Pieniądze na oczyszczalnię ścieków w Berezce

Pieniądze na oczyszczalnię ścieków w Berezce0
(0)

W Berezce powstanie nowoczesna oczyszczalnia ścieków oraz kanalizacja. Gmina Solina podpisała w tej sprawie umowę na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Ta inwestycja na pewno wpłynie pozytywnie na poprawę czystości wody w Jeziorze Solińskim – podkreślał wicemarszałek Piotr Pilch na spotkaniu z władzami gminy Solina.

Niezwykle cieszę się z tego projektu, gdyż sprawa czystości wód Jeziora Solińskiego jest mi bliska od czasu objęcia stanowiska wicewojewody. Już wówczas odbyłem wiele spotkań w Bieszczadach, byłem współorganizatorem konferencji i wydarzeń poświęconych tej sprawie – mówił podczas spotkania z włodarzem gminy Solina, wójtem Adamem Piątkowskim, wicemarszałek Piotr Pilch.

W ramach uzyskanej dotacji z RPO WP gmina zamierza wybudować oczyszczalnię ścieków oraz 21,6 km kanalizacji ściekowej. Przedsięwzięcie ma na celu budowę gminnego systemu oczyszczania ścieków z oczyszczalnią ścieków w Berezce, która w wyniku realizacji projektu przejmie ścieki z miejscowości Berezka i Polańczyk – gdzie planuje się likwidację istniejącej oczyszczalni ścieków po realizacji nowej inwestycji – a docelowo także z miejscowości Bereźnica Wyżna i Wola Matiaszowa.

Całkowita wartość projektu to ponad 31 mln zł. Dofinansowanie z RPO WP wynosi 13,5 mln złotych. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2020 roku.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.