Ponownie pobiegną dla hospicjum

Ponownie pobiegną dla hospicjum0
(0)

Ruszają zapisy chętnych do startu w II biegu charytatywnym na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Wydarzenie pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na hospicjum zbiera” odbędzie się w niedzielę 22 marca 2020 roku. Imprezę organizują studenci WSPiA działający w uczelnianej Klinice Przedsiębiorczości.

II charytatywny bieg pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” organizują studenci II roku studiów na kierunku „zarządzanie” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Są to: Filip Duda, Kamila Czarnota, Anastazja Wójcik, Monika Niekurzak, Klaudia Kluz, Kamila Pajura, Piotr Kistela. Wszyscy są członkami działającej w WSPiA Kliniki Przedsiębiorczości. Bieg tak jak rok temu organizują w ramach platformy projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”. Wydarzenie odbywa się pod patronatem i przy wsparciu prof. Jerzego Posłusznego, Rektora WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Film z pierwszej edycji charytatywnego biegu pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” można zobaczyć tutaj: https://vimeo.com/327505381.

Trasa biegu
Tym razem bieg odbędzie się w niedzielę 22 marca 2020 roku. Punktualnie o 11:40 rozpocznie go rozgrzewka, a o 12:00 biegacze wystartują na trasę. Do pokonania będą mieli dystans 5-ciu kilometrów. Uczestnicy wystartują z kampusu WSPiA i pobiegną w stronę al. Rejtana. Następnie trasa biegu przebiegać będzie ul. Wierzbową do mostu Narutowicza i dalej bulwarami nad Wisłokiem aż do kładki pieszo rowerowej. Stamtąd uczestnicy biegu wrócą drugą stroną Wisłoka do ul. Wierzbowej i do kampusu WSPiA. Na koniec przewidziano rozdanie nagród oraz Piknik Rodzinny w ogrodach WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Rejestracja
Uczestnicy biegu „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” otrzymają specjalną koszulkę biegową, medal oraz dyplom. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się i wpłacić minimum 50 zł. Liczba uczestników jest ograniczona do 499 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

Wszystkie wpłaty dokonywane są bezpośrednio na konto Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, a zebrane pieniądze pomogą nieuleczalnie chorym dzieciom, które każdego dnia wymagają rehabilitacji i ciągłej opieki. W ubiegłym roku biegacze przekazali na rzecz Hospicjum prawie 10 tys. zł. Pomogło to w zakupie m.in. sprzętu rehabilitacyjnego, koncentratorów powietrza, czy emulgatorów tlenu.

Zapisy trwają do poniedziałku 9 marca 2020 roku. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin biegu znajduje się na fanpage’u biegu na Facebooku (https://www.facebook.com/KazdySerceOtwiera/).

Bieg charytatywny na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci organizowany jest w ramach platformy projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”. Jest to doskonałe połączenie zdobywania wiedzy praktycznej z działalnością charytatywną. Studenci, tworząc projekt społeczny, muszą sami ustalić zakres, harmonogram i budżet imprezy, a potem wdrożyć go w życie. Uczą się negocjować z partnerami, sponsorami, przygotowują pełną dokumentację i ustalają z urzędem miasta trasę biegu. Na każdym etapie mogą jednak liczyć na pomoc ze strony pracowników i opiekunów z WSPiA. To daje nam ogromne doświadczenie w organizacji dużego przedsięwzięcia i międzynarodowe certyfikaty przyznawane przez platformę „Zwolnieni z Teorii”.

Organizatorem II charytatywnego biegu na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci są studenci działający w Klinice Przedsiębiorczości WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Współorganizatorem jest WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Wydarzenie wpisuje się także w projekt „Akademia Pro Bono” Kliniki Przedsiębiorczości, którego celem jest pomoc fundacjom, stowarzyszeniom i innym organizacjom pożytku publicznego.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Policjanci poszukują 17-letniego Szymona Kołodzieja
Windykacja długów. Sposoby na odzyskanie należności
Finał Konkursu „Podkarpacie tutaj mieszkam”
Wojskowi szkolili samorządowców
Tragiczny pożar w Hucie Starej
Rekordowe pierwsze półrocze na lotnisku w Jasionce
Aktywne pożegnanie lata na Miłocinie
56-latek wywołał alarm bombowy
Wjechał w opla. Uciekł, gdy poszkodowany kierowca wyczuł alkohol
200 mln zł na przebudowę stacji Rzeszów Główny
Co warto zobaczyć w Austrii?
Bilety w Rzeszowie przez komórkę? Teraz to możliwe!
1700 osób broni targowiska
Rzeszowskie Centrum Informacji Turystycznej w nowej lokalizacji
Jadący na szkolenie policjant zatrzymał pijanego kierowcę
Niebywałe! Wędruje z krzyżem po Polsce i opowiada o Bogu!
Jak sfinansować zakup samochodu, kiedy brak Ci środków? Zobacz rozwiązanie
Nie zgłosił wwożonych do Polski pieniędzy. Sporo go to kosztowało
Botoks - pogromca zmarszczek mimicznych
Rafał Buszek zamyka skład Asseco Resovii
Jak zakupy to tylko przez Internet – oto wady i zalety kupowania online
Próbował okraść salon jubilerski. Poszukiwania sprawcy
Gigantyczna pomoc z Ropczyc dla szpitala w Łańcucie
Czy z zajęciem komorniczym można wziąć pożyczkę?
Alarmy bombowe zakłóciły maturę w regionie
Policjanci ścigali pijanego kierowcę. Miał 3 promile!
Są pieniądze dla podkarpackich uczelni
Kiedy warto sięgnąć po laptop poleasingowy?
Policjanci wezwani do wilka kryjącego się w stodole
Ostrzeżenie IMGW dla regionu: burze z gradem