Rzeszów stawia na jednoślady – w półtora miesiąca mieszkańcy przejechali ponad 45 tysięcy kilometrów!

Rzeszów stawia na jednoślady – w półtora miesiąca mieszkańcy przejechali ponad 45 tysięcy kilometrów!– Gdyby kilometry zrobione przez Rzeszowian na pojazdach blinkee.city ułożyć w jedną linię to okazałoby się, że mieszkańcy tego miasta już dawno objechali kulę ziemską! – mówi Paweł Maliszewski, współzałożyciel firmy blinkee.city.

Skutery i rowery, w tym rowery elektryczne blinkee.city, rozgościły się w Rzeszowie zaledwie 1,5 miesiąca temu, a już zyskały popularność. Od startu, który odbył się 19 lipca, liczba wypożyczeń przekroczyła już 12 tys., a liczba przejechanych kilometrów sięga ponad 45 tys. – o ponad 5 tys. więcej, niż liczy obwód Ziemi.

blinkee.city to firma, która swoje usługi wprowadziła już w wielu miastach, w tym kilku zagranicznych. Na skuterach elektrycznych tej marki jeździ Walencja, Budapeszt, a ostatnio także chorwacki Split. W Polsce blinkee.city jeździ w 15 miastach – 19 lipca do tego grona dołączył Rzeszów. Elektryczne skutery i rowery cieszą się tu ogromną popularnością!

Rzeszów w liczbach

Szybkość przemieszczania się, łatwość wypożyczenia i stosunkowo niski koszt użytkowania – to cechy, które przekonały Rzeszowian do korzystania z możliwości, jakie stwarzają maszyny blinkee.city. Do miasta trafiła flota licząca 20 skuterów elektrycznych oraz 100 rowerów, z czego 30 posiada wspomaganie elektryczne. Dane liczbowe po pierwszym miesiącu użytkowania wyglądają wyjątkowo interesująco. Wbrew początkowym założeniom to skutery okazały się popularniejsze niż rowery – wypożyczono je ponad 7400 razy, czyli o ok. 2700 razy więcej niż rowery. Przełożyło się to także na ilość wyjeżdżonych kilometrów. Podczas gdy rowery wykręciły ponad 19 tys. kilometrów, skutery zrobiły ich niemal 27 tys.! – Jednak czas, na jaki wypożyczane są rowery jest ponad dwa razy dłuższy niż ten spędzony na skuterze. Statystyczny użytkownik przejechał na nim prawie 25 min, podczas gdy na skuterze było to ok. 11 min. Na pewno znaczenie ma to, że skuter po prostu porusza się szybciej, ale być może ważny jest także fakt, że o ile skuter traktujemy raczej jako środek do przemieszczania się, o tyle rower pełni także funkcję czysto rekreacyjną – mówi Paweł Maliszewski.

Rowery V generacji na rzeszowskich ulicach

blinkee.city postawiło na wprowadzenie do Rzeszowa – miasta innowacji – najnowocześniejszej odmiany roweru miejskiego. Co to oznacza? – Chodzi przede wszystkim o komfort użytkowania sprzętu. Koncept przez nas wdrażany, który nazywamy rowerem miejskim V generacji, pozbawiony jest wad swoich poprzedników, tzn. użytkownik nie musi po zakończeniu jazdy odprowadzać go do stacji bazowej. Może zostawić go na klasycznych stojakach rowerowych, które dostępne są w całym mieście. Jeśli jednak ma potrzebę zaparkować poza wyznaczoną strefą miejską – nadal może to zrobić, za dodatkową opłatą. To model działania idealny zarówno dla użytkowników – bo są niezależni w korzystaniu z rowerów, i dla miasta – bo koszty wdrożenia takiej usługi są nieporównywalnie niższe niż koszty budowania stacji bazowych, które są niezbędne przy rowerach III generacji – tłumaczy Maliszewski. Do skorzystania z rowerów klasycznych wystarczy zarejestrować się w aplikacji blinkee.city, z kolei rowery ze wspomaganiem elektrycznym dostępne są po wydzierżawieniu powerbanka, którym można ładować nie tylko rowery, ale także smartfony czy tablety. – Jego instalacja w rowerze jest dziecinnie prosta, a w pełni naładowany powerbank wystarcza do przejechania ok. 10 km w trybie elektrycznym. To idealne rozwiązanie dla osób, które lubią mariaż klasyki z technologiami, zwłaszcza, że nasze rowery elektryczne wyróżniają się wyjątkowo nowoczesnym designem – mówi Paweł Maliszewski.

