„Nad piękny modrym Dunajem” – koncert karnawałowy Rzeszowskiego Teatru Muzycznego

„Nad piękny modrym Dunajem” – koncert karnawałowy Rzeszowskiego Teatru Muzycznego

„Nad pięknym modrym Dunajem” to koncert karnawałowy organizowany corocznie przez Rzeszowski Teatr Muzyczny „Olimpia” wraz z Estradą Rzeszowską z udziałem świetnych solistów i Rzeszowskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Andrzeja Szypuły, który z batutą i humorem opowiadać będzie o wiecznie popularnej muzyce słynnych wiedeńskich Straussów, a także F. Lehara, E. Kalmana czy F. Loewe. Popularne arie i duety operetkowe i musicalowe śpiewać będą gwiazdy rzeszowskiej „Olimpiii”: Beata Kraska – sopran i Tomasz Furman – tenor.

Nie zabraknie cudownych walców J. Straussa: „Cesarskiego”, „Odgłosy wiosny”, „Nad pięknym modrym Dunajem”, a także uroczych polek: „Anna”, „Tik-Tak”, „Na polowaniu”, „Błyskawice i pioruny” czy marsza Radetzky’ego.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 5 stycznia 2020 r., o godz.18.00 w sali koncertowej Instytutu Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Dąbrowskiego 83.

Bilety na koncert w cenie 55 zł (w przedsprzedaży do 30 grudnia, po tym dniu 75 zł) można nabyć w Estradzie Rzeszowskiej oraz internetowo na platformie Ekobilet.pl.