Młodzi programiści z Podkarpacia zmierzą się w IV edycji konkursu „web.Master podkarpacki”

Młodzi programiści z Podkarpacia zmierzą się w IV edycji konkursu „web.Master podkarpacki”Miłośnicy programowania ze szkół z województwa podkarpackiego po raz kolejny będą mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie programowania w HTML, CSS, PHP czy Java Script. Ruszyły zapisy do IV edycji konkursu „web.Master Podkarpacki”. Zgłoszenia są przyjmowane do 1 marca.

„web.Master Podkarpacki” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży z Podkarpacia. W pierwszej edycji (w 2016 roku) udział wzięło 300 uczniów, w kolejnych blisko 500. Organizatorzy szacują, że w tym roku do konkursu przystąpić może nawet 700 uczestników. Będą oni rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

– Cieszymy się z dużego zainteresowania naszym konkursem. Rokroczna tendencja wzrostowa oznacza, że branża IT na Podkarpaciu w niedalekiej przyszłości zasili się o wielu zdolnych specjalistów z zakresu programowania. To bardzo dobra wiadomość dla naszego regionu – komentuje Tomasz Kras, koordynator konkursu. – „web.Master Podkarpacki” jest idealnym wydarzeniem dla młodych ludzi, którzy pragną w przyszłości pracować w szeroko rozumianym sektorze IT.

Pierwszy etap odbędzie się 7 marca 2019 r. i zostanie przeprowadzony za pomocą udostępnionej przez firmę Ideo platformy e-learningowej. Test on-line będzie trwał 15 minut, w trakcie których uczniowie odpowiedzą na 60 pytań. Do drugiego etapu przejdzie 15 najlepszych osób z każdej kategorii wiekowej. Finał odbędzie się 21 marca 2019 r. w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Na ostatnim etapie organizatorzy stawiają na zadania typowo praktyczne. Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody, które pomogą im na początku kariery w branży IT.

– Posługiwanie się językiem programowania to umiejętność szczególnie ceniona na rynku pracy – mówi dr hab. Dariusz Tworzydło, prezes Instytutu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. – Na przestrzeni ostatnich lat wyraźnie widać, że kompetencje z obszaru IT stają się przydatne w coraz większej liczbie zawodów. Nabywanie tego typu doświadczenia w młodym wieku przełoży się na dodatkowe atuty w oczach potencjalnych, przyszłych pracodawców – dodaje.

Rejestracja uczestników potrwa do 1 marca 2019 r. Uczniów zgłaszać mogą nauczyciele informatyki za pośrednictwem strony www.webmasterpodkarpacki.pl Tam również można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia.

Organizatorami konkursu są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie, a partnerem technologicznym jest Ideo Sp. z o.o. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.Nie przegap:

Policjant uratował życie 69-letniego mężczyzny
Medal dla Prezydenta za wspieranie Światowych Festiwali Polonijnych Zespołów Folklorystycznych
Policjanci wezwani do wilka kryjącego się w stodole
Wypadek w Łańcucie. Trzy osoby w szpitalu
Mundurowi sprawdzają osoby objęte kwarantanną
Jak grać, aby wygrać?
Wisłoka zabrała dziewczynkę i ratującego ją mężczyznę!
Egzotyczne i dalekie Karaiby: na jaką wyspę karaibską jechać?
Naturalne sposoby na walkę z bólem pleców w ciąży
Imigranci jechali 3 dni w ciężarówce, wpadli na Podkarpaciu
Spotkanie z Arturem Ligęską, przeżył koszmar w arabskim więzieniu
Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa
Jak ubiegać się o zadośćuczynienie krok po kroku?
Pożyczkobiorco, czy znasz swoje prawa?
Powstał podkarpacki zespół parlamentarny
Policjanci zabezpieczyli marihuanę przywiezioną z Czech
List gończy: Tomasz Golenia
Pijany i bez uprawnień kierował daewoo tico
Pijana wjechała w słup. Mąż chciał wziąć winę na siebie
Chińska, indyjska, a może tajska? Poznaj różne rodzaje kuchni orientalnej i wybierz swój ulubiony!
Wikana Square - osiedle inne niż wszystkie!
Pięć nagród dla Rzeszowa w konkursie Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego
Podmiejska Kolej Aglomeracyjna coraz bliżej
Na Podkarpaciu triumf PiS
Młody mężczyzna z koronawirusem w szpitalu w Mielcu
Tragiczny wypadek na torach. Nie żyje 40-latek
Kukiz’15 ruszył do wyborów samorządowych
Nie zgłosił wwożonych do Polski pieniędzy. Sporo go to kosztowało
Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło swoje listy wyborcze do Sejmiku Podkarpackiego
Tragiczny wypadek z udziałem pieszego