Koncert Nocy Letniej pod Rzeszowem. Wydarzenie charytatywne

Koncert Nocy Letniej pod Rzeszowem. Wydarzenie charytatywne

30.08 w Retyradzie o godzinie 18:00 odbędzie się magiczny koncert – Koncert Nocy Letniej.

Wydarzenie to nawiązuje po części do słynnego „Snu Nocy Letniej” Williama Szekspira.  – Tam akcja rozgrywała się w Noc Świętojańską, czyli rozpoczęcie wakacji. U nas będzie to sama końcówka wakacji. Chcemy pokazać wszystko to, co w lecie jest najpiękniejsze, dlatego też miejsce jest nieprzypadkowe – przekazują organizatorzy.

Retyrada – jej historyczna nazwa wywodzi się z XVIII w. Tak to miejsce w Rudnej Małej nazwała żona Jana Kazimierza Lubomirskiego – Urszula. To właśnie tu, w Rudnej Małej w 1740 roku powstała letnia rezydencja, składające się z pałacyku i parku, będące pierwszą tego rodzaju kompozycją w Polsce, wzorowaną na ogrodach włoskich. Nieopodal znajduje się Złoty Pałac.

Klimat tego miejsca pozwolił m.in. na uzyskanie honorowego Patronatu Fundacji Książąt Lubomirskich.

Podczas wieczoru publiczność będzie mogła usłyszeć romantyczne utwory w wykonaniu wokalistek i wokalistów związanych nie tylko z Rzeszowem, ale również z Podkarpaciem.

Kończą się wakacje, dlatego też warto przemyśleć, ile pieniędzy wydaliśmy. Może na sam koniec warto zrobić coś dobrego i pomóc innym, potrzebującym osobom. Nasz koncert, koncert Nocy Letniej jest charytatywny, a wszelkie datki zostaną przekazane na podopiecznych fundacji Iskierka, która zajmuje się budowaniem systemów wsparcia dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin.

Darowizna wynosi 20 zł, ale to  zależy od człowieka, ile będzie w stanie przeznaczyć.