Zalane mieszkanie przez sąsiada czy dom przez nawałnicę. Jak osuszyć pomieszczenia własnego lokum?

Zalane mieszkanie przez sąsiada czy dom przez nawałnicę. Jak osuszyć pomieszczenia własnego lokum?Wypadki zalania domu czy mieszkania zdarzając się dość często. Nawałnica z gęstym opadem zalewa piwnicę, sąsiad w bloku mieszkalnym nie zakręca wody i cały sufit, ściany są wilgotne lub doszczętnie zalane. Rozwiązaniem na te problemy okazuje się wynajem osuszaczy.

Osuszanie pomieszczeń dotyczyć może każdego pokoju, poddasza, a nawet piwnicy. Przeciekająca konstrukcja dachu, pęknięta rura, nieszczelny zawór to jedne z licznych powodów zalania. Oczywiści czynnik ludzki równie często decyduje o zalaniu pomieszczenia. Osuszanie budynków dotyczy także budowy zupełnie nowych konstrukcji, jak i powierzchni remontowanych. Wilgoć utrudnia prace budowlane i opóźnia je. Dobrą metodą osuszania jest wynajem osuszaczy powietrza. Pozwalają one na usunięcie wilgoci z pomieszczeń zalanych, remontowanych, a także zapobiegają powstawaniu grzybów, bakterii czy robaków. Jak działają osuszacze powietrza?

Wynajem i osuszanie

Naturalne metody osuszania są mało skuteczne i czasochłonne. Poza tym aura, czyli warunki zimowe czy długofalowe opady deszczu latem mogą całkowicie uniemożliwić osuszanie zalanego pomieszczenia. Pierwszym krokiem w celu pozbycia się wilgoci jest zaopatrzenie się w osuszacz powietrza w takim miejscu jak wypożyczalnia eosuszacz.pl i umieszczenie go w zalanym pomieszczeniu. Urządzenie wymusi obieg suchego powietrza w zalanym pomieszczeniu i doprowadzi do całkowitego usunięcia wilgoci. Dzięki zainstalowanemu wentylatorowi osuszacze przyspieszają cały proces nie tylko w zalanych pomieszczeniach, ale również w tych remontowanych i budowanych od podstaw.

Jak prawidłowo osuszyć pomieszczenie?

W warunkach zimowych należy podnieść temperaturę pomieszczenia do 20-25 stopni C przez zainstalowanie nagrzewnic. Aby dobrze osuszyć pomieszczenie, należy wybrać odpowiedni osuszacz, który wymieni w określonym pomieszczeniu powietrze 3 razy wciągu godziny. Wybieramy odpowiednie urządzenie na podstawie danych technicznych przepuszczania powietrza i obliczamy kubaturę pomieszczenia, mnożąc wysokość x szerokość x długość w [m³]. Na przykład mamy do osuszenia pomieszczenie wysokość 2,6 m x szerokość 6m x długość 5 m. Suma wszystkich wartości daje nam 78 [m³] i mnożymy ją razy 3. Daje to nam osuszacz, który w ciągu godziny musi wymienić 234 [m³] powietrza w ciągu godziny. Tak wybrane urządzenie zagwarantuje prawidłowe osuszenie pomieszczenia.

Dlaczego warto skutecznie i szybko osuszyć pomieszczenie?

Przede wszystkim osuszacze pozwalają pozbyć się wilgoci, a z nią zarazków, bakterii czy grzybów. Unikamy w ten sposób wielu chorób i poprawiamy jakość snu. W przypadku budowy lub remontu znacząco przyspieszamy roboty budowlane i unikamy problemów technicznych po zakończeniu prac.Nie przegap:

Podejrzany o wymuszenie rozbójnicze zatrzymany
Ulewne opady i burze z gradem możliwe w naszym regionie!
Alarm i pogotowie przeciwpowodziowe na terenie całego Podkarpacia!
Święto Wojska Polskiego w Rzeszowie
W Boże Narodzenie więcej kontroli na drogach
Nielegalni imigranci z Turcji zatrzymani
Rzeszowskie Centrum Informacji Turystycznej w nowej lokalizacji
Jesienne atrakcje na Podkarpaciu
W Rzeszowie zaczęła działać wypożyczalnia elektrycznych jednośladów
Od 1 czerwca miejskie autobusy będą jeździć jak przed epidemią
Z Rzeszowa pociągiem dojedziemy na Słowację
Policjanci z Ustrzyk zorganizowali zbiórkę krwi
Nietrzeźwy kierowca zawisł na torowisku
Komunikat Wojewody Podkarpackiego w sprawie wystąpienia ogniska Afrykańskiego pomoru świń - u świń w...
Numer alarmowy 997 będzie przeniesiony do CPR
Kredyt gotówkowy - jakie koszty wpływają na jego cenę
Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego
Pijany kierowca wjechał do rowu
Awaryjne lądowanie samolotu. Uderzył w garaż
Weekendowe uroczystości żołnierzy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Marszałek w sprawie parkingu dla samochodów z odpadami
Motocyklista zginął w wypadku w Jasionce
Strażacy stawiają namioty przed rzeszowskimi szpitalami
15. Rajd Nocy Muzeów odbędzie się online
Koronawirus: jedno nowe zachorowanie na zachodzie Podkarpacia
Koronawirus dotarł do Urzędu Marszałkowskiego
Co warto zobaczyć w Austrii?
Wypadek z udziałem motocyklisty. Nie żyje 69-latek
Nożownik zaatakował śpiące małżeństwo!
Projekt przebudowy linii Nowy Zagórz – Łupków - sprawniejsza kolej na Podkarpaciu