Ogólnopolska manifestacja pielęgniarek

Ogólnopolska manifestacja pielęgniarek

W proteście zorganizowanym przez zarządy zakładowych organizacji związkowych działających w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie: Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych i Związku Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych  wzięły udział pielęgniarki i położne z Podkarpacia, a także z innych regionów.

Celem sobotniej manifestacji w Rzeszowie jest wyrażenie niezadowolenia z warunków pracy, jakie są w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie oraz ze sposobu bezprawnego traktowania przedstawicieli związków zawodowych przez dyrektora szpitala Krzysztofa Bałatę.

Manifestujące żądały m.in. przywrócenia do pracy dwóch pielęgniarek zwolnionych za działalność związkową.

Chodzi zwolnienie dyscyplinarne w grudniu przewodniczącej i wiceprzewodniczącej Zakładowej Organizacji Związkowej Związku Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych. Powodem było „ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków”. Związkowcy nie zgadzają się z taką argumentacją i chcą zmiany decyzji.

Jak przekazał dyrektor KSW nr 2 w oświadczeniu wydanym w sobotę w związku z manifestacją „zwolnienie dwóch przewodniczących związków to sprawa wyłącznie pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Nie może być przedmiotem debaty publicznej”.

W proteście wzięli udział także opozycyjni parlamentarzyści.

Wielki protest pielęgniarek w Rzeszowie❗️w sprawie niezgodnego z prawem zwolnieniu walczących o swoje prawa dwóch…

Opublikowany przez Krystyna Skowrońska Sobota, 18 stycznia 2020