Czwartki Jazzowe – kontynuacja w WDK Rzeszów

Czwartki Jazzowe – kontynuacja w WDK Rzeszów

Maciek Dudek Sekstet z cyklu „Czwartki Jazzowe – kontynuacja”, godz. 19.00, Klub Bohema WDK w Rzeszowie, 20 lutego.

W polskiej kulturze mamy imponującą liczbę piosenek, które mają w sobie coś ponadczasowego. Wiele z nich z powodzeniem funkcjonuje w przestrzeni radia czy internetu, w oryginałach i współczesnych adaptacjach, część czeka na odkrycie.

Zespół Maciej Dudek Sekstet sięga do obydwu zasobów, biorąc na warsztat utwory tak znakomitych twórców, jak Ewa Bem, Wioletta Villas, Andrzej Zaucha czy Czesław Niemen. To utwory nie tylko świetnie wykonane, ale i rzetelnie skomponowane, dzięki czemu można traktować je jak najlepsze, uniwersalne standardy jazzowe. Podczas koncertu zespół przedstawi swoją interpretację dzieł ze złotego okresu polskiej piosenki na pograniczu stylów: jazzu, soulu i funky. Duży skład gwarantuje nie tylko bogate brzmienie, ale i sporo zaskakujących nawiązań intertekstualnych, sięgających daleko za granice Polski, aż za ocean.

Członkowie zespołu na co dzień występują głównie w krakowskich klubach jazzowych, zarówno takich, które pamiętają Andrzeja Zauchę (Piwnica pod Baranami), jak i tych ściśle jazzowych, np. Piec Art czy Chicago Jazz Club. W Rzeszowie wystąpi projekt muzyczny z nieco odmiennym repertuarem, z dominacją starannie zaaranżowanych utworów wokalnych.

Zespół wystąpi w składzie:
Maciej Dudek – gitara
Emilia Pływacz – wokal
Maciej Sabal – trąbka
Filip Ulman – saksofon tenorowy
Marta Maciaszczyk – gitara basowa
Antonina Michalska-Sabal – perkusja