Nowy łącznik drogowy do A4 gotowy

Nowy łącznik drogowy do A4 gotowyNowy łącznik drogowy do autostrady już oddany do użytku kierowców. Ma długość dwóch kilometrów i łączy zjazd z autostrady A4 w węźle „Przeworsk” do drogi krajowej nr 94 w miejscowości Gwizdaj.

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin-Przeworsk-Grabownica Starzeńska jest inwestycją województwa podkarpackiego. Został on zrealizowany w systemie zaprojektuj i wybuduj. Wykonawcą robót było konsorcjum firm z Rzeszowa: Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów oraz WOLMOST. Dzięki nowej drodze ruch z autostrady A4 do drogi krajowej nr 94 zostanie skierowany z ominięciem centrum miasta. Przeworsk ominą również pojazdy poruszające się w relacji Rzeszów – Sieniawa – Biłgoraj.

Wicemarszałek Ewa Draus podkreślała znaczenie rozbudowywanej na Podkarpaciu infrastruktury drogowej dla rozwoju gospodarczego regionu.

– Jest to krótki odcinek drogi ale niezwykle ważny dla całego układu komunikacyjnego Przeworska, powiatu, ale też województwa, gdyż każdy zjazd z autostrady i połączenie go z drogami krajowymi, wojewódzkimi, jest niezwykle istotne dla rozwoju gospodarczego naszego regionu. Przeworsk od wielu lat postulował o budowę łączników, o nowe rozwiązania komunikacyjne, transportowe, bo zawsze to było „wąskie gardło” i miasto zawsze było zablokowane zarówno przez ruch towarowy, jak i osobowy. Dlatego bardzo cieszymy się, że te problemy są rozwiązywane sukcesywnie. W ubiegłym roku został oddany zjazd w Gorliczynie rozbudowana została droga wojewódzka nr 835 do Sieniawy, jednocześnie jest przebudowywany most na Sanie, co usprawni ruch towarowy, jak i ruch pojazdów w kierunkach: północnym, wschodnim i zachodnim – powiedziała wicemarszałek Ewa Draus.

Z kolei wicemarszałek Piotr Pilch odczytał list od marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego skierowany z tej okazji do marszałka Władysława Ortyla:

– Zdaję sobie sprawę, jak ważnym zadaniem jest rozbudowa infrastruktury drogowej, która zapewnia bezpieczeństwo komunikacyjne oraz przyczynia się do rozwoju gospodarczego i społecznego naszego kraju. Cieszę się zatem ze została zrealizowana strategiczna inwestycja która z pewnością korzystnie wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców regionu. Życzę by droga służyła jak najlepiej całej lokalnej społeczności, jak również pozostałym użytkownikom – napisał marszałek Kuchciński.

W ramach inwestycji wybudowano także wiadukt nad linią kolejową nr 91 Kraków Główny – Medyka, odcinki dróg dojazdowych dla potrzeb obsługi przyległego terenu, rondo turbinowe na połączeniu z drogą krajową nr 94, skrzyżowania, zjazdy, chodniki, system odwodnienia powierzchniowego, przepusty drogowe, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, oświetlenie.

Zrealizowana inwestycja jest częścią większej całości. W poprzedniej perspektywie finansowej wybudowano łącznik A4 – DK835 w Gorliczynie, natomiast w ubiegłym roku zakończono rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 835 na odcinku Sieniawa – Gorliczyna. W trakcie realizacji jest przebudowa mostu na rzece San w Ubieszynie, projektowany jest także odcinek Przeworsk – Kańczuga, wraz z nowym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 835, który będzie stanowił domknięcie jej przebiegu po zachodniej stronie Przeworska.

Inwestycja została zrealizowana przy współudziale środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020. Wartość zadania wyniosła prawie 24 mln zł, z czego dofinansowanie z EFRR to prawie 20 mln zł.Nie przegap:

Zagłosuj na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego
Europejski Stadion Kultury 2018 – intensywna dawka doznań artystycznych
Medale Mistrzostw Europy Show Dance w Genui dla Zespołów Kornele i T8!
W Rzeszowie dyskutowano o budżecie UE dla Polski i Podkarpacia
Baseny ROSiR oficjalnie otwarte
Pięć nagród dla Rzeszowa w konkursie Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego
Rusza Podkarpacka Jesień Jazzowa
Student WSPiA wicemistrzem Polski w Kickboxingu
Numer alarmowy 997 będzie przeniesiony do CPR
Rozwijamy Bieszczady – nowe inwestycje za ponad 18 mln złotych
Ruszają kolejne scalenia na Podkarpaciu
Minister Jadwiga Emilewicz w Aeropolis: Trzeba dokończyć ideę budowy COP
Folia bąbelkowa - zwykły produkt, wiele zastosowań
Dlaczego warto prać dywany regularnie?
Druga akcja odkomarzania w Rzeszowie
W „Dworzysku” działa największa w Rzeszowie i okolicy farma fotowoltaiczna
Nie zgłosił wwożonych do Polski pieniędzy. Sporo go to kosztowało
Program „Erasmus+” szansą podkarpackiej młodzieży na ciekawe studia
Młody mężczyzna z koronawirusem w szpitalu w Mielcu
Czy psychoterapia rodzinna jest skuteczna?
Będzie projekt przebudowy linii Nowy Zagórz – Łupków
Imigranci jechali 3 dni w ciężarówce, wpadli na Podkarpaciu
Policjanci poszukują 17-letniego Szymona Kołodzieja
Zmarł prof. Antoni Pieniążek, wieloletni wykładowca i przyjaciel WSPiA
Lot rozszerza ofertę połączeń z portu w Rzeszowie
IPN oskarża za wpis na Twitterze!
Tension Zero gwiazdą dziewiątej edycji festiwalu „Rockowyja”
Pijany 38-latek awanturował się w kościele
Wakacje na Podkarpaciu – co zwiedzić?
Uszkodził 4 samochody. 20-latek zatrzymany