Narkotyki sprzedawali w hurtowych ilościach, głównie powyżej kilograma

Narkotyki sprzedawali w hurtowych ilościach, głównie powyżej kilogramaSukcesem zakończyło się wiele miesięcy wytężonej pracy policjantów CBŚP i prokuratorów z Podkarpacia. Efekt to zatrzymanie 12 podejrzanych, zabezpieczenie ponad 21 kg różnych narkotyków, w tym amfetaminy czy marihuany. Wśród znalezionych rzeczy były również elementy umundurowania oraz wyposażenia policyjnego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 11 osób zostało aresztowanych.

Policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Podkarpackim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, wyjaśniają sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej. Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie tej grupy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków tj. marihuany, amfetaminy, kokainy oraz tabletek ecstasy. Środki odurzające i psychotropowe trafiały głównie do województwa mazowieckiego, ale nie tylko. Według dotychczasowych ustaleń, grupa mogła działać prawie dwa lata.

Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP z Rzeszowa przeprowadzili realizację, w efekcie której zatrzymali 12 osób, mieszkańców Warszawy i najbliższej okolicy. Działania zostały przeprowadzone niemal jednocześnie w wielu miejscach na terenie woj. mazowieckiego. W akcji brało udział ponad 260 policjantów z CBŚP, z BOA, z Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Olsztynie, Łodzi, Lublinie, Radomiu i Rzeszowie.

Podczas akcji przeszukano mieszkania, pomieszczenia gospodarcze oraz samochody użytkowane przez zatrzymanych. W trakcie działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 21 kg różnych narkotyków, w tym: 3,5 kg marihuany, 2,5 kg amfetaminy, 15,5 litra płynnej amfetaminy. Dodatkowo w trakcie przeszukań policjanci znaleźli elementy umundurowania policyjnego oraz przedmioty wchodzące w skład środków przymusu bezpośredniego funkcjonariuszy.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie przedstawiono im zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Dodatkowo dwojgu zatrzymanym, w tym obywatelowi narodowości ormiańskiej przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Dotychczas na poczet przyszłych kar zabezpieczono 67 tys. zł.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 11 podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, a jedną osobę objęto dozorem policyjnym.

Sprawa jest rozwojowa.Nie przegap:

Jadący na szkolenie policjant zatrzymał pijanego kierowcę
Terytorialsi wspierają administrację publiczną na Podkarpaciu
Unikalna inwestycja w Bieszczadach nagrodzona!
Starlinki na podkarpackim niebie. To nic groźnego [FOTO, WIDEO]
Ile kosztują meble kuchenne na wymiar? Sprawdzamy ceny
Tragiczny wypadek. Nie żyje 21-letnia kobieta
Rośliny lecznicze znane i nieznane
Wielka gala na uczczenie 50-lecia Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych
Święto Paniagi odwołane
Ponownie pobiegną dla hospicjum
Ostrzeżenie IMGW dla regionu: burze z gradem
Wojewoda zgadza się na włączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa
Nocna akcja poszukiwawcza w górach!
Developres Rzeszów wicemistrzem Polski!
Chmura z Czarnobyla dotrze nad region? To fałszywa wiadomość
Konsul Generalny Michael Groß z wizytą w województwie podkarpackim
Starszy mężczyzna zginął pod kołami pociągu
Oceanarium Afrykarium we Wrocławiu – największa atrakcja miasta
1 sierpnia na Podkarpaciu zabrzmią syreny
Jedna osoba w szpitalu po wypadku w Lipowicy
Asseco Resovia Rzeszów rozpoczęła przygotowania
Wizyta chińskiej delegacji w rzeszowskim Ratuszu
W Rzeszowie powstanie pierwsza sieć publiczna 5G w Polsce
Alert! Ostrzeżenie pogodowe 3 stopnia dla całego regionu!
Na Podkarpaciu zostaną ustawione Ławki Niepodległości
Elektryczny Autosan jeździ po Rzeszowie
Ciało kobiety wyłowione z rzeki
1700 osób broni targowiska
To ostatnia szansa na studia. WSIiZ kończy rekrutację!
Rzeszów 83. na liście najmniej kolizyjnych i wypadkowych miast