Premiera „Fausta” w Przedmieściu

Premiera „Fausta” w Przedmieściu

Na początku sezonu artystycznego 2018/2019 Teatr Przedmieście zaprasza na premierę spektaklu „FAUST” wg tekstów Johanna Wolfganga Goethego i Christophera Marlowe’a, która odbędzie się 26 września godz. 20.00. Kolejne prezentacje spektaklu: 6,7 i 14 października o godz. 19.00.

Teatr Przedmieście ponownie sięga po wielką literaturę, po autorskiej interpretacji powieści Thomasa Manna „Józef i jego bracia” w spektaklu „Podróż” i po wznowieniu kultowego dramatu „Dybuk” Szymona An-skiego Aneta Adamska bierze na warsztat arcydzieło literatury światowej: „Fausta” Johanna Wolfganga Goethego. Nie będzie to jednak klasyczna repertuarowa pozycja, ale jak zwykle sztuka przefiltrowana przez autorską wizję reżyserki. W naszym spektaklu mieszają się elementy ludyczne i misteryjne, a widz staje się świadkiem wewnętrznej przemiany bohaterów.

W warstwie tekstowej scenariusza oprócz tekstu Goethego znajdą się fragmenty dramatu „Tragiczne dzieje doktora Fausta” Christophera Marlowe’a, a także teksty z dzienniczka Siostry Faustyny Kowalskiej. To opowieść o wewnętrznym konflikcie jakie toczy się w duszy każdego człowieka. Tytułowy Faust pragnie poznać i zrozumieć prawa rządzące światem, pragnie konfrontacji z Bogiem i spotkania z siłami piekła, wreszcie pragnie doświadczyć czystej, romantycznej miłości. Głównym pytaniem tego spektaklu jest: co stanie się z nami, jeśli zapomnimy o Bogu? Co stanie się z naszą dusz, jeśli zapomnimy, że to jedyna nieśmiertelność jaką tutaj mamy na ziemi…

Spektakl będzie prezentowany w ramach 8 edycji festiwalu „Źródła Pamięci. Szajna- Grotowski – Kantor 2018”.

reżyseria i adaptacja tekstu: Aneta Adamska
scenografia: Aneta Adamska, Paweł Sroka
muzyka: Jakub Adamski
występują: Jakub Adamski, Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Kinga Waleń, Elżbieta Winiarska

Informacje i rezerwacje: tel. 667 714 730
Bilety: 30/20 zł (dotyczy spektakli 6,7 i 14 października)