Festiwal Youthest w Rzeszowie już 25 maja na Bulwarach nad Wisłokiem

Festiwal Youthest w Rzeszowie już 25 maja na Bulwarach nad WisłokiemJuż w sobotę 25 maja, przy Bulwarach nad Wisłokiem, będzie miało miejsce wydarzenie, jakiego Rzeszów jeszcze nie widział!

Wszystko za sprawą festiwalu Youthest organizowanego przez Fundację Klub Młodych Liderów z Mielca. Będzie to pierwsza edycja tego festiwalu w naszym mieście. Do tej pory festiwal odbywał się tylko w Mielcu (2 edycje). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Fundacja Klub Młodych Liderów to organizacja, która działa już w Mielcu od ponad 5 lat. Jej misją jest wspieranie młodych i ambitnych mielczan poprzez organizację szkoleń, warsztatów, czy pomoc merytoryczną. Ponadto, poprzez realizację projektów społecznych, poprawiają życie lokalnej społeczności.

Dotychczas, z sukcesem udało im się zorganizować ponad 70 wydarzeń o różnorodnej tematyce, m.in.: maratony filmowe, turnieje sportowe takie jak Mielec CUP, czy też właśnie Youthest. Poprzednie edycje Youthestu cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców Mielca i okolic, przez co stały się wizytówką fundacji. Ze względu na jego popularność, w tym roku jest on organizowany w 3 miastach na Podkarpaciu.

Tym razem Młodzi Liderzy postanowili połączyć siły ze Stowarzyszeniem Festiwal Kolorów i całą imprezę realizują wspólnymi siłami. Youthest to połączenie czterech festiwali w trakcie jednego popołudnia. Każdy z nich skierowany jest do innej grupy odbiorców, co sprawia, że w wydarzeniu biorą udział tysiące osób bez względu na wiek czy też płeć. Jest to jedno z nielicznych wydarzeń, którego celem i efektem jest rzeczywista integracja pokoleń we wspólnej zabawie.

Pierwszym z nich jest Festiwal Baniek Mydlanych. Zaplanowany jest on na godzinę 14 i potrwa do 16:30. Skierowany jest on do najmłodszych. Podczas jego trwania dzieciom zostanie wręczone 1000 sztuk darmowych baniek mydlanych od TUBANA. Będzie to okazja do pobicia rekordu na największą liczbę baniek mydlanych w powietrzu. Zabawie, poprowadzonej przez animatorów z Podkarpackiego Centrum Animacji, będzie towarzyszyć dziecięca muzyka, konkursy dla rodzin, baseny z piłeczkami, wielkie dmuchane zjeżdżalnie, kule ZORB, malowanie twarzy, skręcane balony i wiele innych atrakcji.

Ponadto, nie zabraknie kilkumetrowych baniek mydlanych, a także takich, które umożliwiają zamykanie dzieci i dorosłych wewnątrz. Podczas konkursów będzie można wygrać gadżety i nagrody ufundowane przez sponsorów wydarzenia.

Kolejny – Festiwal Kolorów jest już bardzo dobrze znany mieszkańcom Rzeszowa. Będzie on organizowany po raz trzeci. W poprzednich latach brało w nim udział ponad 3000 osób. Główną atrakcją jest oczywiście barwny puder Holi. Start i pierwszy wyrzut zaplanowany jest na godzinę 16:30. Kolejne wyrzuty o pełnych godzinach, a wszystko to wśród uśmiechu i poczucia niesamowitej energii. Zabawie będzie towarzyszyć wspaniała muzyka. W tym roku zagrają zespoły takie jak: Beniamin, Erannie, Be Vis, DJ Dan oraz gwiazda wieczoru – Zeamsone.

Poruszona zostanie również kwestia profilaktyki w walce z dopalaczami. Artysta Mikołaj Mądrzyk znany jako Mikser z ważnym przekazem zagości na scenie. Nie zabraknie także…balonów. W powietrze zostaną wypuszczone balony giganty!

Festiwal Ognia to kolejna część Youthestu. Rozpocznie się on o godzinie 21:30 i potrwa pół godziny. Teatr tańca ognia występujący po zachodzie Słońca jest przeżyciem, którego nie sposób zapomnieć. Iskry, taniec, muzyka, ogień, choreografia, gwieździste niebo i tysiące osób zebranych w jednym miejscu – pozwalają na chwilę wyłączyć się z codzienności i przeżyć magiczne 30 minut pełne emocji. W trakcie spektaklu grupa 5-8 artystów z Rzeszowa bawi się ogniem, tworząc przy okazji widowisko, które wręcz kipi uczuciami i zachwyca każdego – bez względu na wiek.

Oprócz głównych punktów imprezy na scenie królować będzie w czasie baniek i kolorów – ZUMBA, a obok sceny powstanie specjalna strefa chilloutu, w której znajdować będzie się strefa gastronomiczna. Na terenie wydarzenia rozstawione zostaną stoiska sponsorów i partnerów, na których dostępne będą oferowane przez nich atrakcje.

HARMONOGRAM
14:30 Festiwal Baniek Mydlanych i Zumba Kids
16:00 WYRZUT KOLORÓW
16:30 Erannie
17:00 WYRZUT KOLORÓW
17:30 Beniamin
18:00 WYRZUT KOLORÓW
18:30 ZAEMSONE
19:00 WYRZUT KOLORÓW
20:00 DJ DAN
21:00 WYRZUT KOLORÓW
21:30 Teatr OgniaNie przegap:

Starszy mężczyzna zginął pod kołami pociągu
Znamy gwiazdę tegorocznej edycji Rockowej Nocy!
III FESTIWAL TEATRALNY „BUDA JARMARCZNA”
Uciekł z miejsca kolizji. Zostawił jednak tablice rejestracyjne
Rozpoczęła się elektryfikacja linii Ocice - Rzeszów
XXII Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków 3 czerwca w Kolbuszowej
Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego
Duża akcja poszukiwawcza. 75-latek odnaleziony
Z inicjatywy Tomasza Poręby w Parlamencie Europejskim upamiętniono ofiary rzezi wołyńskiej
Prawie 5 tys. klientów w podkarpackich placówkach ZUS w dwa dni
Wypadek na autostradzie A4 w Bratkowicach - do szpitali trafiło 9 osób
Mając 2,6 promila kierował toyotą. Spowodował kolizję
Tragedia na drodze powiatowej. Nie żyje 14-latka
Maria Peszek wystąpi na koncertowej scenie klubu LUKR w Rzeszowie już 21 lutego
Postępy w mediacjach z pielęgniarkami. Jest kwota podwyżki
56-latek wywołał alarm bombowy
Nożownik zaatakował śpiące małżeństwo!
Kombinezony i środki do dezynfekcji – kolejne zakupy na Podkarpaciu
Koła Gospodyń Wiejskich z woj. podkarpackiego promują regionalne produkty
Policjanci szukają świadków śmiertelnego wypadku
1400 pątników wyruszyło na Jasną Górę
W samo południe. Fred Zinnemann wraca do Rzeszowa
Kolbuszowa 2.0 - wielkie wydarzenie w małym mieście już wkrótce
W Rzeszowie powstanie centrum komunikacyjne
Rzeszów Główny – zwiększa się dostępność kolei
Nowe boisko na Nowym Mieście już otwarte
Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zakończyli szkolenie na wędrzyńskim poligo...
XXIII Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków 2 czerwca
Kradł w markecie budowlanym. 34-latek zatrzymany
W IKEA zbierają pluszaki dla rzeszowskich karetek