Esperal w Rzeszowie – jak działa wszywka alkoholowa?

Esperal w Rzeszowie – jak działa wszywka alkoholowa?Alkoholizm jest plagą XXI wieku. Stres, zatrważająco szybkie tempo życia, nadmiar codziennych obowiązków i problemów stwarzają, że ludzie coraz częściej sięgają po używki. Są one sposobem na odreagowanie napięć, relaks i chwilę dla siebie. Jednak nadużywanie substancji odurzających przynosi krótkotrwałą przyjemność, a negatywne skutki uzależnienia zostają z alkoholikiem na dłużej lub na zawsze. Aby spróbować się ich pozbyć, wielu pacjentów decyduje się na wykonanie zabiegu implementacji wszywki alkoholowej. Dostępny jest on w placówkach medycznych niemal w każdym większym mieście. Esperal w Rzeszowie również dostępny jest na wyciągnięcie ręki.

Walką z alkoholizmem zajmują się szeroko i profesjonalnie ośrodki leczenia uzależnień. To w nich znaleźć można bogate oferty kompleksowej terapii, składające się z detoksu, psychoterapii oraz, coraz bardziej popularnej, wszywki alkoholowej. Ostatnia z nich jest metodą awersyjną, która oddziałuje bezpośrednio na psychikę osoby uzależnionej. Esperal, czyli substancja aktywna wszywki, działa jak strażnik, zapobiegając spożywaniu alkoholu. Osoba uzależniona nie traktuje już alkoholu w kategoriach przyjemności i nagrody. Wszystko dlatego, że stopniowo zaczyna się on kojarzyć z nieprzyjemnymi dolegliwościami i złym samopoczuciem. Wszywając Esperal w Rzeszowie, nałogowcy żegnają się z życiem w uzależnieniu.

Mechanizm działania

Substancja czynna wszywanej podskórnie tabletki to disulfiram, powszechnie znany jako Esperal. Ten związek chemiczny blokuje wydzielanie istotnego dla procesu trawienia alkoholu enzymu. Dehydrogenaza aldehydowa, bo o niej mowa, nieobecna lub obecna a w organizmie człowieka w niewielkiej ilości uniemożliwia prawidłowy rozkład alkoholu etylowego w wątrobie. W normalnych warunkach utlenia się on do nieszkodliwego kwasu octowego, który pozostaje obojętny dla ludzkiego organizmu. W sytuacji zaburzonej działaniem Esperalu, w ciele gromadzony jest kwas aldehydowy, który w nadmiarze daje szereg nieprzyjemnych dolegliwości.

Najczęstsze objawy zachodzącej w ciele alkoholika reakcji disulfiramowej porównywane są do ostrego zatrucia alkoholowego. Esperal wpływa jednak na zwielokrotnienie siły objawów, przez co są one o wiele bardziej nieprzyjemne. Występują bóle i zawroty głowy, zaburzenia równowagi, nudności, wymioty, zaburzenia neurologiczne oraz natury kardiologicznej. W skrajnych przypadkach może dojść do zaburzeń akcji serca oraz wystąpienia padaczki alkoholowej. Są to sytuacje niezwykle groźne nie tylko dla zdrowia osoby uzależnionej, ale i jej życia.

Nałogowiec, obawiając się wystąpienia niebezpiecznych dolegliwości, stopniowo zaczyna traktować alkohol nie jak przyjemność, a zło. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie przez niego stanu pełnej trzeźwości, przerwanie ciągu alkoholowego i rozpoczęcie kompleksowej terapii uzależnienia.

Przebieg zabiegu

Wszywka alkoholowa umieszczana jest na głębokości kilku centymetrów pod skórą pacjenta, w bliskiej okolicy wybranego mięśnia. Ma ona formę niewielkiej tabletki, dlatego też blizna po wykonaniu nacięcia nie jest ani zbyt duża, ani widoczna. Najczęściej implantację wykonuje się w okolicy łopatki, pośladka lub obojczyka alkoholika. Dzięki temu zyskuje on gwarancję komfortu i dyskrecji. Terapia alkoholowa, mimo bardzo dobrych rezultatów, nadal w społeczeństwie uznawana jest z a wstydliwy temat tabu.

Esperal Rzeszów
Esperal Rzeszów

Zabieg wszycia Esperalu trwa około pół godziny. Wykonuje go lekarz chirurg w asyście personelu medycznego, najczęściej pielęgniarki. Pacjent znajduje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pozostaje świadomy podczas trwania zabiegu. Po wykonaniu nacięcia specjalista umieszcza tabletkę w ciele pacjenta, a następnie zaszywa wszystkie naruszone powłoki ciała i na powierzchni skóry umieszcza szwy.

