Rzeszów zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Rzeszów zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyNa głównej scenie gwiazdy wszystkich pokoleń i gatunków muzycznych – oFF KulturA, Mr. ZOOB, Oberschlesien, Feel i Skaldowie w wyjątkowym koncercie jubileuszowym! Wśród atrakcji m.in. laserowe show, roboty, drony i zabytkowe pojazdy.

28. Finał WOŚP w Rzeszowie to impreza przygotowywana z ogromnym rozmachem. Organizatorzy postarali się, by wszyscy mieszkańcy doskonale się bawili, licznie odwiedzali Rynek i Podziemną Trasę Turystyczną i co najważniejsze – hojnie wspierali szczytny cel, jakim jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Wśród licznych atrakcji, które będą dostępne już od godziny 12:00, znajdzie się m.in. zlokalizowane w okolicach Ratusza lodowisko, na którym odbędzie się mecz hokejowy ekstra ligi dziecięcej. Na rynku będzie można również zobaczyć zabytkowe i militarne pojazdy samochodowe oraz najnowocześniejszy sprzęt pożarniczy. W Podziemnej Trasie Turystycznej odbędą się natomiast widowiskowe pokazy kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej. Można tam będzie podziwiać samoloty i drony, łazik marsjański, roboty edukacyjne, a także wziąć udział w eksperymentach chemicznych.

Rzeszowski finał WOŚP to oczywiście również wielkie muzyczne święto. Na początek zagra fantastyczna formacja z Mysłowic – oFF KulturA. Zespół, którego dwaj członkowie pracują na co dzień w kopalni, gra wysmakowany poprock – ciekawie zaaranżowane i jednocześnie wpadające w ucho przeboje. Następnie spodziewać się możemy całkowitej zmiany klimatu – na scenę wkroczy śląska formacja industrial-metalowa OBERSCHLESIEN. Jej występ wzbogacony efektami pirotechnicznymi będzie wyjątkowym widowiskiem, a publiczność przekona się, że zespół nie przez przypadek nazywany jest śląskim Rammsteinem. Na scenie na Rynku pojawi się także kultowa grupa Mr. ZOOB, która przypomni doskonale znane wszystkim przeboje, takie jak „Kawałek podłogi” i „Kartka dla Waldka”, a następnie fantastyczny zespół FEEL z Piotrem Kupichą na czele porwie rzeszowską publiczność m.in. takimi megahitami, jak „A gdy jest już ciemno” czy „No pokaż na co cię stać”. Po spektakularnym „Światełku do nieba” (godz. 20.00), które będzie miało formę pokazu laserów, wystąpią giganci polskiej sceny muzycznej – SKALDOWIE. Koncertem w Rzeszowie zespół rozpoczyna wielki jubileusz 55-lecia działalności. Skaldowie to najstarszy polski zespół, grający nieprzerwanie od 1965 roku i występujący od ponad pięćdziesięciu lat w niezmienionym składzie.

Wszystkie koncerty i wydarzenia na scenie poprowadzi wyjątkowa para – dziennikarka, vlogerka i pisarka – Ewa Wąsikowska-Tomczyńska oraz konferansjer, showman, aktor, komik i piosenkarz – Bilguun Ariunbaatar. Duetowi prowadzących będzie towarzyszyć na scenie doskonale znany rzeszowskiej widowni Mariusz Zieliński.

Na Rynku zaprezentują się także śpiewające, uzdolnione dzieci z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz tancerze ze Szkoły Tańca GASIEK, a wśród nich reprezentujące mistrzowski poziom, utytułowane tańczące rodzeństwo wraz ze swoimi partnerami tanecznymi.

Oprócz wspaniałej muzyki na Rzeszowian na rynku i w Podziemnej Trasie Turystycznej czeka wiele innych atrakcji, m.in.: przejażdżka starym autobusem – kultowym Jelczem PR110U, który będzie wyruszał z rynku, obwoził uczestników 28. Finału WOŚP po mieście (16 przystanków) i wracał na rynek, pokazy akrobatów – efektowne popisy umiejętności najlepszych zawodników prezentujących mistrzowski poziom w akrobatyce sportowej, pokaz szkolenia psów przygotowany przez rzeszowski oddział Związku Kynologicznego w Polsce, warsztaty plastyczno-manualne, w trakcie których będzie można wykonać własny instrument muzyczny – grzechotkę i stać się członkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, występy Studenckiego Zespół Pieśni i Tańca POŁONINY z Politechniki Rzeszowskiej i prezentacja Rzeszowskiego Klubu Morsów SOPELEK. Na lodowisku pojawi się na łyżwach w towarzystwie wolontariuszy Piotr Kupicha.Nie przegap:

Ukraińcy kradli rowery! Usłyszeli aż 61 zarzutów!
"Wielka sława to żart"- koncert Rzeszowskiego Teatru Muzycznego
Rozbite grupy generowały milionowe straty
Tragiczny wypadek z udziałem pieszego
Henry David’s Gun zagrają w Rzeszowie
Wojewoda będzie zakazywała imprez masowych w regionie
HR ARENA – wyjątkowe spotkanie praktyków HR w południowo-wschodniej Polsce!
Rzeszów odwołuje imprezy. Powód? Koronawirus 
Strażacy stawiają namioty przed rzeszowskimi szpitalami
W Rzeszowie przybędzie ogrodów działkowych?
Medale Mistrzostw Europy Show Dance w Genui dla Zespołów Kornele i T8!
Czwartki Jazzowe - kontynuacja w WDK Rzeszów
Koronawirus dotarł do Urzędu Marszałkowskiego
Pokaz „Trędowatej” w łańcuckiej rezydencji
Wokalistki z Rzeszowskiego Domu Kultury laureatami międzynarodowego konkursu
Podkarpaccy rolnicy świętowali zakończenie zbiorów
Oświadczenie Zarządu Województwa Podkarpackiego w sprawie protestu w szpitalach [WIDEO]
Uszkodził 4 samochody. 20-latek zatrzymany
Policjanci eskortowali rodzącą kobietę
Od środy żłobki i przedszkola w Rzeszowie będą otwarte
W Rzeszowie alternatywa dla biopsji gruboigłowej prostaty!
Nowe boisko na Nowym Mieście już otwarte
Podkarpacka ITD ma nowoczesne radiowozy
Awaryjne lądowanie awionetki na autostradzie A4 [FOTO, WIDEO]
Laureaci XIX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Lubomirscy. Zwróceni ku Ojc...
Maseczki i przyłbice od wojewody dla oświaty
Eva Minge otwiera autorski salon w Rzeszowie!
Developres Rzeszów wicemistrzem Polski!
Nowe inwestycje w strefie S1 PPN-T Aeropolis
Folklor Narodów Świata zachwycił publiczność