Pod Rzeszowem powstanie nowa hala produkcyjno-magazynowa

Pod Rzeszowem powstanie nowa hala produkcyjno-magazynowa

Agencja Rozwoju Przemysłu  ogłosiła przetarg na budowę hali produkcyjno-magazynowej na zarządzanym obszarze inwestycyjnym EURO-PARK MIELEC.  Obiekt powstanie na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS w Zaczerniu k. Rzeszowa. Inwestycja znajduje się w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz autostrady A4.

Budynek będzie składał się z hali o powierzchni użytkowej 5000 m² oraz części socjalno-biurowo-technicznej z metrażem wynoszącym 1200 m². Zostanie wyposażony we wszystkie niezbędne media tj. woda, kanalizacja sanitarna, deszczowa, C.O., gaz, wentylacja mechaniczna, klimatyzacja, prąd, teletechnika, instalacja sprężonego powietrza. Termin na złożenie ofert w postępowaniu przetargowym mija 12 września br. To kolejna inwestycja w halę produkcyjną w mieleckiej strefie.

– W ramach tak zwanej opcji inwestycyjnej „build-to-suit” w EURO-PARK MIELEC powstało już kilka takich budynków. To projekty, w których tworzeniu mamy już pewne doświadczenie, budowane  „pod klucz”, zgodnie  z oczekiwaniami przedsiębiorców. Mamy pewność, że projekt spełni wymagania, ponieważ warunki umowy ustalamy  w drodze negocjacji, a nieruchomości udostępniamy w wygodnej formule dzierżawy lub leasingu – podkreśla Krzysztof Ślęzak, dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu.

EURO-PARK MIELEC jest jedną z wiodących stref w Polsce pod względem ilości jak i jakości pozyskiwanych projektów w ramach zarządzanego obszaru. Dotychczas przedsiębiorcy zrealizowali inwestycje szacowane na ponad 13 mld zł, tworząc warunki pracy dla 46 tys. osób.

Od 2018 roku obowiązują nowe regulacje dotyczące systemu udzielania pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego, który funkcjonował do tej pory w ramach specjalnych stref ekonomicznych. Ogłoszenie „całej Polski Strefą” pozytywnie wpłynęło na zainteresowanie przedsiębiorców tym instrumentem wspierania inwestycji rozwojowych.

W ramach programu „Polska Strefa Inwestycji” Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała już 30 decyzji o wsparciu przedsiębiorcom na realizację nowych projektów inwestycyjnych w obszarze EURO-PARK MIELEC. Firmy zadeklarowały poniesienie 1,6 mld zł nakładów inwestycyjnych i utworzenie co najmniej 636 nowych miejsc pracy. Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Sanok Rubber Company, MARMA Polskie Folie, Olimp Laboratories, ORLEN Południe, MTU Aero Engines Polska.