Wkrótce widowisko historyczno-muzyczne „Rzeszów Niepodległy”

Wkrótce widowisko historyczno-muzyczne „Rzeszów Niepodległy”

Rzeszów Niepodległy to widowisko historyczno-muzyczne o charakterze patriotycznym, upamiętniające odzyskanie 1 listopada 1918 r. niepodległości przez miasto Rzeszów.

Zaprezentuje historię miasta w kontekście dziejów powszechnych, z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych: mappingu i animacji komputerowych, w połączeniu z występami artystycznymi rzeszowskich zespołów muzycznych, solistów, zespołów tanecznych i aktorów, którzy będą wykonywać pieśni z epoki oraz stylizowane tańce narodowe. Artystom oraz zespołom akompaniować będzie orkiestra kameralna przygotowana na tę okazję, wykonująca utwory we własnej aranżacji. W czasie widowiska zostaną przybliżone postacie wybitnych rzeszowian, ówczesnych włodarzy miasta oraz dowódców wojskowych, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Specjalnie na tę okazję zostanie też przygotowana wizualizacja filmowa.

Widowisko będzie dostosowane do osób o specjalnych potrzebach: będzie tłumaczone na język migowy oraz będzie możliwe skorzystania z audiodeskrypcji.

Widowisko zostanie zaprezentowane 31 października 2018 w Auli Politechniki Rzeszowskiej, podczas dwóch następujących po sobie koncertów, o godzinach 16.00 i 19.00. Bezpłatne zaproszenia na widowisko będzie można odebrać w siedzibie Estrady Rzeszowskiej od 22 października, w godz. 8.30-16.30. Jedno zaproszenie jest ważne dla jednej osoby. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa zaproszenia.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.