Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach miasta? Doradzamy

Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach miasta? Doradzamy0
(0)

Rynek mieszkaniowy w Rzeszowie jest w prawdziwym rozkwicie. Niemal w każdym mieście co chwilę startują kolejne inwestycje i powstają nowe osiedla. Oznacza to, że obecnie łatwo jest znaleźć dla siebie nowe mieszkanie, które będzie wyglądać dokładnie tak, jak sobie wymarzymy. Tylko gdzie powinno to mieszkanie być – w centrum czy na obrzeżach?

To pytanie może przysporzyć wiele problemów. W końcu jeżeli decydujemy się na zakup mieszkania, prawdopodobnie zwiążemy się z danym miejscem na wiele lat. Dlatego nie powinniśmy podejmować pochopnych decyzji i dokładnie zapoznać się z wszelkimi wadami i zaletami tych miejsc, które wydają się nam atrakcyjne.

Od czego zacząć?

Kiedy już zapoznamy się z rynkiem mieszkaniowym w danym mieście i wybierzemy oferty, które nas zainteresowały, powinniśmy sprawdzić opinie na temat okolicy, czy dane osiedle jest spokojne, czy są tam sklepy i inne firmy usługowe, ale też postarajmy się uzyskać informacje o potencjalnych planach zagospodarowania przestrzennego okolicy. Jeżeli planujemy gdzieś zamieszkać na 10-20 lat, dobrze jest wiedzieć, czy przypadkiem w planach nie ma jakichś wielkich zmian, które mogłyby negatywnie (lub pozytywnie) wpłynąć na komfort mieszkania. Oraz cenę nieruchomości, gdybyśmy kiedyś chcieli takie mieszkanie sprzedać. Jeżeli planujemy kupić mieszkanie pod wynajem, obie opcje mogą się nadawać, ale tu również warto sprawdzić okolicę. Oczywiście w centrum zawsze znajdzie się wielu chętnych na wynajem od nas nowego mieszkania – w końcu tam znajduje się wiele miejsc pracy. Ale z dala od centrum też taka inwestycja może się sprawdzić. W tym przypadku sprawdźmy najpierw, czy znajduje się w pobliżu jakiś wydział uczelni wyższej czy np. szpital. Zarówno studenci, jak i lekarze potrzebują mieszkania blisko takich miejsc.

Jednak jedną z najważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć przy wyborze mieszkania, w które zainwestujemy, jest to, czy powinno ono znaleźć się w centrum miasta, czy na jego obrzeżach.

Mieszkanie w centrum?

Mieszkanie w centrum to przede wszystkim bardzo krótki czas dojazdu do wielu części miasta. Co więcej, w wiele miejsc można udać się na piechotę, bez konieczności korzystania z samochodu. Jeżeli mamy pracę właśnie w pobliżu centrum, może to być dla nas wielki plus. Poza tym najczęściej na osiedlach blisko centrum znajdziemy wiele sklepów i lokali usługowych. Wybór mieszkania w centrum miasta na pewno będzie dobry dla tych, którzy lubią być blisko ważnych, miejskich wydarzeń. Z łatwością będziemy mogli korzystać z różnych wydarzeń kulturalnych.

Niestety mieszkając w centrum, musimy liczyć się z niemal niekończącym się hałasem, niekończącymi się remontami oraz wysokimi cenami mieszkań. Ceny mieszkań w centrum Rzeszowa mogą pozostawiać wiele do życzenia, zwłaszcza jeżeli chcemy mieszkanie z rynku pierwotnego. Do tego w perspektywie czasu, beton z każdej strony oraz niewielka liczba drzew mogą stać się bardzo męczące oraz mogą odbić się na naszym zdrowiu.

A może z dala od hałasu? Obrzeża miasta

Jakie są za to zalety mieszkania na obrzeżach miasta? To przede wszystkim cisza i dostęp do wielu zielonych obszarów. Nie będziemy też czuć się przytłoczeni przez otaczające nas z każdej strony wieżowce, które zasłonią nam niebo. W Rzeszowie, takim nowym osiedlem jest osiedle LOFT Rzeszów, powstające we wschodniej części miasta. Znajdziemy tam mieszkania w wysokim standardzie i bardzo atrakcyjnych cenach. Osiedle to jest otoczone przez tereny zielone, co bardzo poprawia komfort życia. W tym miejscu znajdziemy pełną infrastrukturę ze sklepami i szkołami oraz bardzo łatwym dojazdem do centrum. Warto pamiętać też, że Rzeszów posiada dobrą komunikację miejską, dzięki czemu brak samochodu nie powinien być dużym problemem dla każdego mieszkańca tego miasta.

Rozwiązanie idealne: 2 w 1

Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach? To trudne pytanie. Jednak obecnie widać trend, w którym ludzie uciekają raczej na obrzeża – zaczynamy w końcu coraz bardziej doceniać wartość ciszy, spokoju i zieleni. Ale mieszkanie w centrum też ma swoje zalety. Dlatego przed podjęciem decyzji najlepiej jest pojechać na miejsce, w którym chcemy zamieszkać i po prostu sprawdzić, jak czujemy się tej okolicy. Bo ostatecznie to jest najważniejsze – aby dobrze mieszkało się nam w naszym nowym domu. Osiedle LOFT Rzeszów łączy w sobie zalety obydwu światów – prestiżowe mieszkania w wysokim standardzie z łatwym dojazdem do centrum w połączeniu z okoliczną zielenią i spokojem.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Skandal! Otruto pszczoły w podrzeszowskiej pasiece!
Sprzedawała alkohol niewiadomego pochodzenia
Pijany przyjechał po alkohol
Quadowcy zniszczyli prywatny las na Podkarpaciu
Wyłudzali telefony. Usłyszeli 78 zarzutów
Ile kosztują meble kuchenne na wymiar? Sprawdzamy ceny
Maseczki i przyłbice od wojewody dla oświaty
Policjanci eskortowali rodzącą kobietę
Wojciech Buczak: stwórzmy wspaniałe place zabaw
Tension Zero gwiazdą dziewiątej edycji festiwalu „Rockowyja”
Młody mężczyzna z koronawirusem w szpitalu w Mielcu
Premiera "Fausta" w Przedmieściu
Jedna grupa międzyoddziałowa dla uczniów klas ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych
Kiedy wynająć adwokata do spraw rodzinnych?
Bezpieczne zakupy produktów ekologicznych i ochronnych w Rzeszowie
Autolokata 13 - oszczędzaj pieniądze i wygraj mieszkanie w Rzeszowie!
Chcesz się rozwijać i szukasz dofinansowania na realizację prac B+R? Przyjdź na warsztaty NCBR w Rze...
Rozpoczęła się przebudowa wiaduktu na ul. Batorego
Najszybszy Internet na świecie jest w Poznaniu!
Folia bąbelkowa - zwykły produkt, wiele zastosowań
Jakie drewno wybrać do kominka?
Rzeszów - praca w lotnictwie
W Rzeszowie zakupy w Biedronce zrobisz online. Również w niedziele
Rola współczesnego terapeuty
Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu „web.Master podkarpacki”
Postępy w mediacjach z pielęgniarkami. Jest kwota podwyżki
Pijany 38-latek awanturował się w kościele
W niedzielę w Rzeszowie utrudnienia w ruchu
Mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie - sprawdź oferty
Rosnąca popularność Wietnamu – odwiedź go z biurem podróży.