Rzeszowscy policjanci będą jeździć hybrydowymi corollami

Rzeszowscy policjanci będą jeździć hybrydowymi corollamiDzisiaj na Rynku odbyło się przekazanie rzeszowskim policjantom nowych radiowozów. Samochody zakupione zostały ze środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020” i środków przekazanych przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. To 4 oznakowane radiowozy marki Toyota Corolla kombi, z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów.

Uroczyste przekazanie radiowozów nastąpiło o godz. 11, na rzeszowskim Rynku. W uroczystości uczestniczyli m. in. Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Wiceprezydent Marek Ustrobiński, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania, ks. Jan Szczupak, naczelnik wydziału ruchu drogowego i komendanci komisariatów, do których trafią samochody.

Prezydent Ferenc przywitał gości, przedstawicieli mediów oraz mieszkańców. W swoim wystąpieniu podkreślił znakomitą współpracę władz miasta z rzeszowskimi policjantami. Przypomniał, że miasto regularnie wspiera rzeszowską Policję środkami na realizację różnych zadań. W grudniu 2017 roku do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie trafiły dwa nowe radiowozy, współfinansowane przez władze miasta Rzeszowa.

W styczniu 2018 roku dla policjantów drogówki miasto zakupił motocykl Harley-Davidson. Motocykl uświetni trwające obecnie centralne obchody Święta Policji w Warszawie. Współpraca samorządu z rzeszowską komendą ma również wpływ na wysokie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta.

Komendant Miejski Policji w Rzeszowie podziękował Prezydentowi za okazane wsparcie i podkreślił znaczenie współpracy z władzami miasta na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Dziękując za nowe radiowozy, komendant podkreślił znaczenie nowoczesnego napędu hybrydowego, przyjaznego dla środowiska.

Następnie radiowozy poświęcił ks. Jan Szczupak, proboszcz kościoła farnego w Rzeszowie, po czym Prezydent przekazał kluczyki do samochodów ich użytkownikom.

Samochody to oznakowane radiowozy marki Toyota Corolla kombi z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów. Wyposażone w silniki o pojemności 1.8 l, o mocy całkowitej 125 kw mocy, z których 73 kw przypada na silnik spalinowy i 53 kw generuje silnik elektryczny (łącznie ok. 166 km) i prędkości maksymalnej 180 km/h. Każdy radiowóz kosztował około 102 tys. złotych. To pierwsze samochody z napędem hybrydowym, które będą wykorzystywane w służbie przez rzeszowskich policjantów i jedne z pierwszych w skali całego kraju.

Radiowozy trafią do policjantów Komisariatu Policji na Nowym Mieście, Komisariatu Policji II na Baranówce, Komisariatu Policji Rzeszów-Śródmieście i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.Nie przegap:

Czy warto korzystać z usług firm sprzątających?
Czym jest franczyza w branży nieruchomości?
WSIiZ jest najlepszą uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu w rankingu „Perspektyw”
Platformy Startowe Start In Podkarpackie
2-letni Kubuś był gościem komendanta policji
Komunikat Wojewody Podkarpackiego w sprawie wystąpienia ogniska Afrykańskiego pomoru świń - u świń w...
Pożyczkobiorco, czy znasz swoje prawa?
Kamery trafiły na mundury rzeszowskich policjantów
Spotkanie z Arturem Ligęską, przeżył koszmar w arabskim więzieniu
Sąd skazał funkcjonariusza UB
Stara Szwalnia – zniszczony obiekt odzyskał życie!
Woda zniszczyła zbiornik przeciwpowodziowy, porwała wóz strażacki
Dobrowolscy świętują 30 lat działalności
Tension Zero gwiazdą dziewiątej edycji festiwalu „Rockowyja”
35-latek odpowie za naruszenie kwarantanny
Święto Paniagi odwołane
Czy siłą marki są social media? VII edycja Śniadań Biznesowych z G2A Arena już w listopadzie!
Potężny wiadukt centralny powstanie w Rzeszowie?
73-latek odpowie za wywołanie alarmów bombowych
Program „Erasmus+” szansą podkarpackiej młodzieży na ciekawe studia
Od środy żłobki i przedszkola w Rzeszowie będą otwarte
Chrzczone paliwo w regionie! Historia jak z „Breaking Bad”?
Znaleźli w lesie… obraz z Jezusem!
Podkarpaccy terytorialsi przysięgali w Nowej Dębie. Przyjechał prezydent
Developres Rzeszów wicemistrzem Polski!
28-latek driftowanie zakończył w rowie
Uciekł z miejsca kolizji. Zostawił jednak tablice rejestracyjne
Wybieramy rolety do kuchni i łazienki
Będzie projekt łącznika S-19 z Boguchwałą
Alarm i pogotowie przeciwpowodziowe na terenie całego Podkarpacia!