Jakie zabiegi kosmetyczne na zaskórniki najlepiej wybrać

Jakie zabiegi kosmetyczne na zaskórniki najlepiej wybrać

Zaskórniki to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, niezależnie od ich wieku. Te nieestetyczne, czarne lub białe kropeczki potrafią przysporzyć wiele problemów, szczególnie gdy nie zaczniemy im przeciwdziałać. Jakie zabiegi kosmetyczne na zaskórniki najlepiej wybrać? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź poniżej.

Zabiegi kosmetyczne z kwasami – co mamy do wyboru?

Kwasy, które używane są w kosmetyce, mają na celu osłabić wiązania między komórkami skóry i tym samym doprowadzić do złuszczania zewnętrznych warstw. Pomocne będą osobom z cerą trądzikową, ponieważ dogłębnie oczyszczają, zwalczają wypryski i wygładzają. Wyróżnić można trzy grupy kwasów:

– AHA (alfa-hydroksylowe) – wśród nich wyróżnić można popularne: migdałowy, mlekowy, jabłkowy, glikolowy czy pirogronowy, które dzięki swojemu bardzo silnemu działaniu polecane są do cery mieszanej, suchej i dojrzałej,

– BHA (beta-hydroksylowe) – w tej grupie znajduje się tylko kwas salicylowy, idealnie sprawdzający się w przypadku cery trądzikowej i tłustej,

– PHA (poli-hydroksylowe) – wśród nich są glukonolakton oraz kwas laktobionowy, z uwagi na swoje łagodne działanie przeznaczone do zabiegów u osób z cerą wrażliwą i naczynkową.

W każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym znajdziemy bogatą ofertę oczyszczania twarzy kwasami lub też manualnie – chociaż ten zabieg, mimo uprzedniego otwarcia porów przez użycie pary wodnej, nie jest przyjemny i może nie znaleźć zastosowania u każdego typu cery. W Instytucie Beauty Derm zabieg dobrany zostanie do naszego typu cery oraz problemów, z którymi się zmagamy tak, by jego działanie było, jak najbardziej skuteczne. Z ofertą można zapoznać się na stronie: https://instytutbeautyderm.pl/oferta/kosmetologia-twarz/zabiegi-z-kwasami/. Zabiegi z kwasami najlepiej jest robić jesienią lub wczesną wiosną, ponieważ skóry nie można wystawiać po nich na słońce, w tygodniowych odstępach czasu. W zależności od zaobserwowanych efektów dobiera się liczbę zabiegów.

Zabiegi kwasami na zaskórniki

U osób z cerą wrażliwą często stosowane jest złuszczanie kwasem migdałowym. W gabinecie najpierw kosmetyczka dokładnie oczyszcza twarz, później dopiero nakłada kwas migdałowy o stężenie 50 lub 70%. Po zmyciu nanosi krem łagodzący i nawilżający. Peeling kawitacyjny to zabieg przeznaczony dla osób z cerą o średnim lub dużym zanieczyszczeniu. Używane jest tu emitujące ultradźwięki urządzenie, których częstotliwość emisji dobiera się do problemów.

Zabiegi kosmetyczne kwasami typu AHA, znajdujące zastosowanie u osób ze skórą tłustą i ze skłonnością do wyprysków to np. peeling kwasem glikolowym. Ze względu na swoje bardzo silne działanie, musi być poprzedzony przygotowaniem skóry w domu i również odpowiednio traktowana po – należy stosować się do zaleceń, wśród których znajdziemy najczęściej natłuszczanie twarzy lub unikanie makijażu. Kosmetyczka najpierw oczyszcza skórę, później nakłada kwas, a na koniec maseczkę kojącą i serum nawilżające – podobnie jak w przypadku zabiegu z kwasem migdałowym.

Przy powracających problemach z zaskórnikami i trądzikiem, gdy zabiegi kosmetyczne nie pomogą, najlepiej jest się skonsultować z dermatologiem, który dobierze leczenie. Jednak jak wiadomo, najlepiej minimalizować ingerowanie lekami w nasz organizm i najpierw zastosować zabiegi kosmetyczne kwasami.