Przełamywanie stereotypów w firmie JPB Systeme

Przełamywanie stereotypów w firmie JPB Systeme0
(0)

Małgorzata Brzozowska jest jedną z nielicznych kobiet, które pracują jako operator maszyn CNC w firmach z branży lotniczej. Karierę na tym stanowisku rozwija w polskim oddziale francuskiej firmy JPB Systeme, mającej siedzibę w Inkubatorze Technologicznymw Jasionce. – JPB Systeme opracowuje i produkuje urządzenia złączne do silników lotniczych, ale w codziennej pracy stawia także na siłę kobiet – potwierdza Katarzyna Kalisz, dyrektor generalny oddziału w Polsce.

Małgorzata Brzozowska na stanowisku operatora maszyn CNC pracuje od siedmiu lat. Kilka miesięcy temu dołączyła do zespołu firmy JPB Systeme, ale doświadczenie w zawodzie zdobywała w Anglii. Najpierw jako technik montażu, potem operator maszyn. Przyznaje, że w ciągu tylu lat pracy, spotkała tylko jedną kobietę na takim stanowisku. Kiedy po wieloletnim pobycie w Anglii postanowiła wrócić do Polski, wiedziała, że pracy będzie szukać tylko w tym zawodzie.

– To specyficzne zajęcie, które uważa się za zarezerwowane dla mężczyzn, zaś kobiety obawiają się jego technicznych aspektów. Dla mnie ta praca jest dużym wyzwaniem, ale od zawsze interesowałam się techniką, dzięki tacie, który nauczył mnie wielu technicznych rzeczy. Praca na maszynach jest tym, co lubię najbardziej. Kiedyś pracowałam w biurze jako asystentka adwokata, ale po kilku miesiącach zatęskniłam za maszynami-mówi Małgorzata Brzozowska. – Praca na maszynach jest w dużej mierze umysłowa, wymaga ciągłej koncentracji, bo nawet najmniejszy błąd może spowodować kolizję.

Katarzyna Kalisz, dyrektor generalny oddziału firmy JPB Systeme w Polsce, potwierdza, że kobiety są na takim stanowisku rzadkością, ale JPB Systeme stawia na siłę kobiet.

JPB Systeme współpracuje z największymi firmami z branży lotniczej

Francuska firma JPB Systeme istnieje od 1995r. Odział w Polsce powstał w marcu 2016 r. Od początku swojejdziałalności firma koncentrowała się na opracowaniu i produkcji urządzeń złącznych przeznaczonych do silników lotniczych.

– Są to urządzenia wielokrotnego użytku, samoblokujące się, zabezpieczające przed samoczynnym odkręcaniem, pozwalającena łączenie ruchomych części oprzyrządowania silników turbinowych – wyjaśnia Katarzyna Kalisz. – Wyroby firmy zastępują stosowane dotychczas powszechnie rozwiązania oparte o linki zabezpieczające czy jednorazowe podkładki. Ograniczają one czas niezbędny na montaż i późniejsze serwisowania produktów, a dzięki odporności nadziałanie wibracji, ekstremalnych temperatur i efektów chemicznych są poszukiwanym wyrobem na rynku.

JPB Sytemejest bezpośrednim dostawcą do firmy Pratt&Withney, SafranAerospace, GE, Rolls Royce, MTU Aero Engines, Avio Aero i Mitsubishi Aircraft Corporation. Produkty JPB Systeme można znależć w silnikach: ADVENT (Next-Gen. Bomber of USAF), CFM 56 (Airbus A319 – A320 – A321, B737), GE90-115 (Boeing 777), GENX (Boeing 787, 747-8), GE9x (Boeing 777x), GE93 (TEXTRON), GP7000 (Airbus A380), Leap-1A,B,C (A320 Neo, B737, C919 oraz innych.

Rozwój firmy i poszerzanie grona klientów spowodowało konieczność poszerzenia działalności. – Obecnie poza główną siedzibąfirmy zlokalizowaną we Francji, gdzie prowadzone są prace rozwojowe i produkcja, JPB posiada także swoje odziały w USAoraz w Polsce. Ich lokalizacja została dobrana w taki sposób, aby zapewnić klientom firmy jak najlepszy dostęp do produktów – dodaje Katarzyna Kalisz.

Spółka jest członkiem klastra ASTECH oraz Francuskiego Stowarzyszenia Przemysłu Lotniczego i Kosmicznego GIFAS, a wkrótce Doliny Lotniczej.

Dlaczego wybraliśmy lokalizację w Polsce oraz Inkubator Technologiczny?

JPB Systeme ma siedzibę w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce. – Dążymy do rozwoju działalności, szczególnie na rynku polskim, gdzie dostarczamy swoje produkty do dużej liczbyklientów. To przesądziło o podjęciu decyzji o lokalizacji nowego zakładu produkcyjnego firmy na terenie strefy ekonomicznej wJasionce w Inkubatorze Technologicznym -wyjaśnia Katarzyna Kalisz. – Dobra organizacja Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis, świetnie wyposażone hale produkcyjne, a także dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowników i bliskości odbiorców, umożliwianaszej firmie dalszy rozwój techniczny iekonomiczny.

W ciągu najbliższych dwóch lat JPB Systeme planuje przenieść się do własnego zakładu produkcyjnego na terenie Jasionki. Obecnie zatrudnia 10 osób, ale ciągle poszukuje nowych pracowników.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Pod Rzeszowem powstanie nowa hala produkcyjno-magazynowa
Długie obrady sejmiku w sprawie sytuacji w szpitalach. „Idziemy w dobrym kierunku”
Wystawa Grand Press Photo 2018 w Rzeszowie
E-składka się sprawdza – większe wpływy i mniej błędów
Gęsta mgła nawet do wtorku
Odpowiedzą za prześladowanie związkowców!
Uszkodził 4 samochody. 20-latek zatrzymany
Próbował okraść salon jubilerski. Poszukiwania sprawcy
Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa
Firma Budowlana Arkada Mielec Sp. z o.o. zatrudni do pracy w Rzeszowie
Kreatywni z Podkarpacia studiują w Krakowskich Szkołach Artystycznych: moda, fotografia, taniec
Jakie umiejętności są cenne na rynku pracy?
Polska i Słowacja rozwija infrastrukturę drogową [WIDEO]
Rajd Rzeszowski: krajowa czołówka vs. zagraniczni goście
Radni województwa znów obradowali przed komputerami
Tysiące wniosków o zasiłki do ZUS
Wojewoda zgadza się na włączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa
Narkotyki sprzedawali w hurtowych ilościach, głównie powyżej kilograma
Kolejny pożar domu mieszkalnego
W Rzeszowie powstała siłownia plenerowa od Nestlé
Rzeszów odwołuje imprezy. Powód? Koronawirus 
Autostrada A4: policja pokazała korytarz życia
Konsul Generalny Michael Groß z wizytą w województwie podkarpackim
Werbel 2019 - Koncert Finałowy Plebiscytu Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów!
Policjanci poszukują 35-letniego Artura Duszy
Język obcy w pracy – cenny atut czy nieprzydatna kompetencja?
Nocna akcja poszukiwawcza w górach!
Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu „web.Master podkarpacki”
Marszałek i przewodniczący sejmiku wspólnie o sytuacji w podkarpackiej służbie zdrowia
Czarownica okradła mieszkankę Podkarpacia! Szukają jej policjanci!