Różnorodność wzbogaca – konkurs dla artystów

Różnorodność wzbogaca – konkurs dla artystów

Sztuka jest potężnym narzędziem do wywoływania zmian społecznych. Nie wymawiając ani jednego słowa, artyści mogą inspirować, kształcić i wpływać na zmiany na całym świecie. To przekonanie towarzyszy organizatorom międzynarodowego konkursu dla artystów wizualnych pt. Embracing Our Differences.

– Tegoroczne zadanie konkursowe polega na przesłaniu (mailowo lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie organizatora) aplikacji zawierającej pracę wizualną będącą autorską interpretacją hasła „Enriching lives through diversity” – informuje Ewa Nowak-Koprowicz z Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk Polska przy WSIiZ w Rzeszowie.

Aplikacje można przesyłać do 15 października br. za pośrednictwem portalu: https://www.embracingourdifferences.org/submit-art/

Prace laureatów będą prezentowane podczas wystawy plenerowej w Island Park w Sarasocie na Florydzie (styczeń – marzec 2019). Ponadto w ramach trzech kategorii konkursowych: dorośli, studenci, nagroda publiczności przewidziano nagrody, w tym nagrody główne po 1000 dolarów. W kilkunastoletniej historii konkursu nagradzano już twórczość Polaków, czas na przedstawicieli Podkarpacia.