Nowoczesny obiekt będzie służył mieszkańcom powiatu rzeszowskiego

Nowoczesny obiekt będzie służył mieszkańcom powiatu rzeszowskiego0
(0)

Gruntownie wyremontowany budynek będzie siedzibą Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Rzeszowie oraz Rady Powiatu Rzeszowskiego.

Uroczyste otwarcie obiektu mieszczącego się przy ulicy Bernardyńskiej 7 w Rzeszowie zostało połączone z odsłonięciem tablicy upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, którą ufundował Powiat Rzeszowski.

Nowo otwarty budynek, który przeszedł gruntowną modernizację, znacznie usprawni obsługę interesantów. Obiekt został zakupiony od banku w ubiegłym roku przez Powiat Rzeszowski za około 4 mln zł. Następnie poddano go robotom budowlanym. Koszt wykonanych robót to 3,5 mln zł.

– Przedsięwzięcie związane z zakupem tej kamienicy oraz jej gruntowną modernizacją realizowaliśmy z myślą o podniesieniu standardów obsługi naszych mieszkańców. Inwestycja ta jest dla nich znacznym udogodnieniem. Nowa siedziba Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej będzie blisko Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, w którym ma swoją siedzibę Starostwo Powiatowe w Rzeszowie – mówi Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski. – Jakość usług publicznych jest wielkim wyzwaniem dla samorządów. Są one oceniane właśnie pod kątem zaspokajania potrzeb mieszkańców. Dlatego też staramy się, by jakość funkcjonowania naszego urzędu była na jak najwyższym poziomie. Niech budynek ten wypełnia duch służby, szacunku do człowieka oraz do naszej Małej i Wielkiej Ojczyzny – dodaje Starosta Jodłowski.

Powierzchnia użytkowa obiektu zajmuje 1754 m2. Na parterze budynku mieści się sala obsługi klienta. Z kolei pokoje biurowe znajdują się, zarówno na parterze, jak też I i II piętrze oraz na poddaszu. Jest także sala sesyjna Rady Powiatu Rzeszowskiego, która znajduje się na pierwszym piętrze. Kamienica jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podczas otwarcia odbyła się pokazowa sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego

– Cieszymy się, że Rada Powiatu Rzeszowskiego będzie miała w końcu „swoje” miejsce. Do tej pory byliśmy jedynym powiatowym samorządem na Podkarpaciu bez stałej siedziby rady powiatu. Radni powiatowi zbierali się w różnych miejscach, które nie należały do starostwa. Nie zawsze były to miejsca odpowiednie do tego celu. Najczęściej posiedzenia rady odbywały się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Poza tym jesteśmy zobligowani nowymi przepisami do transmitowania obrad rady on-line. Posiadanie własnej sali sesyjnej ułatwi nam to zadanie. Zmodernizowany budynek odpowiada takim potrzebom. Jest doskonale przystosowany do nowych funkcji – przede wszystkim do obsługi mieszkańców – opowiada Tomasz Wojton Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego

Modernizacja objęła wymianę części instalacji, konserwację ścian od piwnic aż po poddasze. Wiązała się ona także ze zmianą układu pomieszczeń, wykonaniem dodatkowych drzwi w ścianach nośnych, a także renowacją zabytkowych elementów. Dla potrzeb PODGiK-u stworzono nową serwerownię oraz zainstalowano nowe sieci teletechniczne, które usprawnią prowadzenie transmisji online z sesji Rady Powiatu Rzeszowskiego. Budynek znajduje się w bliskiej odległości od Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, w którym ma swoją siedzibę Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.

Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego budynku nowej siedziby PODGiK odbyło się się we wtorek 10 września 2019 r. Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej to główny gospodarz nowego obiektu. Oficjalnie urząd będzie działał w nowym budynku już od tego tygodnia. Wrzesień będzie jednak miesiącem przejściowym, w którym interesanci będą przyjmowani jeszcze na ul. Targowej. Dopiero w październiku cały urząd ma się już znaleźć w nowym obiekcie przy ul. Bernardyńskiej.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Tragiczny wypadek na torach. Nie żyje 40-latek
Policjanci odzyskali skradziony samochód
Chcesz się rozwijać i szukasz dofinansowania na realizację prac B+R? Przyjdź na warsztaty NCBR w Rze...
Śledztwo ws. śmierci kobiety. Policja prosi świadków o kontakt
Baseny ROSiR oficjalnie otwarte
Wyłudziły kilka milionów złotych. Areszt dla dwóch kobiet
Autolokata 13 - oszczędzaj pieniądze i wygraj mieszkanie w Rzeszowie!
5. Rajd Rzeszowiak na początek mistrzostw Podkarpacia
Autokar, który miał przewozić dzieci, wycofany z ruchu
Aktywne pożegnanie lata na Miłocinie
Biskupi: trzeba potępić represje wobec zarażonych koronawirusem
Ile kosztują meble kuchenne na wymiar? Sprawdzamy ceny
Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu „web.Master podkarpacki”
Młodzi programiści z Podkarpacia zmierzą się w IV edycji konkursu „web.Master podkarpacki”
Rzeszowski auto serwis Pejot
Czy napęd w bramie garażowej jest potrzebny?
Koronawirus: pierwszy przypadek w regionie, to Łańcut
Powstaną nowe miejsca pracy
Inwestycja, która zawsze przynosi korzyści – bez ryzyka!
Koniec akcji Znicz. Jakie statystyki?
Rzeszów Główny zmienia się dla podróżnych. Zmiany w komunikacji na stacji
Rozbił auto na znaku drogowym i… to wideo trzeba zobaczyć
Sprzedawała alkohol niewiadomego pochodzenia
Medale Mistrzostw Europy Show Dance w Genui dla Zespołów Kornele i T8!
Europejskie Forum Rolnicze 2020 – znamy tematy najważniejszych debat
Epidemia na Podkarpaciu powoli gaśnie. Region tarnobrzeski centrum zachorowań
Wyłudzali telefony. Usłyszeli 78 zarzutów
Przyjechałam porozmawiać o Polsce
Atak zimy w górach! Trudne warunki w Bieszczadach
Niebywałe! Wędruje z krzyżem po Polsce i opowiada o Bogu!