Rockowa Noc 2018 -XIII edycja rywalizacji o statuetkę Nalepy już 22 września!

Rockowa Noc 2018 -XIII edycja rywalizacji o statuetkę Nalepy już 22 września!

Pod koniec września, jak co roku, na rzeszowskich Bulwarach usłyszymy dobrą, rockową muzykę. Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzycznych Rockowa Noc już na stałe wpisał się do kalendarza imprez stolicy Podkarpacia.

Rok 2018 to już trzynasta edycja festiwalu, który cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród odbiorców, jak i zespołów startujących w konkursie. Rockowa Noc to nie tylko impreza w dobrym klimacie muzycznym. To również konkurs dla młodych zespołów, które nie posiadają kontraktów z wytwórniami fonograficznymi, a dzięki tej imprezie mają szansę zaprezentować się szerokiej publiczności.

Rywalizacja w konkursie toczy się przede wszystkim o statuetkę Nalepy, jednak nagrodą jest również możliwość występu podczas kolejnej edycji Rockowej Nocy oraz możliwość skorzystania z profesjonalnego studia nagraniowego.

Nieodłącznym elementem festiwalu Rockowa Noc jest koncert gwiazdy. Dla rzeszowskiej publiczności zagrały już między innymi zespoły: Oddział Zamknięty, IRA, COMA, TSA, KSU, Acid Drinkers czy Proletaryat. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie legenda polskiego rocka – grupa Illusion. Wcześniej natomiast zaprezentują się laureaci poprzedniej edycji, zespoły: 0% NORMY oraz Skazani.

Zgłoszenia do konkursu

Aby zgłosić się do konkursu należy należy wypełnić kartę zgłoszenia i oświadczenie wykonawcy (dostępne na stronie www.rockowanoc.pl) oraz przesłanie ich wraz z dwoma utworami własnego autorstwa do 7 września br. na adres: Estrada Rzeszowska, ul. Jagiellońska 24, 35-025 Rzeszów, z dopiskiem „Rockowa Noc”.

W finale festiwalu wystąpi sześć zespołów. Pięć zespołów wybierze jury spośród nadesłanych zgłoszeń, natomiast szósty zespół jest laureatem Rzeszowskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych „Triolkowe Konfrontacje – 2018”. Finałowy koncert odbędzie się 22 września o godz. 16.00 na Rzeszowskich Bulwarach. Przyznane zostaną dwie nagrody – nagroda jury oraz nagroda publiczności.

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne na stronie www.rockowanoc.pl w zakładce “Konkurs”.