Rosnąca popularność Wietnamu – odwiedź go z biurem podróży.

Rosnąca popularność Wietnamu – odwiedź go z biurem podróży.0
(0)

Kiedy szukamy powodów, które mogą przekonać niezdecydowanego turystę do wyjazdu do Wietnamu, to nie wiemy nawet gdzie mamy zacząć. Natura, kultura i historia nie są nawet częścią tego wszystkiego, co ma do zaoferowane to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w całej Azji. Warto się jednak śpieszyć, ponieważ Wietnam staje się powoli jednym z gorętszych celów turystycznych, chociaż wciąż nie często możemy go ujrzeć na szczycie list “must see”. Spójrzmy więc na główne powody, dla których warto wybrać się do tego pięknego miejsca.

Nienaruszona natura

Pierwszym powodem, dla którego warto wybrać się do Wietnamu, jest to, że jest on po prostu piękny. Niemal cały kraj, poza największymi miastami jak Ho Chi Minh, Hanoi, Đà Nẵng, wypełniony jest pięknym, naturalnym krajobrazem, który wciąż w wielu miejscach nie został znacząco zmieniony przez człowieka. Najlepszym przykładem tego są wysokie pasma górskie znajdujące się na północy wokół Sapa, gdzie znajdziemy liczne jeziora, bujne lasy, rzeki, oraz tarasowe pola ryżu. Jedną z najważniejszych dla turystów atrakcji są również wapienne klify i wieże w zatoce Ha Long. W Wietnamie znajdziemy również jedne z największych naturalnych jaskiń na świecie. Nie mniejszą atrakcja są pełne lasów wyżyny wokół Da Lat oraz plaże wzdłuż wybrzeża, które, pomimo bycia bardzo niedocenionymi, są jednymi z najlepszych na świecie. Wietnamska wyspa Phu Quoc jest domem dla małp, parku narodowego, oraz nieskazitelnie czystej plaży.

Kultura

Wiele miejsc, które stają się, lub już dawno stały się głównymi celami turystycznymi, z czasem tracą swoją rdzenną kulturę oraz tożsamość. Na szczęście nic podobnego się nie dzieje i nie wygląda na to, aby miało się dziać w przypadku Wietnamu. Już po spędzeniu pierwszych kilku chwil w tym miejscu, można odnieść wrażenie, że miejscowa kultura jest nie tylko żywa, ale również wszechobecna. Na każdym kroku spotkamy stragany, tajemnicze (choć nadzwyczaj bezpieczne) boczne uliczki, oraz miejsca, w których publicznie warzy się piwo na oczach klientów. Jeżeli wybierzemy się na dalszą podróż na wieś, ujrzymy, że pomimo rozwoju technologii, wciąż ogromna ilość prac wykonywana jest przy wykorzystaniu zwierząt, a otaczające je domy w iście wietnamskim stylu tylko podkreślają miejscową kulturę. Nieco inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku największych miast. Do dziś widać bardzo duży wpływ kultury francuskiej, która objawia się przede wszystkim w architekturze, oraz ogromnej ilości kawiarni i herbaciarni w centrach międzynarodowych metropolii.

Jedzenie

Podróżując do obcego kraju, szczególnie tak odległego, jak Wietnam, z całą pewnością jedną z najważniejszych rzeczy, na którą zwracamy uwagę jest lokalna kuchnia. Na szczęście, w przypadku Wietnamu, nie musimy obawiać się rozczarowania. Wietnamska kuchnia słynna jest na całym świecie, również w Polsce. Warto jednak spróbować jej u źródła- najlepiej w jednej z bocznych uliczek, gdzie pośród zatłoczonych przechodniami bazarów natkniemy się na liczne przystanki oferujące smaczne posiłki. Podczas wyjazdu do Wietnamu nie można nie spróbować smażonych sajgonek, sałatki z papai, zupy mięsnej, owoców morza, grillowanej kukurydzy, oraz prawdziwego hitu- ciasta bananowego w sosie przygotowanym z mleka kokosowego.

