Najszybszy Internet na świecie jest w Poznaniu!

Najszybszy Internet na świecie jest w Poznaniu!

Jest wiele powodów, dla których uwielbiamy Poznań. Koziołki na ratuszu, rogale świętomarcińskie, Park Cytadela czy Monet w Narodowym. Te atrakcje Poznania są powszechnie znane i cenione. Nie każdy jednak wie, że serce Wielkopolski wyróżnia na tle pozostałych części kraju – a nawet świata! – jeszcze jedna rzecz: najszybszy Internet.

A to za sprawą firmy INEA, która właśnie w Poznaniu i okolicznych miejscowościach oferuje swoje usługi telekomunikacyjne. Poznańska spółka od dawna proponuje najszybszy Internet w Polsce, teraz wspięła się na kolejne podium, jakim jest najszybszy Internet na świecie!

Jak do tego doszło? Już w 2010 roku INEA rozpoczęła budowę sieci światłowodów, która miała doprowadzić Internet do prywatnych mieszkań. Była to pierwsza tego typu inicjatywa w Wielkopolsce, która stanowiła wyraźną szansę na najszybszy Internet w Polsce. Od tamtego czasu w kolejnych rejonach Poznania, a także w różnych miejscowościach ościennych, możliwe stało się podłączenie do sieci światłowodowej o przepustowości 1 Gb/s. To dało firmie INEA pozycję lidera pod względem najszybszego Internetu w Polsce.

Ale to nie wszystko. Myliłby się ten, kto uznałby, że INEA spoczęła na laurach. Nadal przodując w krajowych rankingach prędkości Internetu, INEA postanowiła stanąć w szranki z dostawcami światowymi. Technologia światłowodów jest stosunkowo nowa i nadal nie wykorzystana w pełni. Prędkość przesyłu, jaką oferuje wiązka światła, jest błyskawiczna i ograniczana bardziej osprzętem kodującym i dekodującym sygnał, niż samym przewodem. Inwestując nadal w swoją infrastrukturę, INEA wprowadziła pod koniec 2018 roku do swojej oferty superszybki Internet światłowodowy o przepustowości 10 Gb/s, oferując tym samym nie tylko najszybszy Internet w Polsce, ale i na świecie. Z oferty superszybkiego Internetu skorzystać mogą nie tylko firmy świadczące usługi on-line, ale także odbiorcy prywatni, jeśli tylko mają taką potrzebę – lub życzenie.

INEA oferuje nie tylko najszybszy Internet, ale również dostarcza telewizję cyfrową, telefonię stacjonarną i komórkową. Dzięki temu najszybszy Internet świata można nabyć w różnych atrakcyjnych pakietach.