Rekordowa liczba 4575 prac w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”

Rekordowa liczba 4575 prac w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”

Do VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”, który jest organizowany przez Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratora Oświaty, napłynęła rekordowa liczba 4575 prac z 533 placówek z całej Polski. Zdobywcą Nagrody Grand Prix została 14-letnia Alicja Świetlicka z Lublina. Organizatorzy zapraszają na otwarcie wystawy pokonkursowej oraz do udziału w plebiscycie internetowym, który wyłoni zdobywcę Nagrody Publiczności.

Oceny prac nadesłanych do tegorocznej edycji konkursu dokonało Jury w składzie: Piotr Rędziniak (p.o. Dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie), Beata Bobra (pedagog, arteterapeutka, miłośniczka rękodzieła artystycznego), Artur Wysocki (pasjonat fotografii, członek Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego) oraz Monika Tohl (nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie).

Spotkanie Jurorów odbyło się w sobotę 3 listopada 2018 roku. Artyści dokonali wyboru spośród 4575 nadesłanych prac plastycznych i fotograficznych, a podczas oceny brali pod uwagę walory artystyczne, zgodność z tematyką, staranność oraz samodzielność wykonania. Nagroda Grand Prix została przyznana 14-letniej Alicji Świetlickiej ze Szkoły Podstawowej Nr 25 w Lublinie.

Tegoroczną nowością będzie przyznanie Nagrody Publiczności, która zostanie wybrana spośród wszystkich prac Laureatów. Jej zdobywca zostanie wyłoniony w internetowym plebiscycie przeprowadzonym na Facebooku przez Rzeszowski Dom Kultury. Internauci poprzez głosowanie wybiorą jedną zwycięską pracę, a plebiscyt potrwa od 19 listopada do 24 listopada bieżącego roku.

Uroczyste wręczenie nagród Laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi
w niedzielę 25 listopada 2018 roku o godzinie 17:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Zwięczyca przy ul. Beskidzkiej 6. Ekspozycję nagrodzonych i wyróżnionych prac będzie można zwiedzać do dnia
7 grudnia bieżącego roku. Szczegółowe wyniki konkursu dostępne są na stronie www.rdk.rzeszow.pl.