Lot rozszerza ofertę połączeń z portu w Rzeszowie

Lot rozszerza ofertę połączeń z portu w RzeszowiePolskie Linie Lotnicze LOT w sezonie letnim zaoferują nowe atrakcyjne bezpośrednie połączenia z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Samoloty polskiego przewoźnika już w te wakacje polecą do Gdańska oraz Zadaru, popularnego chorwackiego kurortu.

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zlokalizowany w odległości zaledwie 14 km od centrum Rzeszowa jest zarówno bramą do podróży dla mieszkańców regionu, ale także ważnym lotniskiem na mapie LOT-owskiej siatki połączeń.  Polski przewoźnik stale rozwija swoją ofertę oraz proponuje z podkarpackiego portu najwięcej połączeń spośród wszystkich obecnych przewoźników.

LOT wykonuje aż 37 rejsów tygodniowo z Rzeszowa do Warszawy oraz sezonowe bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do Nowego Jorku [EWR]. Teraz przewoźnik rozszerza ofertę o dwa atrakcyjne połączenia wakacyjne – do Gdańska i Zadaru.

– Jestem dumny, że LOT jest ważnym partnerem podróży prywatnych i służbowych zarówno dla Polaków, jak i pasażerów z całego świata. Cieszę się, że coraz więcej podróżnych z Podkarpacia gości na naszych pokładach. Tylko w 2019 r. na trasie do i z lotniska Rzeszów-Jasionka LOT wybrało ponad 232 tys. osób! Dziękuję za zaufanie! Mając na uwadze twarde dane, a także owocną współpracę z władzami Podkarpacia i lotniska możemy zaproponować kolejne połączenia dla mieszkańców regionu. Jestem przekonany, że zyskają szerokie uznanie – mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

– Rynek lotniczy w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija, czego świetnym przykładem jest Podkarpacie i regionalne lotnisko Rzeszów-Jasionka. Od lat niezmiennie notuje rekordowe wyniki – przyznaje Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

– Cały czas inwestujemy w nasz port, aby był atrakcyjnym miejscem dla rozwoju ruchu pasażerskiego, a także ruchu cargo. Świetnie zdajemy sobie sprawę, że musimy centrum komunikacyjne, bo tym jest dla nas lotnisko, rozwijać. Cieszymy się, że przewoźnicy, w tym nasz narodowy LOT zauważają te starania i chcą jeszcze lepiej wykorzystywać możliwości, które tworzymy – dodaje.

– Już wkrótce z podrzeszowskiej Jasionki będzie można polecieć nad Bałtyk, bo ruszają loty do Gdańska. Od lat rozwijamy naszą współpracę z regionem partnerskim w Chorwacji, czyli Żupanią Zadarską. Teraz do Zadaru będą bezpośrednie loty. A przecież Bałtyk i Chorwacja to dwa najchętniej wybierane miejsca na wakacyjny wypoczynek Polaków. Bardzo cieszę się z tych możliwości – mówi Ortyl.

Rejsy między Rzeszowem a Gdańskiem zaplanowano w dniach od 25 kwietnia do 26 września. Przelot w jedną stronę potrwa zaledwie 1 godz. 20 min. i będzie najatrakcyjniejszą ze względu na krótki czas podróży ofertą przemieszczenia się z Podkarpacia nad polskie morze. Połączenia będą realizowane wg następującego rozkładu:

LO 3515 GDN-RZE 12:05-13:25 sobota
LO 3516 RZE-GDN 13:55-15:20 sobota (od 25 kwietnia do 23 maja)
LO 3516 RZE-GDN 19:05-20:30 sobota (od 30 maja do 19 września)

Połączenia między stolicą Podkarpacia a Zadarem LOT będzie oferować od 30 maja do 19 września. Rejs potrwa dwie godziny i będzie realizowany wg rozkładu:

LO 569 RZE-ZAD 13:55-15:55 sobota
LO 570 ZAD-RZE 16:35-18:35 sobota

– Nowe połączenia sezonowe doskonale wpisują się w naszą strategię rozwoju oferty lotów wakacyjnych, bardzo oczekiwanych przez m.in. mieszkańców Podkarpacia. Wraz ze wzrostem zamożności Polaków, z roku na rok rośnie liczba turystów przesiadających się z samochodu na samolot. Dzięki nowym trasom LOT-u znacznie skróci się czas podróży z Rzeszowa zarówno nad Bałtyk jak i do słonecznej Chorwacji – Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

– To doskonała wiadomość szczególnie dla pasażerów podróżujących z dziećmi, którym nasze lotnisko oferuje szereg udogodnień. Mamy ambicję być najbardziej przyjaznym rodzinom portem regionalnym w tej części Polski – dodaje.

Podkarpacie to dziś nie tylko jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Europie – m.in. za sprawą projektu Dolina Lotnicza, który skupia przedsiębiorców przemysłu lotniczego. To także wysoko oceniane w rankingach poziomu życia miasta – jak Rzeszów oraz wysokiej światowej klasy zabytki jak Muzeum-Zamek w Łańcucie.

Nowe połączenia LOT-u będą wykonywane regionalnymi samolotami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów.Nie przegap:

Tragiczny wypadek. Nie żyje motocyklista
Trudna sytuacja powodziowa na Podkarpaciu. Woda zalała rzeszowskie ulice
35-latek odpowie za naruszenie kwarantanny
Dwóch nastolatków ukradło zdrapki za 3 tys. zł
Awaryjne lądowanie samolotu. Uderzył w garaż
Weekend z promocjami na zakończenie sezonu w Łańcucie
Będzie prezentacja nowej rzeszowskiej drużyny żużlowej
Pijany przyjechał po alkohol
Koronawirus dotarł do Urzędu Marszałkowskiego
Przygotowania do budowy przejścia z windami pod torami
Spotkanie z Arturem Ligęską, przeżył koszmar w arabskim więzieniu
Nowatorskie studia prowadzone razem z przedsiębiorcami. Studenci dostaną 14 000 zł na rękę za staże ...
Dzisiaj po południu i wieczorem na Podkarpaciu możliwe burze
Dzieci wracają do szkół. Sytuacja w Rzeszowie
New Balance junior - nie tylko dla dzieci
20 października KULT na koncertowej scenie LUKR
Marszałek Elżbieta Witek z wizytą na Podkarpaciu
Rajd Rzeszowski: krajowa czołówka vs. zagraniczni goście
Winobranie na Podkarpaciu dobiega końca
Ustawa hazardowa i Rejestr Domen Zakazanych - ważne informacje
Numer alarmowy 997 będzie przeniesiony do CPR
Wielka gala na uczczenie 50-lecia Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych
Podkarpaccy terytorialsi przysięgali w Nowej Dębie. Przyjechał prezydent
Kto rozpoznaje kobietę, której ciało odnaleziono w Pradze?
Magda Hawryła zostaje w Rzeszowie
Jak nie odziedziczyć długów
Wojciech Buczak: stwórzmy wspaniałe place zabaw
Pożar autokaru na autostradzie!
Wypadek na autostradzie A4 w Bratkowicach - do szpitali trafiło 9 osób
Konopie hodowali na parapecie. Dwie osoby z zarzutami