Troje pieszych potrąconych na pasach

Troje pieszych potrąconych na pasach

Policjanci wyjaśniają okoliczności trzech wypadków z udziałem pieszych, do których doszło wczoraj w Rzeszowie. Na ul. Warszawskiej kierująca audi potrąciła przechodzącego przez jezdnię 11-latka. Chłopiec z obrażeniami trafił do szpitala. Ponieważ kierująca omijała samochody, które zatrzymały się, aby udzielić pierwszeństwa pieszym, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Do kolejnego wypadku doszło na ul. Leszka Czarnego. Tam kierujący fordem potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 18-latkę. Trzeci wypadek miał miejsce wieczorem na ul. Lwowskiej. W wyniku potrącenia 19-letni pieszy trafił do szpitala.

Wczoraj po godz. 8, na ul. Warszawskiej kierująca audi, 21-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku centrum, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 11-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jak ustalono kierująca omijała samochody, które zatrzymały się na prawym pasie ruchu, aby udzielić pierszeństwa pieszym. W wyniku zdarzenia chłopiec odniósł obrażenia i został zabrany do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów drogowych policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Do kolejnego wypadku z udziałem pieszego doszło około godz. 15, na ul. Leszka Czarnego. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem, 26-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 18-letnią mieszkankę Rzeszowa. Kobieta trafiła do szpitala

Do podobnego zdarzenia doszło wieczorem, około godz. 19 na ul. Lwowskiej. Tam kierujący nissanem, 43-letni mieszkaniec Rzeszowa, zjeżdżając z ronda Pobitno w kierunku Łańcuta, potrącił na przejściu dla pieszych 19-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Rzeszowa z obrażeniami, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Ich szczegółowe okoliczności wyjaśnią policjanci z referatu ds wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowy.

Policjanci ruchu drogowego ponownie apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych.