Oszukał „na policjanta”. 21-latek zatrzymany

Oszukał „na policjanta”. 21-latek zatrzymanyPolicjanci z Rzeszowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo dokonywane metodą na „funkcjonariusza”. Mężczyzna podając się za funkcjonariusza CBŚP, pod pozorem akcji przeciwko oszustom, wyłudził od mieszkanki Rzeszowa pieniądze. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej popełniał podobne przestępstwa i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 21-letniego mieszkańca Łodzi, areszt tymczasowy.

We wtorek policjanci uzyskali informację o możliwości  popełnienia oszustwa na wnuczka. Jak ustali funkcjonariusze z mieszkanką Rzeszowa nawiązał kontakt nieznany mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza CBŚP. Jak wielokrotnie w przypadku takich oszustw, poinformował rozmówczynię, że oszuści wyłudzają pieniądze i że została oszukana, a pieniądze, które ostatnio wybrała z banku mogą być fałszywe. W związku z tym musi przekazać je policjantom, w celu sprawdzenia ich autentyczności.
Podczas rozmowy dokładnie wypytał pokrzywdzoną o posiadane oszczędności i lokaty w bankach. Zgodnie z ustaleniami, około godz. 12.30, pod jej dom przyjechał nieznany mężczyzna, któremu kobieta przekazała pieniądze. Pozostawił jej telefon komórkowy do dalszych kontaktów i tłumacząc się pośpiechem, odjechał.
Po przekazaniu pieniędzy pokrzywdzona pojechała do placówek bankowych, gdzie wybrała pieniądze. Rozmowy telefoniczne z nieznanymi osobami oraz zachowanie kobiety, zaniepokoiły rodzinę, która skojarzyła to z oszustwami i zawiadomiła policjantów.
W rejon placówek bankowych, do których udała się pokrzywdzona, pojechali kryminalni z rzeszowskiej komendy. Zauważyli pokrzywdzoną na ul. 3-go Maja. Cały czas rozmawiała przez telefon komórkowy, chociaż wcześniej, jak twierdziła rodzina, nigdy takiego telefonu nie używała. Policjanci obserwując kobietę zauważyli w pobliżu mężczyznę, który mógł mieć związek z tym oszustwem. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarcza, natomiast kryminalni wspólnie z pokrzywdzoną i jej córką pojechali do komendy, przyjąć zawiadomieni o przestępstwie.
Okazało się, że zatrzymany to 21-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbyciem kary pozbawienia wolności. Policjanci znaleźli przy nim przedmiot w kształcie policyjnej odznaki z fikcyjnym numerem identyfikacyjnym.
Wyjaśnieniem spraw zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut oszustwa. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, za które usłyszał 29 zarzutów. W związku z tymi czynami poszukiwany, był do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.
Zebrane materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator przesłuchał podejrzanego, a następnie skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego aresztu tymczasowego. W czwartek Sąd Rejonowy w Rzeszowie objął 21-latka, 3-miesięcznym aresztem tymczasowym.


Nie przegap:

Pijany kierowca wjechał do rowu
Werbel 2019 - Koncert Finałowy Plebiscytu Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów!
Podkarpacie w programie budowy nowych przystanków kolejowych
Tension Zero gwiazdą dziewiątej edycji festiwalu „Rockowyja”
Śmierć na komendzie policji. Mężczyzna zaatakował funkcjonariuszy
W Rzeszowie zakupy w Biedronce zrobisz online. Również w niedziele
Ostatnie dni rejestracji do konkursu „web.Master podkarpacki”
Policjanci poszukują 17-letniego Szymona Kołodzieja
Business Without Limits – kongres gospodarczy w Internecie już 18-19 czerwca!
Alarmy bombowe zakłóciły maturę w regionie
Savage Gear i Shimno - sprzęt do połowu ryb drapieżnych
Gdzie łatwiej o prawo jazdy? W Rzeszowie czy Tarnobrzegu?
Finał Konkursu „Podkarpacie tutaj mieszkam”
Kolejny ważny krok w stronę Via Carpatia
Jedna osoba w szpitalu po wypadku w Lipowicy
Ponad 21 mln zł dla gmin z powiatu rzeszowskiego
Podkarpacie ma swój dziecięcy hymn! [WIDEO]
Konsul Generalny Michael Groß z wizytą w województwie podkarpackim
Wtorek: 300 nowych zakażeń w Polsce, 8 na Podkarpaciu
W IKEA zbierają pluszaki dla rzeszowskich karetek
Pożar znanego podkarpackiego hotelu
Wielka gala na uczczenie 50-lecia Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych
16-latek kradł alkohol. Ujął go policjant po służbie
Odpowiedzą za prześladowanie związkowców!
Policjanci kontrolują pasażerów autobusów
Zapisy na zajęcia w Rzeszowskim Domu Kultury. Wśród nowości warsztaty kulinarne
Sztukateria - dzieło sztuki w Twoich rękach
Gigantyczna pomoc z Ropczyc dla szpitala w Łańcucie
1 sierpnia na Podkarpaciu zabrzmią syreny
Lech Wałęsa w Rzeszowie na spotkaniu Klubu Obywatelskiego [WIDEO]