Miasto Rzeszów i Asseco Resovia gospodarzami fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata 2018!

Miasto Rzeszów i Asseco Resovia gospodarzami fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata 2018!0
(0)

Klubowe Mistrzostwa Świata 2018, które po raz drugi organizowane są w Polsce, zagoszczą w tym roku w Rzeszowie. Miasto Rzeszów zostało gospodarzem jednej z grup, a Asseco Resovia będzie rywalizowała o miano najlepszej siatkarskiej drużyny na świecie. Mecze w “rzeszowskiej” grupie, rozegrane zostaną w dniach 26-29 listopada.

W dniu dzisiejszym, w rzeszowskim Ratuszu, odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Zastępca Prezydenta Rzeszowa Pan Stanisław Sienko, Prezes Zarządu Asseco Resovii Pan Bartosz Górski oraz z ramienia organizatora, Pan Tomasz Cieślik – Prezes Zarządu Professional Sports Events.

– Tradycją stało się, że przed wielkim świętem siatkarskim, które ma miejsce w Rzeszowie, konferencja prasowa odbywa się w rzeszowskim Ratuszu. To jest dobry prognostyk dla Asseco Resovii na cały sezon. Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce do bardzo duże wydarzenie dla naszego miasta, nie tylko sportowe ale również promocyjne. O naszym mieście będzie się mówiło w kilkunastu krajach na całym świecie. Siatkarscy kibice w Rzeszowie zasługują, by taki turniej odbywał się w naszym mieście. Cieszymy się, że Rzeszów będzie gospodarzem podczas tego wydarzenia, a Asseco Resovia będzie walczyła o to trofeum. – powiedział Stanisław Sienko, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.

– Cieszę się, że po raz kolejny spotykamy się w Ratuszu przed ważnym wydarzeniem, jakim są Klubowe Mistrzostwa Świata czyli najbardziej prestiżowy turniej, jeżeli chodzi o klubową siatkówkę. Dla nas jest to zaszczyt, że będziemy mogli zagrać z najlepszymi klubami siatkarskimi na świecie. Wierzymy, że zbudowaliśmy tak mocny zespół, że zagramy w tym turnieju “o coś”. Jesteśmy pewni, że to będzie święto dla naszego miasta i wszystkich kibiców, którzy szczelnie wypełnią halę Podpromie. – powiedział Bartosz Górski, Prezes Zarządu Asseco Resovii Rzeszów.

– Jest mi niezmiernie miło, że będziemy mieli okazję zorganizować mecze jednej z grup w Rzeszowie. Dlaczego Rzeszów? To jest najprostsze pytanie. Przede wszystkim ze względu na najwspanialszych kibiców w Polsce, to nie ulega wątpliwości. Ze względu również na świetnie zorganizowany klub oraz ponieważ Rzeszów jest fantastycznym miastem. Władze miejskie, ułatwiły nam bardzo podjęcie finalnej decyzji, dlatego możemy zaprosić wszystkich entuzjastów siatkówki na mecze do Rzeszowa. – skomentował Tomasz Cieślik, Prezes Zarządu Professional Sports Events, organizator Klubowych Mistrzostw Świata.

Kibice siatkówki w Rzeszowie, mogą już kupować karnety na wszystkie mecze fazy grupowej. Poniżej znajduje się specjalny link dla kibiców Asseco Resovii do strony ze sprzedażą wejściówek. Przypominamy, że Klubowe Mistrzostwa Świata nie są organizowane przez nasz klub, więc karnety na sezon 2018/2019 nie będą obowiązywały podczas tego turnieju.

Kto z Asseco Resovią będzie rywalizował o awans do fazy finałowej (ta zostanie rozegrana w Częstochowie), okaże się podczas losowania grup, 30 września. Na Podpromiu mogą zameldować się następujące drużyny: z Włoch – Trentino Volley i Cucine Lube Civitanova, z Rosji – Zenit Kazań i Fakieł Nowy Urengoj, brazylijska Sada Cruzeiro i azjatycki zespół Khatam Ardakan.

W drugiej grupie, która swoje mecze rozegra w Radomiu, Polskę reprezentować będzie PGE Skra Bełchatów.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów z "mieszkaniówek"
Chmura z Czarnobyla dotrze nad region? To fałszywa wiadomość
Medale młodych judoków Millenium Rzeszów na Międzynarodowym Turnieju Dzieci w Jaśle
Druga akcja odkomarzania w Rzeszowie
Wakacje 2018 na Podkarpaciu: ponad 150 mniej wypadków, niż przed rokiem
Znamy zwycięzców IV edycji konkursu web.Master podkarpacki
Rzeszów będzie miał Park Centralny? To wyborcza propozycja
Tragiczny wypadek. Nie żyje 21-letnia kobieta
Nie zgłosił wwożonych do Polski pieniędzy. Sporo go to kosztowało
Kamery trafiły na mundury rzeszowskich policjantów
Pięć nagród dla Rzeszowa w konkursie Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego
Chrzczone paliwo w regionie! Historia jak z „Breaking Bad”?
Niebywałe! Wędruje z krzyżem po Polsce i opowiada o Bogu!
Strażacy stawiają namioty przed rzeszowskimi szpitalami
"MasterChef Junior": wielki finał z udziałem 9-latki z Podkarpacia!
Emanuele Zanini nowym trenerem Asseco Resovii Rzeszów
Prezydent podpisał list intencyjny w sprawie budowy Monoraila
Rzeszowska „Solidarność” popiera Wojciecha Buczaka na Prezydenta Miasta Rzeszowa
Marszałek i przewodniczący sejmiku wspólnie o sytuacji w podkarpackiej służbie zdrowia
Luke Perry nowym libero rzeszowskiej drużyny!
Eskortowali rodzącą kobietę do szpitala
Epidemia na Podkarpaciu powoli gaśnie. Region tarnobrzeski centrum zachorowań
Ukraińcy kradli rowery! Usłyszeli aż 61 zarzutów!
Koalicja Obywatelska na Podkarpaciu proponuje program dla młodych
Policjanci po służbie zatrzymali pijanego motorowerzystę
Seniorzy stracili 100 tysięcy złotych
Wojewoda będzie zakazywała imprez masowych w regionie
Czarownica okradła mieszkankę Podkarpacia! Szukają jej policjanci!
Pijany sprawca dwóch kolizji zatrzymany przez policjantów
Areszt tymczasowy za ugodzenie brata nożem!