Koncert musicalowy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

Koncert musicalowy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

Już 8 września blisko 100 utalentowanych i charyzmatycznych artystów z Akademii Aktorskiej Artysta zabierze was w musicalową podróż na Broadway.

Tego dnia na scenie w samym sercu Rzeszowa młodzi aktorzy zaprezentują kilkanaście utworów z największych światowych musicali w zupełnie nowych, muzycznych aranżacjach Rafała Czarnackiego. Wśród nich znajdą się m.in. utwory z kultowych musicali „Grease”, „Hair”, „Mamma Mia”. Adeptom Akademii towarzyszyć będzie kilkunastoosobowy zespół instrumentalistów, w którego skład wchodzą studenci kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Muzyczno-taneczne show wzbogaci gra świateł i kostiumy, które zbudują wyjątkową scenografię koncertu i wprowadzą widzów w magiczny świat musicali.

Premiera koncertu musicalowego odbyła się na scenie Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie w czerwcu bieżącego roku. Koncert ten był wydarzeniem wyjątkowym, ponieważ stanowił podsumowanie 5-letniej działalności Akademii.

Wydarzenie odbędzie się 8 września o godz. 19.00 na rzeszowskim Rynku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.