Wypadek na A4. Ciężarówka uderzyła w osobówkę

Wypadek na A4. Ciężarówka uderzyła w osobówkę

Policjanci pracują na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na autostradzie A4, w pobliżu węzła Rzeszów – Wschód. Kierujący ciężarowym manem, prawdopodobnie wskutek awarii, zjechał na pobocze i uderzył w stojący tam samochód osobowy. Ciężarówka przewożąca kombajn stoczyła się z drogi. Żadna z czterech osób znajdujących się w mercedesie nie ucierpiała, ranny został kierowca tira.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (15 lipca) po godzinie 9, na autostradzie A4 tuż za węzłem Rzeszów-Wschód w kierunku Przemyśla. Jak ustalili policjanci, kierujący ciężarowym manem zjechał na prawy pas i uderzył w osobowego mercedesa, który zatrzymał się na poboczu autostrady z powodu awarii. Po zderzeniu, tir przewożący kombajn zjechał z korony drogi i przewrócił się. W tirze najprawdopodobniej wystrzeliła opona.

Mercedesem podróżowały 4 osoby. Na szczęście żadna z nich nie doznała obrażeń. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca tira, został przewieziony do szpitala.

W wyniku zdarzenia zablokowane jest prawy pas awaryjny i pas środkowy autostrady, ruch w kierunku Przemyśla odbywa się lewym pasem.