Miasto Rzeszów i Asseco Resovia gospodarzami fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata 2018!

Miasto Rzeszów i Asseco Resovia gospodarzami fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata 2018!0
(0)

Klubowe Mistrzostwa Świata 2018, które po raz drugi organizowane są w Polsce, zagoszczą w tym roku w Rzeszowie. Miasto Rzeszów zostało gospodarzem jednej z grup, a Asseco Resovia będzie rywalizowała o miano najlepszej siatkarskiej drużyny na świecie. Mecze w “rzeszowskiej” grupie, rozegrane zostaną w dniach 26-29 listopada.

W dniu dzisiejszym, w rzeszowskim Ratuszu, odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Zastępca Prezydenta Rzeszowa Pan Stanisław Sienko, Prezes Zarządu Asseco Resovii Pan Bartosz Górski oraz z ramienia organizatora, Pan Tomasz Cieślik – Prezes Zarządu Professional Sports Events.

– Tradycją stało się, że przed wielkim świętem siatkarskim, które ma miejsce w Rzeszowie, konferencja prasowa odbywa się w rzeszowskim Ratuszu. To jest dobry prognostyk dla Asseco Resovii na cały sezon. Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce do bardzo duże wydarzenie dla naszego miasta, nie tylko sportowe ale również promocyjne. O naszym mieście będzie się mówiło w kilkunastu krajach na całym świecie. Siatkarscy kibice w Rzeszowie zasługują, by taki turniej odbywał się w naszym mieście. Cieszymy się, że Rzeszów będzie gospodarzem podczas tego wydarzenia, a Asseco Resovia będzie walczyła o to trofeum. – powiedział Stanisław Sienko, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.

– Cieszę się, że po raz kolejny spotykamy się w Ratuszu przed ważnym wydarzeniem, jakim są Klubowe Mistrzostwa Świata czyli najbardziej prestiżowy turniej, jeżeli chodzi o klubową siatkówkę. Dla nas jest to zaszczyt, że będziemy mogli zagrać z najlepszymi klubami siatkarskimi na świecie. Wierzymy, że zbudowaliśmy tak mocny zespół, że zagramy w tym turnieju “o coś”. Jesteśmy pewni, że to będzie święto dla naszego miasta i wszystkich kibiców, którzy szczelnie wypełnią halę Podpromie. – powiedział Bartosz Górski, Prezes Zarządu Asseco Resovii Rzeszów.

– Jest mi niezmiernie miło, że będziemy mieli okazję zorganizować mecze jednej z grup w Rzeszowie. Dlaczego Rzeszów? To jest najprostsze pytanie. Przede wszystkim ze względu na najwspanialszych kibiców w Polsce, to nie ulega wątpliwości. Ze względu również na świetnie zorganizowany klub oraz ponieważ Rzeszów jest fantastycznym miastem. Władze miejskie, ułatwiły nam bardzo podjęcie finalnej decyzji, dlatego możemy zaprosić wszystkich entuzjastów siatkówki na mecze do Rzeszowa. – skomentował Tomasz Cieślik, Prezes Zarządu Professional Sports Events, organizator Klubowych Mistrzostw Świata.

Kibice siatkówki w Rzeszowie, mogą już kupować karnety na wszystkie mecze fazy grupowej. Poniżej znajduje się specjalny link dla kibiców Asseco Resovii do strony ze sprzedażą wejściówek. Przypominamy, że Klubowe Mistrzostwa Świata nie są organizowane przez nasz klub, więc karnety na sezon 2018/2019 nie będą obowiązywały podczas tego turnieju.

Kto z Asseco Resovią będzie rywalizował o awans do fazy finałowej (ta zostanie rozegrana w Częstochowie), okaże się podczas losowania grup, 30 września. Na Podpromiu mogą zameldować się następujące drużyny: z Włoch – Trentino Volley i Cucine Lube Civitanova, z Rosji – Zenit Kazań i Fakieł Nowy Urengoj, brazylijska Sada Cruzeiro i azjatycki zespół Khatam Ardakan.

W drugiej grupie, która swoje mecze rozegra w Radomiu, Polskę reprezentować będzie PGE Skra Bełchatów.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Wypadek na A4. Ciężarówka uderzyła w osobówkę
Uszkodził 4 samochody. 20-latek zatrzymany
BDS Instal zostaje z Asseco Resovią na kolejny sezon
Gigantyczna pomoc z Ropczyc dla szpitala w Łańcucie
Rozbite grupy generowały milionowe straty
Wojewoda będzie zakazywała imprez masowych w regionie
Policjanci eskortowali rodzącą kobietę
Platformy Startowe Start In Podkarpackie
Wjechał traktorem w ogrodzenie i zasnął
Marszałek w sprawie parkingu dla samochodów z odpadami
Planowanie obwodnic Przemyśla, Kolbuszowej i Nowej Dęby czas zacząć
132 osoby pod kontrolą na Podkarpaciu. Wszystkie są zdrowe
Biznesy z „Aeropolis” muszą podbijać europejskie, a najlepiej globalne rynki!
„Dworzysko” jest wspaniale przygotowane [ROZMOWA]
Trwają poszukiwania 20-letniego mężczyzny
13 kierowców straciło prawa jazdy
Oświadczenie Zarządu Województwa Podkarpackiego w sprawie protestu w szpitalach [WIDEO]
Minister Jadwiga Emilewicz w Aeropolis: Trzeba dokończyć ideę budowy COP
Elektryczny Autosan jeździ po Rzeszowie
W „Dworzysku” działa największa w Rzeszowie i okolicy farma fotowoltaiczna
Zagłosuj na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego
Czy siłą marki są social media? VII edycja Śniadań Biznesowych z G2A Arena już w listopadzie!
Wakacje 2018 na Podkarpaciu: ponad 150 mniej wypadków, niż przed rokiem
Wirtualny Jarmark Święta Paniagi
VI Międzynarodowy Turniej o Puchar Firmy Developres
W Rzeszowie zakupy w Biedronce zrobisz online. Również w niedziele
Grypa atakuje województwo podkarpackie
Ostatnie dni rejestracji do konkursu „web.Master podkarpacki”
Budimex zaprojektuje i zbuduje drogę ekspresową Via Carpatia S19 na odcinku Podgórze – Kamień
1400 pątników wyruszyło na Jasną Górę