Kierowca z Rzeszowa znalazł OC za 260 zł! Sprawdzamy najtańsze OC w porównywarce ubezpieczeń Mubi

Kierowca z Rzeszowa znalazł OC za 260 zł! Sprawdzamy najtańsze OC w porównywarce ubezpieczeń Mubi

W poszukiwaniach najlepszego OC komunikacyjnego wiodące znaczenie ma jego cena. Przypomnijmy, że zakres ochrony w ramach polisy chroniącej odpowiedzialność cywilną kierowcy jest zawsze taki sam, ale składki mogą być zróżnicowane. Od czego zależy cena ubezpieczenia OC? Ile kosztuje najtańsze OC w Rzeszowie?

260 zł za najtańsze ubezpieczenie OC!

Stolica Podkarpacia nadal jest jednym z najbardziej przyjaznych miast dla kierowców. Przynajmniej pod względem cen ubezpieczenia OC. Jak czytamy w artykule: 260 zł – tyle kosztuje najtańsze OC w Rzeszowie!, najtańsze OC w Rzeszowie wynosi 260 zł. Wyliczył je 40-letni właściciel Fiata Uno z silnikiem o pojemności 0,9 l. Jednak cen OC nieprzekraczających 400 zł było więcej.

Jednym z najtańszych OC może pochwalić się 35-letni posiadacz Daewoo/FSO Matiza (pojemność silnika: 0,8 l), który wyliczył składkę za 332 zł, 58-letni właściciel Toyoty Yaris (pojemność silnika: 1,0 l) i 33-letnia właściciela Hondy Jazz (pojemność silnika: 1,2 l), którzy otrzymali OC za 335 zł, a także 63-letni posiadacz Toyoty Aygo (pojemność silnika: 1,0 l) – 389 zł oraz 41-letni właściciel Forda Focusa (pojemność silnika: 1,0 l) – 395 zł.

Rzeszów z najtańszym OC wśród miast wojewódzkich!

Kierowcy z Rzeszowa płacą za OC średnio 764 zł. Na tak dobry wynik z pewnością miały wpływ przypadki najtańszego ubezpieczenia OC, które – przypomnijmy – w stolicy Podkarpacia wyniosło we wrześniu 260 zł. Jednak Rzeszów nie jest jedynym miastem wojewódzkim, które zanotowało najtańsze OC na tak niskim poziomie. Polisę OC za 270 zł wyliczono w Białymstoku i Toruniu, za 280 zł w Opolu, a za 300 zł w Bydgoszczy i Szczecinie.

Najtańsze OC dla młodych kierowców 2019 – ile płacą początkujący za kierownicą rzeszowianie?

Tanie OC, którego cena nie przekracza 500 zł trafia zaledwie do 29% kierowców, a składki poniżej 700 zł zdarzają się 60% osób. Składki młodych kierowców z Rzeszowa niestety nie miały w ostatnim czasie wpływu na ten wynik. Z wrześniowych statystyk kalkulatora OC na https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/ wynika, że osoby między 18. a 25. rokiem życia płaciły za OC więcej niż 700 zł. Najtańsze OC wyliczone przez kierowcę z tej grupy wiekowej kosztuje 752 zł i wyliczył je 24-letni posiadacz Opla Astry z silnikiem o pojemności 1,7 l. OC poniżej 1 tys. zł wyliczył również 25-letni właściciel Audi A3 (silnik: 1,9 l) i 19-latek jeżdżący BMW Serii 1 (silnik: 1,6 l). Ich składki wyniosły odpowiednio 855 zł i 918 zł.

Dlaczego młodzi kierowcy płacą więcej za ubezpieczenie? W ich przypadku składkę podnosi przede wszystkim wiek i brak doświadczenia na drodze. Jeśli kierowca nie może udowodnić, że jeździ bezszkodowo, a w dodatku brak mu obycia na drodze, ubezpieczyciel podchodzi do niego z dystansem. Poza tym statystyki wypadkowe udostępniane przez Komendę Główną Policji utwierdzają ich w przekonaniu, że brawura i zamiłowanie do szybkich samochodów, co cechuje osoby poniżej 25. roku życia, zwiększa ryzyko stłuczki.

OC w pakiecie z autocasco – najniższe ceny w granicach 600 zł!

Ceny pakietów OC+AC są w Rzeszowie bardzo zróżnicowane. To, czy kierowca otrzyma niską, czy wysoką składkę za taki zestaw ochrony na drodze zależy m.in. od marki samochodu, którym jeździ, pojemności jego silnia, wieku kierowcy, doświadczenia na drodze i jeszcze kilku innych czynników. Najtańsze OC i AC kosztuje na rzeszowszczyźnie 683 zł za ochronę Toyoty Aygo (silnik: 1,0 l) i jej 63-letniego właściciela, który do tej pory jeździł bezszkodowo.