Wieczór niemiecki w łańcuckim Zamku

Wieczór niemiecki w łańcuckim Zamku

Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza w piątek 12 października 2018 r. o godzinie 18.00 na kolejny koncert z cyklu Europejskie Wieczory Literacko-Muzyczne. Jest to seria kameralnych spotkań z poezją, literaturą i muzyką państw członkowskich Unii Europejskiej.

W łańcuckiej rezydencji wystąpi Consortium Sedinum – zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej i nawiązujący do bogatych, muzycznych tradycji dawnej Pomeranii. W piątkowy wieczór Sala Balowa wypełni się dźwiękami utworów wybitnych kompozytorów, tak jak: Johann Adolf Hasse, Georg Philipp Telemann, Georg Friedrich Haendel i Johann Sebastian Bach.

W skład Consortium Sedinum wchodzą wybitni artyści, specjalizujący się w wykonawstwie zgodnym z dawnymi praktykami wykonawczymi i grający na instrumentach historycznych lub ich kopiach:
• Olga Musiał – Kurzawska – flauto traverso
• Mikołaj Zgółka, Katarzyna Cendlak – skrzypce barokowe
• Piotr Chrupek – altówka barokowa
• Bartosz Kokosza – wiolonczela barokowa
• Urszula Stawicka – klawesyn; kierownik artystyczny zespołu

Zespół wystąpił na wielu festiwalach w kraju i za granicą, takich jak: Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, Dni Bachowskie w Krakowie, Festiwal Tańców dworskich Cracovia Danza, Festiwal Bachowski w Gliwicach, Forum Musicum we Wrocławiu, Usedomer Musifestival, Uckermarkische Musikwochen, Hohenlocher Kultursommer Festival, a także na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej we Lwowie. Consortium Sedinum jest również inicjatorem i pierwszym organizatorem Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej. Zespół ma na swoim koncie nagrania muzyki ze zbiorów Jasnogórskich oraz kompozytorów pomorskich XVII wieku z cyklu fonograficznego Vitae Pomeranorum Zaginiony Świat Muzyki Pomorskiej.

Bilety na wydarzenie dostępne w zamkowej Sieni od soboty 6 października.