Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu „web.Master podkarpacki”

Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu „web.Master podkarpacki”Zostały ostatnie dni, aby zgłosić swoje uczestnictwo w konkursie dla młodych programistów z naszego regionu – „web.Master podkarpacki”. Udział w nim mogą brać uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych (w tym oddziałów ponadgimnazjalnych). Zgłoszenia przyjmowane są do 26 lutego włącznie.

Już po raz piąty młodzież z Podkarpacia będzie miała szansę zmierzyć się w konkursie dla młodych programistów. Jest to dla uczniów okazja do zweryfikowania swojej wiedzy oraz rozszerzenia umiejętności z zakresu programowania w HTML, CSS, PHP czy JavaScript. Organizatorzy przewidzieli dwie kategorie wiekowe: „uczniowie szkół podstawowych” oraz „uczniowie szkół ponadpodstawowych”, która uwzględnia uczniów oddziałów ponadgimnazjalnych.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich odbędzie się już 3 marca 2020 roku i będzie polegał na uzupełnieniu testu online przygotowanego przez firmę Ideo w formie platformy e-learningowej. Spośród wszystkich kandydatów wyłonionych zostanie 15 najlepszych uczniów z każdej kategorii. To właśnie oni będą rywalizować w finale, który odbędzie się 20 marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

– Dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w branży IT, udział w konkursie to duża szansa na weryfikację swoich umiejętności i porównanie do rówieśników już na wczesnym etapie rozwoju w tym kierunku. Rynek pracy bardzo jasno nas informuje o dużym zapotrzebowaniu na pracowników w obszarach specjalistów IT i Web Developerów. Między innymi dlatego podejmujemy inicjatywy, których celem jest przygotowanie uczniów do pracy w tej branży – mówi Tomasz Kras, koordynator konkursu oraz nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

Rejestracja uczestników potrwa do 26 lutego 2020 roku. Uczniów może zgłosić nauczyciel informatyki za pomocą strony webmasterpodkarpacki.pl. Tam również można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące konkursu.

– Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie nauczycieli, którzy zgłaszają do konkursu całe klasy. Traktują to jako dodatkową (obok tradycyjnych sprawdzianów) formę weryfikacji wiedzy uczniów – wspomina Paweł Teper, koordynator projektów e-learningowych w Ideo.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, firma Ideo oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Patronat nad konkursem sprawują: Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.Nie przegap:

Katastrofalna powódź w okolicach Jasła!
Śmiertelny wypadek w Komorowie
Czy z zajęciem komorniczym można wziąć pożyczkę?
Mieszkanie od dewelopera czy może z rynku wtórnego?
Prowadzisz warsztat samochodowy? Zobacz, jak obniżyć koszty eksploatacyjne
Tragiczny wypadek w Wielopolu Skrzyńskim
Folia bąbelkowa - zwykły produkt, wiele zastosowań
W Boże Narodzenie więcej kontroli na drogach
Tragiczny pożar altanki. Nie żyje kobieta
6 czerwca zostaną "odmrożone" rzeszowskie instytucje kultury
Z Rzeszowa pociągiem dojedziemy na Słowację
Koła Gospodyń Wiejskich z woj. podkarpackiego promują regionalne produkty
Skandal! Otruto pszczoły w podrzeszowskiej pasiece!
5 cech dobrego bukmachera
Rola współczesnego terapeuty
Zaginęła 28-letnia mieszkanka Rzeszowa
Ponownie pobiegną dla hospicjum
Na co najczęściej pożyczają mieszkańcy Rzeszowa?
Świnia siedziała na miejskiej drodze. Uciekła z transportu
Jak właściwie nakładać róż na policzki
Rzeszowska policja poszukuje zaginionej kobiety
Centralne Pokazy Lotnicze w sierpniu
Policjanci poszukują 35-letniego Artura Duszy
Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie zabójstwa
Pięć karetek transportowych już na podkarpackich drogach
WSIiZ jest najlepszą uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu w rankingu „Perspektyw”
Koncert z cyklu „Czwartki Jazzowe - kontynuacja”
Pijany i bez uprawnień kierował daewoo tico
Ostrzeżenie IMGW dla regionu: burze z gradem
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Rzeszowie