Powstaną nowe miejsca pracy

Powstaną nowe miejsca pracyTrzy kolejne firmy, w tym jedna o międzynarodowym charakterze, postanowiły wybudować swoje zakłady na terenie PNT. Pieniądze ze sprzedaży w pełni uzbrojonych działek Starostwo Powiatowe w Rzeszowie przeznaczy – jak zwykle – na cele społeczne, czyli m.in.: drogi i mosty, służbę zdrowia oraz edukację.

Do grona firm już działających na terenie Parku dołączyły: TW Metals Polska, Efekt Plus oraz Heating – Instgaz.

Przedsiębiorstwo TW Metals Polska jest częścią międzynarodowego koncernu, dostawcy produktów lotniczych dla wielu czołowych przewoźników na świecie, w tym: Northwest Airlines, Continental Airlines, Delta Airlines, United Airlines, Federal Express, US Airways. Firma Efekt Plus jest krajowym liderem produkcji folii stretch i jednym z czołowych producentów folii w Europie. Na rynku działa już od 10 lat. Heating – Instgaz to największa hurtownia instalacji grzewczych i sanitarnych w Rzeszowie posiadająca swoje oddziały również w województwach: lubelskim i małopolskim.

Atrakcyjne miejsce do życia i pracy

Wartość planowanych inwestycji wymienionych firm to w sumie ponad 74 mln zł. Zatrudnienie w nowych zakładach znajdzie ok 170 osób. Docelowo, w PNT pracę znajdzie ok. 3 tys. osób.

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski, mówi: – Nasz Park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj innowacyjne firmy, w tym międzynarodowe, i aby powstawały nowe miejsca pracy. Dzięki temu Powiat Rzeszowski staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy zarówno dla młodych, wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem.
Obecnie, na terenie PNT zainwestowało już 12 przedsiębiorstw. Jednym z walorów firm, które chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Zasadą przyjętą podczas naboru i selekcji przyszłych inwestorów jest uzyskanie przez nich pozytywnej opinii ośrodka badawczo – rozwojowego lub naukowego w zakresie innowacyjności przedsięwzięcia.

Nowoczesne technologie

Park Naukowo – Technologiczny „Rzeszów – Dworzysko” to inwestycja zrealizowana przez Powiat Rzeszowski, który jako jedyny w Polsce, posiadając własny tak duży obszar inwestycyjny (83,42 ha), zdecydował się na jego pełne uzbrojenie.

– Park położony jest blisko autostrady A4 i drogi ekspresowej S19. Cały teren sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy-Polska-Ukraina. Teren jest w pełni uzbrojony. Znajdują się tutaj min.: sieć wodno-kanalizacyjna, burzowa, energetyczna, gazowa, ciepłownicza oraz oświetlenie LED, system odgromowy, farma ogniw fotowoltaicznych, nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestorzy mogą korzystać z ulg podatkowych zarówno w podatku dochodowym jak i w podatku od nieruchomości ponieważ Park znajduje się na terenie SSE Euro – Park Mielec – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Powiatu, koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc Starostwa w bardzo szerokim zakresie. Oprócz standardowych działań związanych z oferowaniem działek inwestycyjnych, mogą liczyć także na pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych, w tym z Unii Europejskiej oraz przy wydawaniu warunków przyłączeniowych do sieci infrastruktury technicznej znajdującej się na terenie Parku.Nie przegap:

"MasterChef Junior": wielki finał z udziałem 9-latki z Podkarpacia!
Nowoczesny obiekt będzie służył mieszkańcom powiatu rzeszowskiego
Atak zimy w górach! Trudne warunki w Bieszczadach
Samolotem z Jasionki na letni wypoczynek
Podkarpacie dołączyło do kosmicznego klubu
Zapisy na zajęcia w Rzeszowskim Domu Kultury. Wśród nowości warsztaty kulinarne
Asseco Resovia Rzeszów rozpoczęła przygotowania
"Bombowy" żart 19-latka - zapadł wyrok
Pijany przyjechał po alkohol
Werbel 2019 - Koncert Finałowy Plebiscytu Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów!
Wojciech Buczak: stwórzmy wspaniałe place zabaw
Nawałnice na Podkarpaciu! Dochodzi do powodzi błyskawicznych
Wydłużony czas oczekiwania na przejściach granicznych z Ukrainą
Dwa tragiczne wypadki na drogach Podkarpacia
Planowanie obwodnic Przemyśla, Kolbuszowej i Nowej Dęby czas zacząć
Black Friday w Centrum Handlowym Auchan Krasne
Na sejmiku o budżecie UE na lata 2021-2027
Wjechał traktorem w ogrodzenie i zasnął
XX Kongres Public Relations w Rzeszowie
Jest program 100 obwodnic. Co na Podkarpaciu?
Rozpoczął się pierwszy internetowy Konwent Marszałków Województw
Resovia Rzeszów awansowała do 2 ligi piłkarskiej [WIDEO]
Dzieci wracają do szkół. Sytuacja w Rzeszowie
Komendant Henryk Moskwa otrzymał nominację generalską
Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie wstrzymał przyjęcia pacjentów
1400 pątników wyruszyło na Jasną Górę
Wypadek na A4. Ciężarówka uderzyła w osobówkę
Audi uderzyło w barierki i drzewo, później wpadło do potoku
Radni województwa znów obradowali przed komputerami
Numer alarmowy 997 będzie przeniesiony do CPR