Kukiz’15 ruszył do wyborów samorządowych

Kukiz’15 ruszył do wyborów samorządowych0
(0)

W dniu 19 września Podkarpacie odwiedził wicemarszałek Stanisław Tyszka. Celem przyjazdu była prezentacja kandydata Kukiz’15 na prezydenta miasta Rzeszowa oraz przedstawienie liderów list do Sejmiku Województwa Podkarpackiego z tego samego ugrupowania.

Podczas konferencji zorganizowanej na rzeszowskim Rynku, Tyszka wskazał jako kandydata na stanowisko prezydenta Rzeszowa obecnego posła Kukiz’15, czyli Macieja Masłowskiego. Kandydatami z pierwszych miejsc list sejmikowych zostali kolejno: Alicja Bobola (Rzeszów), Paweł Goclon (Dębica), Daniel Hausner (Stalowa Wola), Jadosław Brekacz (Przemyśl) oraz Paweł Helnarski (Krosno). Stanisław Tyszka przedstawił kandydatów podkreślając ich zróżnicowane doświadczenie. Wicemarszałek wskazał w swoich argumentach, że mimo młodego wieku kandydatów, zarówno kandydat na prezydenta jak i kandydaci na radnych wiele już osiągnęli.

– Naszym atutem jest młodość i energia do działania, której nam nie brakuje od samego powstania Ruchu Kukiz’15 – podkreślił Maciej Masłowski.

– Prezentujemy Państwu kandydatów niebędących politykami ani działaczami partyjnymi lecz są to społecznicy, którzy wykazali się już w wielu działaniach na rzecz swojego regionu, nie będąc nawet w większości jeszcze samorządowcami – dodał wicemarszałek Tyszka

Maciej Masłowski – kandydat na prezydenta Rzeszowa z ramienia Ruchu Kukiz’15
34 lata, Urodził się i wychował w Rzeszowie. Absolwent kierunku Informatyka i Ekonometria w tym mieście, a także w ramach stypendium międzynarodowego kontynuował naukę w Finlandii. Od 2010r. nauczyciel akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Swoją wiedzę i doświadczenie doskonalił m.in. na uczelniach w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech i na Cyprze. Od 2015r. jeden z najbardziej aktywnych posłów. Ponad 300 złożonych interpelacji, blisko 140 wystąpień z mównicy sejmowej, liczne interwencje w regionie. Przewodniczący parlamentarnych zespołów ds. polityki klastrowej, a także Cyfryzacji, Innowacyjności, IT i High-Tech. Przewodniczący grupy parlamentarnej Polska-Estonia, a także delegat Parlamentu RP do Rady Europy w Strasburgu.

Biogramy kandydatów – Sejmik Województwa Podkarpackiego:

1. Alicja Bobola (Rzeszów, Łańcut, Leżajsk)

28 lat, dyrektor prywatnej Szkoły Muzyki w Rzeszowie. Wiceprezes fundacji „Bedziem Polakami”. Pracowała w projektach dot. wsparcia osób bezrobotnych. Na co dzień społecznik i inicjator wielu przedsięwzięć mających na celu wspieranie naszego regionu. Jako współpracownik posła Macieja Masłowskiego, doskonale zna problemy Podkarpacia.

2. Paweł Goclon (Dębica, Mielec)
33 lata, informatyk, aktywny działacz społeczny. Wielokrotny uczestnik rejsów po Bałtyku na Zawiszy Czarnym z osobami niewidomymi. Kandydat do Sejmu z list Kukiz’15 w ostatnich wyborach parlamentarnych.

3. Daniel Hausner (Stalowa Wola, Tarnobrzeg)
Niezwykle aktywny Radny miasta Stalowa Wola, Zastępca prezesa stalowowolskiego oddziału Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Wolontariusz Roku 2014 w plebiscycie Stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej Spectrum, dwukrotny zdobywca tytułu Samorządowiec Roku w 2016 i 2017 roku.

4. Jarosław Brenkacz (Przemyśl, Jarosław)
Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego poprzedniej kadencji. Nauczyciel, znany działacz społeczny. Prezes Stowarzyszenia „Nasza Bezpieczna Przyszłość”.

5. Paweł Helnarski (Krosno, Sanok, Brzozów)
36 lat, programista, project manager, współwłaściciel startupu ControlCold. Ukończył informatykę stosowaną na UJ oraz ekonomię i stosunki międzynarodowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Studiował także na Albert-Ludwigs-Universitat Freiburg w Niemczech. Jest absolwentem Europejskiej Akademii Dyplomacji ze specjalizacją służba zagraniczna.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.