Zadowoleni użytkownicy

Zadowolenie Rzeszowian widać nie tylko w statystykach wypożyczeń. Mówią o tym także pochlebne komentarze w mediach społecznościowych poświęconych rzeszowskim skuterom i rowerom blinkee.city. Nie brakuje głosów, że zarówno rejestracja, jak i obsługa aplikacji jest prosta i wygodna. Doceniona przez użytkowników została także najwyższa jakość wykonania rowerów i ich nowoczesny wygląd. – Pojawiają się głosy, że Rzeszów wreszcie doczekał się porządnych rowerów miejskich. Bardzo cieszą nas takie opinie, bo rzeczywiście naszą ambicją było to, żeby nasze maszyny były nie tylko funkcjonalne, ale także jakościowo i estetycznie najlepsze – mówi Paweł Maliszewski.

Rzeszów to miasto, które posiada jednocześnie cechy wielkiej aglomeracji i miejscowości szanującej i ceniącej naturę. Skutery i rowery blinkee.city wpisują się więc idealnie w charakter Rzeszowa – są innowacyjne, a przy tym ekologiczne. Wszystko wskazuje więc na to, że to dopiero początek popularności pojazdów blinkee.city.Nie przegap:

47,3 mln zł dla LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. na inwestycje
Alarmy bombowe zakłóciły maturę w regionie
Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego
Sportowiec z Podkarpacia jako pierwszy zdobędzie Diadem Polskich Gór
Tragedia na drodze powiatowej. Nie żyje 14-latka
Akcja „Nie kłam medyka”. Ratownicy apelują!
Gra miejska „Rzeszowskim Szlakiem Konfederatów Barskich” po raz trzeci. Nowością rekonstrukcja histo...
Powódź: możliwa ewakuacja części Rzeszowa
Wizyta Świętego Mikołaja na rzeszowskim Rynku!
Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej
Woda zniszczyła zbiornik przeciwpowodziowy, porwała wóz strażacki
Hotel dla medyka w województwie podkarpackim
Młody mężczyzna z koronawirusem w szpitalu w Mielcu
Robienie na drutach - niezbędnik początkującego
132 osoby pod kontrolą na Podkarpaciu. Wszystkie są zdrowe
Solidarność podsumowała akcję oddawania krwi!
Koronawirus dotarł do Urzędu Marszałkowskiego
Stu Polaków wraca z Włoch na Podkarpacie. Trafią na kwarantannę w Bieszczady
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zainaugurowała 24. rok akademicki
Samolotem z Jasionki na letni wypoczynek
Mieszkaniec Podkarpacia wywołał alarm bombowy w Warszawie
Parkingowy pomysł wyborczy Wojciecha Buczka
Wirtualny Jarmark Święta Paniagi
Kolbuszowa 2.0 - wielkie wydarzenie w małym mieście już wkrótce
Kolejne wielkie piłkarskie święto na Stadionie Miejskim
Znaleźli w lesie… obraz z Jezusem!
Tragiczny wypadek. Nie żyje motocyklista
Rzeszów Główny zmienia się dla podróżnych. Zmiany w komunikacji na stacji
"MasterChef Junior": wielki finał z udziałem 9-latki z Podkarpacia!
Kino samochodowe w Rzeszowie! Kiedy?