Przystępne ceny

Wyjazdy do południowo-wschodniej Azji cieszą się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata z racji doskonałej pogody, interesującej kultury, oraz właśnie doskonałych cen. Jeżeli chodzi o Wietnam, to jest on tani nawet jak na te tereny. Najbardziej opłacalną ofertę zawsze proponują biura podróży. Decydując się na współpracę z jednym z nich, nie musimy przejmować się wynajdowaniem zakwaterowania, oraz atrakcji. Zamiast tego możemy skupić się na pysznej kuchni dostępnej w bardzo przystępnej cenie oraz pamiątkach, które zawsze warto ze sobą zabrać z tak egzotycznej podróży.

Historia

Nawet osoby nieinteresujące się zbytnio historią, z całą pewnością skojarzą Wietnam z pewnymi wydarzeniami. Bogata historia obarczona wieloma wojnami, z tą najbardziej krwawą z lat 1957–1975 na czele, jest jedną z największych atrakcji dla turystów. Trzeba również docenić to, że miejscowe władze zrobiły naprawdę dużo, aby ułatwić dostęp do wiedzy, oraz zabytków. W wielu miejscach rozproszonych po całym państwie znajdziemy liczne muzea oraz pomniki stworzone na cześć poległych, jak i walczących. Największą atrakcją tego typu znajduje się w Hanoi. Jest nim miejsce spoczynku Ho Chi Minha. Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić wszystkie wycieczki dostępne na stronie https://logostour.pl/kraje/wietnam.

Przyjaźni ludzie

Azjaci na całym świecie mają opinię bardzo przyjacielskich, spokojnych, oraz pomocnych. Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli chcemy dotrzeć do narodu, który uważany jest za jeden z najgościnniejszych na świecie, powinniśmy bez wątpienia udać się do Wietnamu. Wszyscy wracający stamtąd turyści opowiadają o zaskakująco przyjemnym uczuciu, które towarzyszyło im przy każdorazowym mijaniu miejscowych mieszkańców witających ich uśmiechami oraz pozdrowieniami. Istotne jest również to, że w większych miastach, większość ludzi bardzo dobrze posługuje się językiem angielskim, dlatego nigdy nie powinno być kłopotu w dogadaniu się. Ludzie, kultura, kuchnia, oraz przyroda, sprawia, że Wietnam atrakcje turystyczne z całą pewnością będą tym, czego oczekujemy po wakacyjnym wyjeździe.

Szukając pomysłu na swoją najbliższa podróż, musimy wziąć pod uwagę Wietnam. Najlepiej wybrać się w to miejsce jeszcze teraz, póki nie stało się one numerem jeden na światowych listach dla turystów.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Lot rozszerza ofertę połączeń z portu w Rzeszowie
To ostatnia szansa na studia. WSIiZ kończy rekrutację!
Stara Szwalnia nie będzie typową galerią
Dobrowolscy świętują 30 lat działalności
Podmiejska Kolej Aglomeracyjna coraz bliżej
Śmiertelne potrącenie rowerzystki
Sylwestrowa libacja zakończona atakiem nożem
Święto branży gastronomicznej w końcu na Podkarpaciu
Wypadek na autostradzie. Poszkodowany motocyklista
Czym jest franczyza w branży nieruchomości?
Posła Masłowskiego nie dla cen paliwa
Komendant Henryk Moskwa otrzymał nominację generalską
Sztukateria - dzieło sztuki w Twoich rękach
Konsekwencje oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej
Świnia siedziała na miejskiej drodze. Uciekła z transportu
Zagłosuj na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego
Rozwijamy Bieszczady – nowe inwestycje za ponad 18 mln złotych
Pijany sprawca dwóch kolizji zatrzymany przez policjantów
Policjantka odznaczona medalem za pomoc ofierze wypadku
Krzyż Tau – historia i znaczenie
Kwarantanna na plebanii parafii św. Józefa w Rzeszowie
Pierwsze szkolenie dla pracodawców podkarpackich terytorialsów
Wojewoda będzie zakazywała imprez masowych w regionie
Gdy zobaczył policjantów schował się w krzakach
Rzeszów Główny – dostępna stacja, sprawny przejazd pod torami
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów na Prezydentów miast Podkarpacia
Jak przygotować korektę PIT?
Medal dla Prezydenta za wspieranie Światowych Festiwali Polonijnych Zespołów Folklorystycznych
Bezpieczniej przez tory na Podkarpaciu
Na Podkarpaciu zostaną ustawione Ławki Niepodległości