Rekonwalescencja

Po zabiegu nie jest konieczna hospitalizacja. Tuż po nim pacjent może opuścić placówkę medyczną i udać się do domu. Konieczny jest jego powrót do specjalisty po kilku dniach od wykonania zabiegu, w celu usunięcia szwów. Jedynym znakiem świadczącym o posiadaniu wszywki jest niewielka blizna na ciele alkoholika. Znajduje się one jednak w miejscu tak trudno dostępnym i niezauważalnym, że łatwo o niej zapomnieć.

Powikłania po zabiegu zdarzają się niezwykle rzadko i dotyczą procesu gojenia się rany pooperacyjnej. Niektórzy pacjenci skarżą się na ból i dyskomfort w okolicach nacięcia skóry, który uśmierzają za pomocą doustnych środków przeciwbólowych. Działania niepożądane disulfiramu występują u osób nadwrażliwych na substancję czynną, borykających się z chorobami układu krążenia lub pozostających pod wpływem alkoholu. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych sytuacji, podczas pierwszej konsultacji przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad oraz wykonuje badanie fizykalne. Tuż przed wszyciem Esperalu badana jest również trzeźwość pacjenta. Działania te pozwalają zachować bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Dokładnie w taki sposób działają placówki wszywające Esperal w Rzeszowie.

Esperal Rzeszów – gdzie się zaszyć?

Esperal w Rzeszowie implementowany jest profesjonalnie w Centrum Medycznym Galmedic. Zabieg jest częścią kompleksowej terapii, w skład której wchodzą ponadto detoks alkoholowy oraz psychoterapia alkoholizmu. O dobre samopoczucie pacjenta dba tu wielu specjalistów, współpracujących ze sobą na każdym etapie terapii uzależnień. Wszywkę alkoholową wszywa się tu szybko i skutecznie, a efekt wzmacniany jest dzięki wykorzystaniu innych usług oferowanych przez Centrum Medyczne Galmedic.

Dzięki profesjonalnej obsłudze, wykwalifikowanej kadrze i nowoczesnemu sprzętowi zaszycie alkoholowe w Rzeszowie jest dla pacjenta całkowicie bezpieczne.

Esperal w Rzeszowie – kompleksowo i dyskretnie

Terapia alkoholowa w Rzeszowie w Centrum Medycznym Galmedic oparta jest na kompleksowym i fachowym podejściu do pacjenta, uwzględniającym jego aktualne potrzeby, preferencje oraz możliwości. Mając na uwadze także psychiczny komfort pacjenta, placówka zapewnia pełną dyskrecję.Nie przegap:

Charytatywnie podczas Dnia Dziecka w Millenium Hall
Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Rzeszowie – ponad 130 tys. km przejechane!
Rajd rowerowy "Wiatr we włosach" 2018
V Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego w WSPiA
W IKEA zbierają pluszaki dla rzeszowskich karetek
Gdzie łatwiej o prawo jazdy? W Rzeszowie czy Tarnobrzegu?
Wielka wymiana i zbiórka książek
Pierwsza taka kampania społecznościowa promująca podkarpacką turystykę
Prezent na osiemnastkę od europosłów – DiscoverEU
Nagroda dla motocykla z Podkarpacia na obchodach 115-lecia marki Harley-Davidson
Program „Erasmus+” szansą podkarpackiej młodzieży na ciekawe studia
W Rzeszowie ruszają darmowe testy najnowocześniejszych rowerów. W tym modelu Mai Włoszczowskiej, war...
„Uszyj Jasia” w CH Plaza Rzeszów
Global Day of Coderetreat w PGS Software
Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ „Solidarność” [APEL]
Medycyna estetyczna - zabiegi dla kobiet w każdym wieku
Jakie zabiegi kosmetyczne na zaskórniki najlepiej wybrać
I edycja Festiwalu Produktów Podkarpackich już za nami
Bezdomniaki proszą o gryzaki
Egzotyczne i dalekie Karaiby: na jaką wyspę karaibską jechać?
Polscy naukowcy i ich american dream – nowy projekt badawczy dr Kamila Łuczaja
Instytucje z Podkarpacia nagrodzone w konkursie grantowym Wspieramy Rozwój Grupy Cedrob
Robienie na drutach - niezbędnik początkującego
CH Plaza Rzeszów z pierwszą na Podkarpaciu kliniką Medicover Stomatologia
W województwie podkarpackim zebrano prawie 1100 biustonoszy
Magia Świąt na rzeszowskim Rynku!
Starlinki na podkarpackim niebie. To nic groźnego [FOTO, WIDEO]
Agnieszka Hyży została ambasadorką Hotelu Bacówka Radawa & SPA**** [FOTO]
Świąteczna główna wygrana w Ekstra Pensji na Podkarpaciu
Cieszanów Rock Festiwal adoptował koalę!