Pościg za pijanym kierowcą

Pościg za pijanym kierowcąPolicjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierującym volkswagenem transporterem, który nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze zatrzymywali go bo przekroczył dozwoloną prędkość. Uciekając stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Po zatrzymaniu okazało się, że jest pijany.

Wczoraj około godz. 17 w Nienadówce, policjanci ruchu drogowego podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego volkswagenem transporterem. Kierowca volkswagena przekroczył dopuszczalna prędkość o niemal 30 km/h. Mimo podania sygnałów do zatrzymania, mężczyzna zignorował je i przyspieszył próbując uciec. Policjanci ruszyli w pościg.

W pewnym momencie kierowca volkswagena, podczas wyprzedzania innego samochodu, stracił panowanie nad autem, zjechał z jezdni i wpadł do przydrożnego rowu. Po zatrzymaniu okazało się, że 38-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego jest pijany. Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. 38-latek nie miał również prawa jazdy.

Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i zostanie objęty zakazem prowadzenia pojazdów.Nie przegap: