Nauka poprzez pasję – rusza V edycja konkursu web.Master Podkarpacki

Nauka poprzez pasję – rusza V edycja konkursu web.Master Podkarpacki0
(0)

Młodzież i dzieci z naszego regionu po raz kolejny będą miały okazję do rywalizacji w konkursie dla młodych programistów – web.Master Podkarpacki. Organizatorem wydarzenia jest Firma Ideo, wraz z Instytutem Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespołem Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 lutego. 

Konkurs stwarza niepowtarzalną okazję do zaprezentowania przez uczniów swoich umiejętności informatycznych. Uczestnicy to młode, zdolne osoby ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz oddziałów ponadgimnazjalnych. Inicjatywa nie tylko promuje utalentowaną młodzież, ale także mobilizuje ją do dalszej nauki i rozwoju. Atrakcyjne nagrody dla początkujących webmasterów to dodatkowa zachęta i motywacja do tego, aby wziąć udział w konkursie.

– Co roku przekonujemy się, że finaliści konkursu to osoby o wyjątkowych zdolnościach. Konkurs wspiera pasjonatów programowania i stwarza im możliwości do rozwoju. Ponadto inicjatywa ta przygotowuje młodych webmasterów do bycia liderami w branży oraz wyróżnia nasz region na tle sektora informatycznego. – mówi Krzysztof Kawalec, Dyrektor Działu IT w Ideo. web.Master Podkarpacki ma stanowić również wsparcie dla nauczycieli oraz opiekunów w procesie wychowania i edukacji przyszłych programistów oraz specjalistów IT – dodaje.

Rywalizacja odbywa się w dwóch etapach oraz z podziałem na dwie kategorie: szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe i oddziały ponadgimnazjalne. W pierwszym uczestnicy mają do wykonania e-test, który weryfikuje ich wiedzę teoretyczną. Dzięki takiej formie każdy może wziąć udział w konkursie, niezależnie gdzie w danym momencie się znajduje. Drugi etap konkursu ma miejsce w siedzibie Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Uczestnicy wykonują praktyczne zadania, które są następnie oceniane przez komisję konkursową. W każdej kategorii zostają wyłonieni trzej laureaci. Finaliści oprócz nagród rzeczowych otrzymają dodatkowe punkty na świadectwie.

– Kompetencje z zakresu programowania, czy szerzej – informatyki – są obecnie bardzo poszukiwane na rynku pracy. Spodziewamy się, że tendencja ta będzie narastała. Większość dzisiejszych dzieci będzie pracowała w zawodach przyszłości, które jeszcze nie istnieją. Ich wspólnym mianownikiem stanie się jednak wykorzystanie technologii cyfrowej. Dlatego tak istotne jest kształtowanie kompetencji informatycznych, między innymi przez inicjatywy takie, jak konkurs web.Master Podkarpacki – podsumowuje Włodzimierz Marciński, Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Pierwszy etap konkursu został zaplanowany na 3 marca 2020 roku. Kolejny odbędzie się  20 marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Patronat nad konkursem sprawują Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Zachęcamy wszystkich młodych pasjonatów programowania, aby skorzystali w możliwości, jakie stwarza udział w konkursie. Zgłoszenie może zostać dokonane do 26 lutego przez nauczyciela danego ucznia. Rejestracja odbywa się za pomocą formularza dostępnego na stronie: http://webmasterpodkarpacki.pl/wyslij-zgloszenie/ 

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Czerwonka na Podkarpaciu! 14 osób chorych!
Oceanarium Afrykarium we Wrocławiu – największa atrakcja miasta
Rosnąca popularność Wietnamu – odwiedź go z biurem podróży.
28-latek driftowanie zakończył w rowie
Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję
Planowanie obwodnic Przemyśla, Kolbuszowej i Nowej Dęby czas zacząć
Awaryjne lądowanie awionetki na autostradzie A4 [FOTO, WIDEO]
Nie zgłosił wwożonych do Polski pieniędzy. Sporo go to kosztowało
Kompleksowa obsługa techniczna imprez – wybierz fachowców!
Weekendowe uroczystości żołnierzy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Rzeszów 83. na liście najmniej kolizyjnych i wypadkowych miast
Rzeszowska policja poszukuje zaginionej kobiety
Pijany rowerzysta spowodował kolizję
Radni województwa znów obradowali przed komputerami
Konopie hodowali na parapecie. Dwie osoby z zarzutami
Prawidłowa ochrona upraw, czyli jaka?
Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej z 1997 r. – pierwsza ustawa zasadnicza wolnej Polski
Mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie - sprawdź oferty
Prezydent Rzeszowa zwolnił rodziców z opłaty stałej za żłobki
Rzeszowianin współtworzył animacje do „Króla Lwa”
Karty wielowalutowe – co powinieneś o nich wiedzieć?
Rzeszowski auto serwis Pejot
Świnia siedziała na miejskiej drodze. Uciekła z transportu
Rzeszowscy policjanci będą jeździć hybrydowymi corollami
Będzie projekt przebudowy linii Nowy Zagórz – Łupków
Śmiertelny wypadek w Komorowie
Z inicjatywy Tomasza Poręby w Parlamencie Europejskim upamiętniono ofiary rzezi wołyńskiej
Koncert charytatywny "Gramy i Wspieramy". Pomoc dla Mateusza
Kto do Sejmiku z Koalicji Obywatelskiej?
Złodziej zatrzymany. Policja odzyskała skradzione rzeczy