Rajd Rzeszowski wyłonił mistrzów

Rajd Rzeszowski wyłonił mistrzów0
(0)

27. Rajd Rzeszowski stanowił 6. rundę Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jego długa i trudna trasa sprawiły, że był podwójnie punktowany, a więc i podwójnie istotny dla załóg walczących o mistrzowskie tytuły. Najszybsi na trasie rajdu byli Grzegorz Olchawski z Łukaszem Wrońskim (Audi Quattro), którzy zwyciężyli również w kategorii PZM 5.

Niemal do samego końca rajdu wydawało się, że zwycięstwo wpadnie w ręce załogi Subaru Legacy – Roberta Lutego i Marcina Celińskiego. Niestety awaria skrzyni biegów spowodowała, że odpadli z rajdu na ostatnim odcinku specjalnym. Tym sposobem triumf wpadł w ręce załogi Olchawski/Wroński, którzy cały czas deptali im po piętach i wygrali 4 z 7 rozegranych odcinków specjalnych. Kategoria Youngtimerów PZM 6, to triumf Arkadiusza Kuli i Jarosława Janasza (Renault Megane Maxi), a wśród załóg rywalizujących w FIA 4 najlepsi okazali się Krzysztof Głowala i Alicja Gnatowska (Mazda 323 GTX).

Największy sukces na zalanych deszczem podkarpackich odcinkach specjalnych odnieśli jednak Piotr Zaleski i Jacek Gruszczyński w swoim budzącym zachwyt Porsche 911 RS SC. Załoga, która zdominowała tegoroczną rywalizację w kategorii FIA 3 oraz w Historycznej Klasyfikacji Generalnej przyjechała do Rzeszowa z jedną misją – zdobycia punktów gwarantujących im zdobycie tytułów już tutaj. Ze swojego zadania wywiązali się znakomicie. Mimo przeciwności losu, konieczności wymiany koła i trudnych dla ich Porsche warunków, zwyciężyli w swojej kategorii i przypieczętowali mistrzowskie tytuły. Mistrzami zostali również Piotr Kiepura i Mateusz Galle (Fiat 128), którzy okazali się bezkonkurencyjni w kategorii FIA 2 również podczas Rajdu Rzeszowskiego. W FIA 1 brak jeszcze ostatecznych rozstrzygnięć, ale walka o mistrzostwo rozegra się pomiędzy duetami Wodziński/Kaczmarek oraz Curyło/Skwarek.

Dla uczestników mistrzostw historycznych Rajd Rzeszowski oznaczał nie tylko zaciętą sportową rywalizację, lecz także szansę zwrócenia uwagi na bardzo ważny problem wykrywalności nowotworów u dzieci. Przed legendarnymi rajdówkami sprzed lat na trasę podkarpackich zawodów ruszył także samochód „0” oklejony w barwy Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Również na samochodach rajdowych można było dostrzec naklejki symbolizujące walkę z nowotworami u dzieci.

Kolejna runda Motul HRSMP, która zwieńczy tegoroczny sezon historycznych mistrzostw Polski odbędzie się w Wiśle w dniach 14-15 września.

W sezonie 2018 sponsorem tytularnym Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest firma MOTUL. Partnerami medialnymi cyklu są telewizja Motowizja, portale Autoklub.pl i Rajdy24.pl oraz KronikaRajdów.pl, a także magazyny Classicauto i Rally and Race.

Informacje o cyklu

MOTUL Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (HRSMP), to cykl rozgrywany pod egidą Polskiego Związku Motorowego w którym kierowcy i piloci rywalizują samochodami, które swoje największe triumfy święciły przed paroma dekadami. Są one historią rajdów, która od 2016 roku ożywa na polskich odcinkach specjalnych. W sezonie 2017 cykl ten uzyskał prestiżowe miano Mistrzostw Polski będące efektem profesjonalnej organizacji i nieustannie rosnącego zainteresowania ze strony zawodników. Rok 2018 przynosi kolejne nowości – pięć z siedmiu rund będzie przeprowadzonych wraz z zawodami zaliczanymi do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym samym zawodnicy w rajdówkach sprzed lat pokonają te same odcinki specjalne, o takiej samej długości, co ich koledzy we współczesnych konstrukcjach. Dzięki temu zgromadzeni przy trasie kibice będą mogli poczuć atmosferę rajdów z lat 60., 70., 80. czy 90.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Medale młodych judoków Millenium Rzeszów na Międzynarodowym Turnieju Dzieci w Jaśle
Judoka Millenium Rzeszów ze srebrnym medalem Pucharu Europy Seniorów!
BDS Instal zostaje z Asseco Resovią na kolejny sezon
Piłkarska ekstraklasa znów na Podkarpaciu!
Helene Rousseaux nadal w Rzeszowie!
Historyczny wyczyn sportowca z Krasnego [FOTO]
Polska – Portugalia w Rzeszowie! Stadion znów będzie pełny!
Rafał Buszek zamyka skład Asseco Resovii
Jeden z najmłodszych debiutantów Ekstraklasy. Chce grać jak Kroos i Isco
Alek Achrem ponownie w Asseco Resovii Rzeszów
Przed nami wojewódzkie finały Turnieju o Puchar Prezesa PZPN
244 medale trafiły do rąk młodych pływaków w Krośnie!
Resovia Rzeszów awansowała do 2 ligi piłkarskiej [WIDEO]
Łętocha ponownie poprowadzi Stal Rzeszów
Student WSPiA wicemistrzem Polski w Kickboxingu
Medale małych judoków Millenium Rzeszów
Pierwszy mecz piłkarski po koronawirusie odbędzie się na Podkarpaciu?
Piotr Gruszka trenerem Asseco Resovii!
5. Rajd Rzeszowiak na początek mistrzostw Podkarpacia
Mecz wielkich emocji
Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pobiegną w SZTAFECIE NIEPODLEGŁOŚCI
Barbara Zakościelna zasila skład rzeszowskich siatkarek
27. Rajd Rzeszowski: rajdowe święto na Podkarpaciu
Rząd pozwolił na treningi grupowe 2 lidze piłkarskiej
Złoty medal mistrzostw Polski w Tai-Chi dla wykładowcy WSPiA
Kolejny mecz międzypaństwowy w naszym regionie! Polacy zagrają w Boguchwale
Sportowiec z Podkarpacia jako pierwszy zdobędzie Diadem Polskich Gór
W weekend futsalowe mistrzostwa regionu U-12
Nicolas Szerszeń przyjmującym Asseco Resovii!
Rajd Rzeszowski: będą utrudnienia w ruchu