Na Pol’And’Rock Festival pociągiem także z Rzeszowa

Na Pol’And’Rock Festival pociągiem także z RzeszowaInformacje o rozkładzie jazdy dodatkowych pociągów na Pol’And’Rock Festival są opublikowane w Portalu Pasażera. Przewoźnicy zaproponowali połączenia na festiwal z kilkunastu miast. Sprawne wyjazdy z Kostrzyna zapewnią regionalne i ogólnopolskie zespoły zarządzania. Straż Ochrony Kolei zadba o bezpieczeństwo podróżnych w czasie przejazdów na Pol’And’Rock Festival.

Na podstawie zamówień na pociągi złożonych przez 5 przewoźników pasażerskich zarządca infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały rozkład jazdy. Wszystkie zamówienia zostały przyjęte. Przewoźnicy mają możliwość składania dodatkowych wniosków.

Zamówienia na pociągi dodatkowe zostały złożone przez: Przewozy Regionalne Sp. z o.o. 53 pociągi (w tym 12 komercyjnych i 41 na zlecenie niektórych samorządów województw), PKP Intercity S.A. 3 pociągi (oraz wzmocnienie 12 pociągów 37 wagonami, a także wydłużenie 4 pociągów przez Kostrzyn), Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. 2 pociągi, Koleje Mazowieckie Sp. z o.o. 4 pociągi, Arriva RP Sp. z o.o. 8 pociągów.

Dodatkowe pociągi zapewniają przyjazdy do Kostrzyna z: Koszalina, Słupska, Szczecina, Krakowa, Warszawy, Olsztyna, Kędzierzyna-Koźla, Rzeszowa, Białegostoku, Gdyni, Torunia, Łukowa, Poznania. Zostały zapewnione wyjazdy dodatkowymi pociągami w kierunku: Słupska, Szczecina, Krakowa, Warszawy, Olsztyna, Kędzierzyna-Koźla, Rzeszowa, Białegostoku, Gdyni, Torunia, Łukowa, Poznania, Katowic, Kołobrzegu.

Sprzedaż biletów na pociągi dodatkowe rusza od 17 lipca.

Oprócz dodatkowych pociągów każdego dnia od 30 lipca do 4 sierpnia 2019 r. z Kostrzyna odjeżdża: 30 pociągów w kierunku m.in. Szczecina, Krakowa, Warszawy, Przemyśla, Kołobrzegu, Wrocławia, Rzepina; 10 pociągów w kierunku Gorzowa Wlkp., Krzyża; 18 pociągów w kierunku Kustrin-Kietz (dalej do Berlina).

Sprawne i bezpieczne podróże podczas Pol’and’Rock Festival

Dla zapewnienia sprawnych podróży na przełomie lipca i sierpnia powołane będą na poziomie regionalnym w Zielonej Górze i ogólnokrajowym w Warszawie specjalne zespoły zarządzania złożone z przedstawicieli: przewoźników, zarządcy infrastruktury, Straży Ochrony Kolei. Już odbywają się spotkania z przewoźnikami pasażerskimi w celu skoordynowania przewozu uczestników w skali sieci kolejowej.

Podobnie jak w latach ubiegłych, ostateczne dyspozycje w zakresie prowadzenia ruchu pociągów w stacji Kostrzyn będzie wydawał koordynator w sztabie dowodzenia zlokalizowanym w obrębie stacji. By proces przebiegał sprawnie i bezpiecznie, przygotowany jest specjalny regulamin prowadzenia ruchu pociągów. Dla sprawnych przewozów pasażerskich, ruch pociągów towarowych przez stację Kostrzyn będzie wstrzymany.

Na stacji Kostrzyn będą dodatkowe zespoły szybkiego usuwania awarii, zespołów kolejowego ratownictwa technicznego oraz zespoły pogotowia sieciowego PKP Energetyka S.A. PLK zapewnią też dodatkowe lokomotywy osłonowe w na sieci kolejowej.

Straż Ochrony Kolei zadba o bezpieczeństwo podróżnych w czasie przejazdów uczestników imprezy Pol’and’Rock Festival. W Kostrzynie n/Odrą Funkcjonariusze zabezpieczą teren stacji podczas wyjazdu, postoju oraz przyjazdu pociągów stałego kursowania oraz pociągów dodatkowych uruchamianych w ramach organizacji festiwalu. Szczególnie działania Straż Ochrony Kolei prowadzić będzie na terenie stacji Kostrzyn, na szlakach dojazdowych do Kostrzyna oraz na stacjach przesiadkowych.

Dodatkowe działania współpraca z organizatorem festiwalu

Podobnie jak w poprzednich latach budynek dworca na czas trwania imprezy będzie zamknięty. Organizator Festiwalu wygrodzi płotkami teren dworca Kostrzyn n/Odrą oraz stworzy 3 kontrolowane wejścia na perony, przez które wpuszczana będzie określona liczba osób do danego pociągu. Na bramkach będą obecni wolontariusze „Pokojowego patrolu” WOŚP. Zaplanowano wyposażenie dworca w dodatkowe nagłośnienie i telebim w celu przekazywania podróżnym informacji o pociągach. Wsparcie obsługi bramek planowane jest przez pracowników ochrony WOŚP.Nie przegap:

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów na Prezydentów miast Podkarpacia
Pościg za pijanym kierowcą
Dodatkowe połączenia Lufthansy z Rzeszowa do Monachium
Imigranci jechali 3 dni w ciężarówce, wpadli na Podkarpaciu
G2A Arena z charytatywną aukcją dla szpitala
Kobieta zatrzymana za posiadanie narkotyków
W poniedziałek Sejmik Województwa zajmie się pomocą dla poszkodowanych
Jedna osoba w szpitalu po wypadku w Lipowicy
Nowatorskie studia prowadzone razem z przedsiębiorcami. Studenci dostaną 14 000 zł na rękę za staże ...
48 milionów będzie kosztować rewitalizacja zbiornika na Wisłoku
Prawie 5 tys. klientów w podkarpackich placówkach ZUS w dwa dni
Przyjechałam porozmawiać o Polsce
Gęsta mgła nawet do wtorku
Prezydent Rzeszowa zwolnił rodziców z opłaty stałej za żłobki
Policyjny pościg za kierowcą audi
Zaginęła 16-latka z Tarnobrzega
Podłogi żywiczne i membrany dachowe – dlaczego warto je stosować?
To ostatnia szansa na studia. WSIiZ kończy rekrutację!
Policjantka odznaczona medalem za pomoc ofierze wypadku
Wypadek na A4. Ciężarówka uderzyła w osobówkę
Jakie filmy w kinie warto obejrzeć
Areszt dla podejrzanych o rozbój na taksówkarzu
Laser za 700 tys. złotych w krośnieńskim szpitalu
Powstał podkarpacki zespół parlamentarny
Wybrano wykonawcę drogi S19 Rzeszów Płd. - Babica
Jesienna akcja szczepienia lisów
Rośliny lecznicze znane i nieznane
Grypa atakuje województwo podkarpackie
WSIiZ zakończyła rekrutację. Jest 15% wzrostu w Polsce i aż 30% na studiach anglojęzycznych!
Przechodzień znalazł ciało mężczyzny