Jak zaprojektować funkcjonalny salon fryzjerski

Jak zaprojektować funkcjonalny salon fryzjerskiProjektowanie przestrzeni stanowi niemałe wyzwanie, szczególnie gdy decydujemy się zrobić to samemu, a nie korzystając z usług profesjonalnej firmy. Otwierając salon fryzjerski, trzeba postawić przede wszystkim na funkcjonalność, jednak nie zapominajmy, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie i to ono stanowi często o ilości klientów. Dowiedz się, jak zaprojektować funkcjonalny salon fryzjerski!

Oszczędzaj przestrzeń – konsola fryzjerska

Nie zawsze dysponujemy dużym lokalem, dlatego każdy wielofunkcyjny mebel jest na wagę złota. Jako pierwsze i najbardziej istotne uznać można konsole fryzjerskie. Na rynku wybór jest naprawdę duży. Od konsolety zawieszanej z lustrem i bez półek, przez takie z półkami, podświetlane, z szafeczką, do konsolety stojącej z półkami i podnóżkiem. Wszystkie typy znaleźć można w sklepie internetowym Modna Kaja, a z ich ofertą zapoznamy się na stronie: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_konsole-lustra-fryzjerskie. Konsole fryzjerskie dobiera się według wielkości pomieszczenia, ilości planowanych stanowisk, ale też do stylu wnętrza. Podczas wyboru dobrze jest też zwrócić uwagę na półkę lub półki, na których ustawimy najpotrzebniejsze kosmetyki oraz na podnóżek dla klienta.

Podziel salon na strefy

Podział na strefy pomoże sprawnie zorganizować przestrzeń i uporządkować pracę. W każdym salonie musi znaleźć się recepcja wraz z poczekalnią dla klientów – najlepiej umieścić je od razu na wejściu do lokalu, by wchodzący nie musieli szukać pracowników. Mając na uwadze, że pierwsze wrażenie stanowi o całościowej opinii, recepcję urządzamy w stylu zgodnym z pozostałymi częściami, a na ladzie powinien panować porządek. Pozostałe strefy to: fryzjerska, mycia/pielęgnacji i przygotowania kosmetyków. Ich położenie uzależnione jest od obecnej sieci wodno-kanalizacyjnej i gniazdek elektrycznych.

Strefa główna

Stanowiska główne to przede wszystkim konsola fryzjerska, lustra fryzjerskie, pomocnik na kółkach oraz fotel dla klienta. W strefie pielęgnacji znajduje się myjnia oraz szafka lub półki, na których ustawimy szampony, odżywki i maski. Część przeznaczona do przygotowania kosmetyków powinna zawierać większą szafkę z blatem, by móc wygodnie mieszać farby oraz umywalkę.

W każdym salonie swoją część powinni mieć wydzieleni pracownicy – strefa socjalna, w której mogą odpocząć między klientami i zjeść obiad. O funkcjonalności będzie stanowiło ustawienie stref i odległość między nimi. O ile to możliwe, dobrze jest obok siebie umieścić strefę fryzjerską oraz mycia, aby klient z mokrymi włosami nie musiał przechodzić przez cały salon. Przygotowanie kosmetyków może odbywać się dalej, niekoniecznie na widoku odwiedzających.

Zadbaj o klientów

Salon fryzjerski to miejsce częściej odwiedzane przez kobiety, służące nie tylko zmianie wyglądu zewnętrznego, ale też odrobinie relaksu i odpoczynku od domu czy pracy. Dlatego też nie może zabraknąć małych przyjemności: kawy z ekspresu, ciepłej herbaty czy poczekalni, w której na wygodnej kanapie przeczytamy nowe egzemplarze kobiecych pism, bądź też zastanowimy się nad wyborem nowej fryzury. Jeśli wyposażamy poczekalnię w sofę albo fotele, lepiej jest ustawić je bokiem do stanowiska recepcjonisty, tak, by nie krępować ani klientów, ani pracowników.

Funkcjonalny salon fryzjerski to taki, w którym praca przebiega sprawnie i nikt – ani pracownicy, ani klienci – nie czują się skrępowani.Nie przegap:

Znaleźli w lesie… obraz z Jezusem!
Wjechał w opla. Uciekł, gdy poszkodowany kierowca wyczuł alkohol
Czy warto skorzystać z pomocy dietetyka?
Duża akcja poszukiwawcza. 75-latek odnaleziony
Sprawca pożarów w pięciu miejscowościach ujęty
Rafał Buszek zamyka skład Asseco Resovii
Rozpoczął się pierwszy internetowy Konwent Marszałków Województw
Jest program 100 obwodnic. Co na Podkarpaciu?
Krótka historia hipoterapii
Wybrano wykonawcę drogi S19 Rzeszów Płd. - Babica
Czy warto korzystać z usług firm sprzątających?
Policjanci po służbie zatrzymali pijanego motorowerzystę
Pijany przyjechał po alkohol
Policjant po służbie ujął pijanego kierowcę
Wakacje 2018 na Podkarpaciu: ponad 150 mniej wypadków, niż przed rokiem
Samsung lodówka – wolnostojąca czy do zabudowy?
Uszkodził 4 samochody. 20-latek zatrzymany
Bez potrzeby wzywał karetkę. 25-latek był pijany!
Jak pomóc psu przetrwać upały? Poznaj 5 niezawodnych sposobów!
Policyjny pościg za kierowcą audi
Wojewoda zgadza się na włączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa
Policjanci wezwani do wilka kryjącego się w stodole
Napadł na sklep z siekierą
Rusza budowa hotelu w Jasionce
Młody mężczyzna z koronawirusem w szpitalu w Mielcu
Nowe boisko na Nowym Mieście już otwarte
Alert! Ostrzeżenie pogodowe 3 stopnia dla całego regionu!
Czy pożyczki on-line mają wady?
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów na Prezydentów miast Podkarpacia
Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu „web.Master podkarpacki”