Wybieramy rolety do kuchni i łazienki

Wybieramy rolety do kuchni i łazienki

Rolety w kuchni czy też łazience mają za zadanie chronić nie tylko przed nadmiarem promieni słonecznych wpływających do wnętrza w ciągu dnia. Powinny posiadać także szerokie funkcje estetyczne, dzięki którym nasze kuchnie nabiorą nieco więcej koloru i radosnego wymiaru.

Jakie rolety wybrać do kuchni, aby wpłynęły na zmianę kolorystyki wnętrza i przyczyniły się do tego, że spędzanie czasu w takim miejscu kojarzyć się będzie jeszcze przyjemniej? Dziś rolety produkuje się z różnych materiałów. Wszystkie zasługują na uwagę. Sprawdźmy dostępne opcje.

Rolety drewniane

Wykonane być mogą z drewna lub bambusa w szerokiej gamie kolorystycznej. Istnieją modele już fabrycznie lakierowane lub w surowej wersji, niepokryte żadnymi powierzchniami ochronnymi. Rolety z lameli drewnianych przypominają klasyczne żaluzje. Ich lamele są jednak nieco grubsze. Rolety drewniane warto dopasowywać do kuchennych okien pod kątem odcienia posiadanych już mebli. Wtedy zachowamy w przestrzeni spójność materiałową. Ekologiczna kuchnia w oprawie drewnianej, z delikatnymi roletami wspaniale prezentować się będzie przy dużej zasobności roślin, kwiatów w doniczkach oraz świeżych ziół.

Rolety materiałowe

Są bardzo praktyczne zwłaszcza w sytuacjach, gdy chcemy pozostawić okno w kuchni uchylone, ale zależy nam na oddzieleniu naszej prywatności od tego, co dzieje się na zewnątrz. Rolety materiałowe rozwijają się ze specjalnej obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego lub metalu. Brzegi rozwiniętego materiału rolety zabezpieczają prowadnice boczne, które jednocześnie utrzymują opuszczoną roletę przy oknie kiedy jest ono uchylone. Oferowane tkaniny maja różne stopnie przepuszczalności światła, dostępne są również materiały zupełnie zaciemniające. Rolety z materiałem jednobarwnym wciąż cieszą dużą popularnością, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się rolety z motywami graficznymi. Nam szczególnie przypadły do gustu rolety w drukowane kwiaty.

Rolety do łazienki

Rolet łazienkowych nie warto traktować w sposób powierzchowny. Mimo że w wielu przypadkach okna łazienkowe pozostają dość małe, to jednak ich aranżacja w określonym stylu przyczynić się może do tego, że w tak intymnym miejscu zapanuje elegancja i szyk.

Jakie rolety łazienkowe, wymykające się spośród nudnych i wypróbowanych sposobów aranżacji, zasługują na uwagę? W sieci, na stronach internetowych wybranych producentów rolet znaleźć możemy wiele ciekawych propozycji, czekających na to, by jak najlepiej zaaranżować je w naszych prywatnych przestrzeniach!

Co model – to zagadka!

Z łazienkami kojarzą się formy opracowane w sposób płynny, z materiałów przywołujących na myśl wodę w stanie płynności lub spoczynku. Idealnymi roletami do łazienki będą więc te wykonane z miękkiego tworzywa sztucznego. Najciekawiej prezentują się tego typu rolety w postaci ażurowej, czyli z otworami, przez które do wnętrza łazienki przedostawać się mogą wiązki dziennych promieni słońca, tworząc dzięki temu charakterystyczne wzory na ścianach łazienkowych, w miejscach, gdzie nie sięgają płytki i kafelki.

Materiałowe rolety łazienkowe

Również fantastycznie zdają egzamin przy aranżacjach okien w intymnych przestrzeniach. Mnogość kolorów oraz faktur rolet pozwala dopasować je kompozycyjnie i kolorystycznie do bieli porcelany wszystkich niezbędnych urządzeń i przyrządów łazienkowych. Dodatkowo, na powierzchniach eleganckich rolet można znaleźć dyskretne obszycia lub wzory. Jest to rozwiązanie niezwykle gustowne i eleganckie.

Jakie powinny być sprawdzone rolety do łazienki?

Przede wszystkim ważne jest to, aby były łatwe w pielęgnacji. Zdecydowaną zaletą rolet jest ich antystatyczność, nie przyciągają kurzu oraz nie pochłaniają zapachów. Struktura materiału rolety pozwala na łatwe oraz szybkie usuniecie zabrudzeń.

Zdjęcie: www.roltes.pl/roletki