Rajd Rzeszowski: będą utrudnienia w ruchu

Rajd Rzeszowski: będą utrudnienia w ruchu

Od czwartku do soboty (8-10 sierpnia) potrwa tegoroczna edycja Rajdu Rzeszowskiego. Z rajowymi emocjami, które czają nas już za kilka dni, wiążą się również utrudnienia w ruchu, ponieważ na czas przejazdu samochodów rajdowych niektóre drogi i ulice zostaną zamknięte.

28. Rajd Rzeszowski rozpocznie się w czwartek, 8 sierpnia i potrwa przez trzy dni, do soboty, 10 sierpnia. Zawodnicy rywalizować będą na 11 odcinkach specjalnych, o łącznej długości ponad 177 kilometrów. Trasa rajdu wiedzie drogami powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego, ropczycko-sędziszowskiego i krośnieńskiego. Jeden z „oesów” zaplanowano w samym centrum stolicy Podkarpacia.

Przez wszystkie trzy dni wyłączone z eksploatacji będą parkingi przy Hali Widowiskowo-Sportowej Podpromie w Rzeszowie oraz parking dwupoziomowy przy ulicy Kilara, gdzie zlokalizowany będzie park serwisowy, dla samochodów biorących udział w zawodach. Czasowo zamykana będzie także ulica Podpromie.
W czwartek, od 11 do 18, na czas trwania poprzedzającego rajd odcinka testowego, zamknięte zostaną drogi w miejscowości Babica, w gminie Czudec.
Tego samego dnia, na placu eventowym centrum handlowego Millenium Hall w Rzeszowie, odbędzie się uroczysta ceremonia startu. Oznacza to zamknięcie aż do godziny 22 ulicy Karowej.

W piątek utrudnienia czekają kierowców na drogach w gminach: Strzyżów, Wojaszówka i Lubenia. Z kolei w sobotę zamknięte będą niektóre drogi powiatowe i gminne w gminach: Strzyżów, Wiśniowa, Czudec, Wielopole Skrzyńskie i Sędziszów Małopolski.

Mieszkańcy Rzeszowa z największymi utrudnieniami muszą liczyć się od rana w sobotę. Od 8:15 do 15:30 zamknięte będą następujące ulice:
– ul. Lisa-Kuli
– ul. Jagiellońska – od ul. Poniatowskiego do ul. Zygmuntowskiej
– ul. Mochnackiego – od Ronda Pakosława do ul. Czwartaków
– ul. Pułaskiego – od al. Cieplińskiego do parkingu przy hali ROSiR
– al. Cieplińskiego – od „nawrotki” przy skrzyżowaniu z ul. ks. Jałowego w kierunku Ronda Pakosława
– ul. Jana III Sobieskiego – od ul. Sokoła do ul. Bernardyńskiej
– ul. Sokoła
– ul. Jana Matejki – od pl. Farnego do Rynku
– ul. Słowackiego – od Rynku do ul. Króla Kazimierza
– ul. Zygmuntowska – od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej
– ul. Moniuszki
– pl. Farny
Na czas ceremonii mety rajdu na rzeszowskim Rynku (sobota, 13-18) zamknięta będzie ulica Mickiewicza, od skrzyżowania z ulicą Berka Joselewicza do Rynku.
Godziny zamknięcia dróg na poszczególnych odcinkach specjalnych:
– Odcinek Testowy Babica – 11:00-18:00
– OS 1/4 Wysoka – 09:15-18:45
– OS 2/5 Wojaszówka – 10:00-19:15
– OS 3/6 Lubenia – 11:00-20:30
– OS 7/10 Pstrągowa – 06:45-16:00
– OS 8/11 Zagorzyce – 07:30-17:00
– OS 9 Rzeszów – 08:15-15:30