Trwa konkurs „Podkarpacie – tutaj mieszkam”

Trwa konkurs „Podkarpacie – tutaj mieszkam”

Instytut Nauk Socjologicznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zapraszają do udziału w konkursie PODKARPACIE – tutaj mieszkam. 20 lat województwa podkarpackiego. Nasze osiągnięcia i wyzwania.

Komunikat organizatorów:

W dwudziestym roku od zaistnienia Województwa Podkarpackiego zwracamy się do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz studentów uczelni wyższych z naszego regionu z zaproszeniem do udziału w konkursie i przedstawienia swoich refleksji dotyczących sukcesów, osiągnieć lub wyzwań związanych z tymi dwiema minionymi dekadami.

Naszym zamiarem jest przyczynianie się do budowania tożsamości Podkarpacia – jako tej części Polski, która cechuje się dużym potencjałem związanym z nauką oraz najnowszymi technologiami, która jest bogata dziedzictwem przeszłości i piękna swojej unikalnej przyrody oraz otwarta poprzez serdeczność żyjących tu ludzi.

Oczekujemy autentycznego głosu młodego pokolenia – naszych mieszkańców, w sprawach odnoszących się do szerokiego zakresu tematów: społeczeństwo, kultura gospodarka, nauka, środowisko, sport itd. Chcielibyśmy poznać opinie, oceny czy różnorakie impresje (także artystyczne) mówiące o tym, jak zachodzące przemiany wpłynęły na poszczególne osoby, rodziny, różnorakie społeczności lokalne i regionalne.

Nie traktujemy tego konkursu jako sprawdzianu wiadomości. Chodzi nam o podzielenie się tymi refleksjami w bardzo otwartej formie – prezentacji, pamiętnika, posteru, filmu, blogu, komiksu, fotografii, utworu literackiego itp.

Mamy liczne grono uzdolnionej młodzieży. To nas bardzo cieszy. Podzielcie się więc z nami swoją wiedzą, talentami oraz umiejętnościami. Dla najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody.

Na Wasze prace czekamy do 25 listopada 2019 r. Szczegóły konkursu znajdziecie w Regulaminie dla poszczególnego rodzaju szkoły: podstawowej, średniej i wyższej.

Regulaminy znajdują się na stronach internetowych organizatorów: www.is.ur.edu.pl oraz www.podkarpackie.pl.