Kolorowe Bulwary! Festiwal Youthest już za nami!

Kolorowe Bulwary! Festiwal Youthest już za nami!0
(0)

W ubiegłą sobotę 25 maja przy Bulwarach nad Wisłokiem odbyła się pierwsza edycja tego festiwalu w Rzeszowie. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Klub Młodych Liderów z Mielca wraz ze stowarzyszeniem Festiwal Kolorów. Do tej pory festiwal odbywał się tylko w Mielcu (2 edycje).

Tysiące mieszkańców Rzeszowa, całymi rodzinami przybyło w słoneczną sobotę na rzeszowskie bulwary, aby wspólnie się bawić. Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło animacji dla dzieci, czy też spektakularnego pokazu ognia dla nieco starszych widzów. Celem wydarzenia była rzeczywista integracja pokoleń we wspólnej zabawie i można śmiało powiedzieć, że został on osiągnięty!

Poprzednie edycje Youthestu cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców Mielca i okolic, przez co stały się wizytówką fundacji. Ze względu na jego popularność, w tym roku jest on organizowany w 3 miastach na Podkarpaciu.

Wydarzenie rozpoczął Festiwal Baniek Mydlanych, który skierowany był głównie do najmłodszych oraz całych rodzin. Na twarzach dzieci, oprócz kolorowych malowideł, można było zauważyć szerokie uśmiechy. Podczas jego trwania dzieciom zostały wręczone bańki mydlane. Zabawie towarzyszyła dziecięca, malowanie twarzy, skręcane balony, ogromny slaim wiele innych atrakcji. Ponadto, nie zabrakło ogromnych, kilkumetrowych baniek mydlanych, a także takich, które umożliwiają zamykanie dzieci i dorosłych wewnątrz. W przerwach od baniek, dzieciaki wspólnie z panią instruktor tańczyły ZUMBĘ Kids. Najmłodszym ani na moment nie zabrakło energii! Dodatkowej zabawy dostarczyły wypuszczone w powietrze balony giganty! Można było wziąć również udział w konkursach, w których do wygrania były gadżety i nagrody ufundowane przez sponsorów wydarzenia.

Kolejną częścią imprezy był Festiwal Kolorów, bardzo dobrze już znany mieszkańcom Rzeszowa. Był on organizowany po raz trzeci. Główną atrakcją był oczywiście barwny puder Holi. Uczestnicy – i mali i duzi, rzucali się kolorami już przed pierwszym wyrzutem. Wyrzuty cieszyły się największą popularnością. Bez względu na wiek, dzieci i dorośli, „kolorowali” się nawzajem. Wszystko to wśród uśmiechu i poczucia niesamowitej energii. Zabawie towarzyszyła wspaniała muzyka zespołów takich jak: Beniamin, Erannie, Be Vis, DJ Dan oraz Zeamsone. Poruszona została również kwestia profilaktyki w walce z dopalaczami. Artysta Mikołaj Mądrzyk znany jako Mikser z ważnym przekazem zagościł na scenie. Na sam koniec, po ostatnim wyrzucie wszyscy wspólnie tańczyli skibidi.

Wydarzenie zakończył Festiwal Ognia. Teatr tańca ognia występujący po zachodzie Słońca jest przeżyciem, którego nie sposób zapomnieć. Tak było i tym razem. Iskry, taniec, muzyka, ogień– pozwoliły uczestnikom wyłączyć się na chwilę z codzienności i przeżyć magiczne 30 minut pełne emocji. W tym roku, grupa postawiła na góralskie klimaty. Widowisko zachwyciło każdego – bez względu na wiek.

Na terenie wydarzenia rozstawiony został sklepik festiwalowy, w którym każdy mógł zakupić gadżety takie jak okulary przeciwsłoneczne, bransoletki świecące w ciemności czy specjalnie przygotowane, ręcznie wykonane kolorowe koszulki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się tabliczki Free Hugs, które zachęcały wszystkich do wspólnego przytulania się. Nie zabrakło strefy gastronomicznej oraz

stoisk sponsorów i partnerów, na których dostępne były oferowane przez nich atrakcje. Przy stoisku kina Helios można było wziąć udział w filmowym quizie. Na zwycięzców czekały nagrody.

– Przybyliśmy całą rodziną! Dzieciaki czuły się jak w raju! Bardzo podobały im się bańki i balony. Świetna, kolorowa impreza i dobra zabawa- to coś dla każdego. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Mi natomiast bardzo podobał się pokaz ognia. To było emocjonujące przeżycie – mówi jedna z uczestniczek zaraz po wydarzeniu.

– Udało się. Główny cel naszego festiwalu został osiągnięty- zintegrowaliśmy całe pokolenia podczas jednego popołudnia. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wszystko poszło zgodnie z planem. Pogoda nie pokrzyżowała nam planów, czego się obawialiśmy- było ciepło, słonecznie. Każdy z uczestników wychodził od nas zadowolony, uśmiechnięty i pełen energii. To coś naprawdę niesamowitego, ile ten festiwal przyniósł wszystkim radości. To wydarzenie z pewnością możemy zaliczyć do naszych największych sukcesów – mówią natomiast koordynatorzy Youthestu Izabela Szumełda i Sebastian Peret.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.