Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Rzeszowie – ponad 130 tys. km przejechane!

Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Rzeszowie – ponad 130 tys. km przejechane!0
(0)

19 lipca Rzeszów zyskał alternatywne źródło transportu – skutery i rowery blinkee.city, które można wypożyczyć na minuty wprost z ulicy. O sukcesie jednośladów w tym mieście mówią liczby – w niecałe 4 miesiące mieszkańcy Rzeszowa przejechali ponad 130 tys. kilometrów na wypożyczonych skuterach i rowerach, a liczba użytkowników wynosi blisko 10 tys.! Przy okazji Rzeszów zaoszczędził ponad 15 ton dwutlenku węgla!

blinkee.city to marka oferująca skutery elektryczne do wynajęcia na minuty. Z pojazdów tej marki można korzystać w 17 polskich i 4 zagranicznych miastach. W lipcu do tego grona dołączył Rzeszów. Po 4 miesiącach przyszedł czas na sprawdzenie, jak ta innowacyjna usługa została odebrana przez mieszkańców. Wyniki z Rzeszowa okazały się doskonałe!

Rzeszów na dwóch kółkach

W połowie lipca do Rzeszowa trafiła flota licząca 20 skuterów elektrycznych oraz 100 rowerów, w tym 30, które posiadają wspomaganie elektryczne. Jak po 4 miesiącach wyglądają statystyki? Liczby mogą przyprawić o zawrót głowy – od 19 lipca do 4 listopada użytkownicy przejechali w sumie prawie 90 tys. km na skuterach i ponad 40 tys. km na rowerach. Łącznie to ponad 130 tys. km wykręconych przez rzeszowian na pojazdach blinkee.city! – Po 1,5 miesiąca obecności naszych jednośladów w Rzeszowie mówiliśmy, że kilometry wyjeżdżone przez użytkowników wystarczyłyby by objechać Ziemię. Tymczasem po niecałych 4 miesiącach rzeszowianie mogliby spokojnie objechać Ziemię aż 3 razy, i to z nadwyżką! – mówi Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city.

Skuter wygrał z rowerem

Wciąż większą popularnością cieszą się skutery – to one w pierwszym rzeszowskim sezonie były wypożyczane ponad 19 tys. razy. – Ale i rowery miejskie cieszyły się niemałą popularnością – nasza aplikacja zarejestrowała w danym okresie ponad 11 tys. wypożyczeń. Użytkownicy chętnie korzystali zarówno z tradycyjnych rowerów, jak i z tych z napędem elektrycznym, a na siodełku spędzali średnio ok. 24 minuty – mówi Paweł Maliszewski.

Niezależność przemieszczania się

Łatwa obsługa skutera przez aplikację mobilną czy możliwość zaparkowania w dowolnym miejscu w obrębie wyznaczonej strefy to tylko niektóre z cech, jakie zaważyły na popularności skuterów i rowerów na wynajem wśród mieszkańców Rzeszowa. Długość średniego przejazdu skuterem wyniosła ok. 4 km, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, by podjechać do pracy czy ulubionej kawiarni – bez korków i zatruwania środowiska spalinami. – Myślę jednak, że największą wartością jest swoboda korzystania z tego rodzaju transportu. Na wynajętym przez aplikację skuterze czy rowerze możemy podjechać wszędzie, gdzie chcemy i to o każdej porze – jest to bardzo wygodne, zwłaszcza w miejscowościach, gdzie transport publiczny nie jest tak rozbudowany, jak w dużych miastach – tłumaczy Paweł Maliszewski. Entuzjazm użytkowników jest widoczny nie tylko w statystykach, ale także w opiniach, jakimi dzielą się z blinkee.city. „To był strzał w 10! W przyszłym roku na pewno będę korzystał z Państwa usług!” czy „Skutery uratowały mnie szczególnie ostatnio, kiedy padł mój samochód” to tylko niektóre z wiadomości przesłanych przez rzeszowian do blinkee.city.

13 listopada, z powodu zbliżającego się końca sezonu, jednoślady blinkee.city zniknęły z ulic Rzeszowa. Ich ogromna popularność pozwala jednak sądzić, że powrócą już w najbliższym sezonie. Firma prowadzi na ten temat rozmowy z miastem.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Mateusz Mika ponownie w barwach Asseco Resovii!
Nagroda dla motocykla z Podkarpacia na obchodach 115-lecia marki Harley-Davidson
Oszukał "na policjanta". 21-latek zatrzymany
Konsul Generalny Michael Groß z wizytą w województwie podkarpackim
Dwóch nastolatków odpowie za strzelanie do księży
Mając 2,6 promila kierował toyotą. Spowodował kolizję
Kolejne kroki do budowy kolejki Monorail w Rzeszowie
Kto do Sejmiku z Koalicji Obywatelskiej?
Weekendowe uroczystości żołnierzy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Pożar autokaru na autostradzie!
Strażnicy Graniczni zatrzymali mordercę
Wypadek na A4. Ciężarówka uderzyła w osobówkę
Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu „web.Master podkarpacki”
Pokaz specjalny Dywizjonu 303 w G2A Arena
Akcja „Nie kłam medyka”. Ratownicy apelują!
Gęsta mgła nawet do wtorku
Interwencje podkarpackich strażaków po burzach
Sportowiec z Podkarpacia jako pierwszy zdobędzie Diadem Polskich Gór
Korwin-Mikke na Podkarpaciu: Europejczycy mają duszę niewolnika [FOTO]
Centralne Pokazy Lotnicze w sierpniu
Charytatywnie podczas Dnia Dziecka w Millenium Hall
Platformy Startowe Start In Podkarpackie
Winobranie na Podkarpaciu dobiega końca
Marszałek w sprawie parkingu dla samochodów z odpadami
Wyłudzali telefony. Usłyszeli 78 zarzutów
Festiwal Youthest w Rzeszowie już 25 maja na Bulwarach nad Wisłokiem
Stu Polaków wraca z Włoch na Podkarpacie. Trafią na kwarantannę w Bieszczady
Minister Jadwiga Emilewicz w Aeropolis: Trzeba dokończyć ideę budowy COP
Policjanci zatrzymali włamywacza
Milion złotych dla Politechniki i Uniwersytetu Rzeszowskiego