Samsung lodówka – wolnostojąca czy do zabudowy?

Samsung lodówka – wolnostojąca czy do zabudowy?

Jesteś na etapie projektowania kuchni i zastanawiasz się nad doborem sprzętu AGD? Podpowiemy Ci, jaki typ lodówki wybrać – w wariancie wolnostojącym czy do zabudowy.

Samsung – lodówka wolnostojąca czy do zabudowy?

Decyzję o zakupie sprzętu AGD podejmujemy już na etapie projektowania kuchni. Lodówki do zabudowy i wolnostojące mają identyczne funkcjonalności, a różnice ograniczają się do kwestii designu i sposobu wykończenia. W ofercie producenta Samsung znajdziemy lodówki pod zabudowę w wariantach side by side, multidoor, z zamrażalnikiem w dolnej części oraz najnowsze modele z serii Family Hub. Szeroki wachlarz kolorów pozwala dobrać sprzęt dopasowany do stylistyki mebli i sposobu wykończenia kuchni.

Samsung lodówka do zabudowy – o czym pamiętać?

Aranżacja kuchni z lodówką pod zabudowę wymaga dużej precyzji, skrupulatności i opracowania harmonogramu działań. Dużym błędem popełnianym przez osoby samodzielnie projektujące kuchnię jest zamówienie sprzętu AGD jeszcze przed montażem mebli. Nawet kilka centymetrów różnicy w stosunku do wizualizacji może przesądzić o braku możliwości montażu.

Kupując lodówkę wolnostojącą, mamy większe pole manewru i możemy wybierać spośród większej liczby modeli dostępnych w preferencyjnych cenach. Co więcej, chłodziarki wolnostojące są łatwiejsze w serwisie i po pewnym czasie mogą zostać wymienione bez obawy o naruszenie konstrukcji zabudowy.

Samsung – lodówka dla dużych i małych rodzin

Czy lodówki o tych samych wymiarach mogą mieć różne pojemności? Oczywiście, że tak! Samsung, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, opracował technologię Space Max, która – dzięki zastosowaniu ultracienkiej izolacji – umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Od teraz lodówki wolnostojące i do zabudowy nie muszą zajmować dużej przestrzeni, aby pomieścić zapasy dla kilkuosobowej rodziny. To spore udogodnienie dla osób dysponujących niewielkimi przestrzeniami i stawiających na ergonomiczne rozwiązania.

W dużych kuchniach świetnie sprawdzą się funkcjonalne i komfortowe chłodziarki typu side by side od Samsung. Lodówka dwudrzwiowa ma o wiele większą pojemność niż lodówka klasyczna. Chłodziarka i zamrażarka umieszczone są obok siebie, co usprawnia segregowanie żywności i przechowywanie większej ilości zapasów. Dwa niezależne obiegi powietrza zapobiegają przedostawaniu się zapachów z chłodziarki do zamrażarki, a system wygodnych pojemników ułatwia dostęp do zapasów umieszczonych z tyłu. Wystarczy jeden ruch, aby sięgnąć do trudno dostępnej żywności.

Samsung – lodówka No Frost

Bez względu na to, który typ lodówki wybierzesz, sprawdź, czy model został zaprojektowany w technologii No Frost. Wszystkie nowoczesne modele Samsung posiadają system ze specjalnym parownikiem znajdującym się w zamrażalniku, który pochłania wilgoć z chłodziarki oraz komory zamrażarki. Wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz urządzenia, dzięki czemu użytkownik nie musi własnoręcznie odmrażać lodówki. To duże udogodnienie i olbrzymia oszczędność czasu.