Budimex zaprojektuje i zbuduje drogę ekspresową Via Carpatia S19 na odcinku Podgórze – Kamień

Budimex zaprojektuje i zbuduje drogę ekspresową Via Carpatia S19 na odcinku Podgórze – Kamień0
(0)

9 sierpnia Budimex podpisał umowę z rzeszowskim oddziałem GDDKiA na realizację trasy liczącej ok. 10,5 km. Jest ona częścią szlaku Via Carpatia i obejmuje odcinek od węzła Podgórze (z węzłem) do węzła Kamień (bez węzła). Ma powstać w ciągu 34 miesięcy.

Inwestycja jest częścią powstającej drogi ekspresowej S19 Nisko Południe – Sokołów Małopolski Północ. Jej realizacja została podzielona na trzy zadania. Budimex odpowiada za wykonanie zadania B, czyli odcinek od węzła Podgórze (z węzłem) do węzła Kamień (bez węzła) o długości ok. 10,5 km. – Prace będą prowadzone w systemie zaprojektuj i wybuduj – mówi Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Budimex S.A. – Jesteśmy odpowiedzialni, m.in. za uzyskanie pozwolenia na realizację, wybudowanie obiektów inżynieryjnych oraz towarzyszącej infrastruktury, a następnie za opracowanie dokumentacji powykonawczej i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Cieszy nas fakt, że będziemy uczestniczyć w tworzeniu szlaku Via Carpatia, który jest jednym z kluczowych dla Polski Wschodniej, a tym samym przyczynimy się do komunikacyjnego połączenia naszego kraju z państwami Unii Europejskiej oraz wschodnimi sąsiadami.

Początek trasy Via Carpatia ma zaczynać się na Litwie, biec przez m.in przez Polskę, Węgry czy Bułgarię, a kończyć się aż w greckich Salonikach. W ramach prac na odcinku Podgórze – Kamień Budimex zbuduje, m.in. dwujezdniową drogę ekspresową z pasami awaryjnymi, drogi dojazdowe łączące go z dotychczasową siecią dróg, ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt, pasy zieleni, 8 wiaduktów, 5 mostów oraz 5 przepustów o funkcji ekologicznej.

Inwestycja ma potrwać 34 miesiące. W ten okres nie będą wliczane miesiące zimowe. Wartość kontraktu to ponad 271 mln zł. – Jako firma z ogromnym doświadczeniem w nowoczesnym budownictwie drogowym jesteśmy gotowi do realizacji tego przedsięwzięcia. S19 to bardzo ważny odcinek międzynarodowej trasy, dlatego tym bardziej mamy satysfakcję się z możliwości uczestniczenia w tej inwestycji – dodaje Dariusz Blocher.

BUDIMEX SA to polski lider branży budowlanej, który od 50 lat pracuje na rzecz rozwoju gospodarczego Polski. Do kompetencji Budimeksu należą budowy, przebudowy, modernizacje, rozbudowy, remonty oraz projektowanie inwestycji: drogowych, kolejowych, lotniskowych, kubaturowych, energetycznych, przemysłowych i ekologicznych. Największą część działalności spółki zajmują kontrakty drogowe. Innowacyjność i zaangażowanie firmy sprawiają, że to właśnie jej powierzane są największe i najbardziej reprezentacyjne inwestycje drogowe w Polsce np. odcinki Via Baltica – drogi ekspresowej, która jest jedną z najważniejszych inwestycji na Mazurach. Do najistotniejszych realizacji w tym sektorze należy także budowa odcinka trasy S-17, łączącej Lublin z Warszawą czy budowa i odnowienie odcinków trasy S7, która łączy trzy duże aglomeracje: gdańską, warszawską i krakowską. W tej chwili spółka realizuje ok. 125 inwestycji drogowych, w skład których wchodzą budowy i modernizacje dróg lokalnych oraz krajowych. Są to m.in. projekt i budowa obwodnicy Suwałk, Trasa Niepodległości w Białymstoku czy Trasa Łagiewnicka w Krakowie. BUDIMEX, zatrudniając ponad 6,5 tys. osób, buduje co trzeci kilometr dróg ekspresowych i autostrad w Polsce.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Jak przygotować korektę PIT?
Rozbite grupy generowały milionowe straty
Młodzi programiści z Podkarpacia zmierzą się w IV edycji konkursu „web.Master podkarpacki”
Kto do Sejmiku z Koalicji Obywatelskiej?
Na sejmiku o budżecie UE na lata 2021-2027
Dzisiaj skończą się upały, trzeba jednak uważać na burze
Na czym polega rehabilitacja dzieci?
Finał Konkursu „Podkarpacie tutaj mieszkam”
Hotel dla medyka w województwie podkarpackim
Zalane mieszkanie przez sąsiada czy dom przez nawałnicę. Jak osuszyć pomieszczenia własnego lokum?
Eskortowali rodzącą kobietę do szpitala
Magda Hawryła zostaje w Rzeszowie
Ponownie pobiegną dla hospicjum
Niemowlę w zamkniętym samochodzie. Interwencja policji i strażaków
Strażacy stawiają namioty przed rzeszowskimi szpitalami
Wypadek awionetki na lotnisku Jasionka! Trzy osoby ranne!
Dziecięcy book swap w CH Plaza Rzeszów
Policjanci wezwani do wilka kryjącego się w stodole
PLK przekazały 1 mln zł rzeszowskiemu pogotowiu na walkę z COVID-19
Dachowali peugeotem. Uciekli, bo byli pijani
Kolejny pożar domu mieszkalnego
Ewakuacja Politechniki Rzeszowskiej!
Przyjechałam porozmawiać o Polsce
Wielka gala na uczczenie 50-lecia Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych
Aktywne pożegnanie lata na Miłocinie
Policjanci poszukują zaginionego Błażeja Lepiarczyka
Za co odpowiada zarząd województwa? Ortyl zdecydował
Ośmiu kierowców straciło prawa jazdy
Motocyklista zginął w wypadku w Jasionce
XXIII Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków 2 czerwca